Obvestilo o izteku zastonj TViN

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.372
5.884
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik THEDuke pravi:


kok pa kej kuri to podatkov?

Sosednia tema v telefoniji
LQ 300Mb/h
HQ 600Mb/h
Wifi (internet) iphone? 1,2gb/h..
Cakam račun za prekoraceno kolicino, ker se mi zdi da vcasih ni bila taka porabs (bob gb zakupa)
bonk.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Also, če imam tvin preko wifi na compu je to for free, ali pač ??? Ne vem kako bi mi lahko računali, ker lahko s kodo dostopam v recimo fee wifi omrežju??
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
>>>Zato mora biti vsak bit ali bajt enako obračunan.

Flash, s kom ti držiš?
nahrung002.gif
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:...Želiš obržati brezplačen prenos za TVIN? Ni problema... umakni ga iz interneta in ponujaj samo v internem omrežju.
Če je temu zares tako, bi lahko Telekom na spletu ponujal TVIN preko mobilnega omrežja pa npr. MOBTV, v katerem bi bile identične vsebine, kot v TVIN-u. Le zakaj tega ne stori, saj bi spremembe programske opreme prišle nekajkrat manj, kot bo poslovna škoda zaradi realizirane odločitve?
 

Flash

Pripravnik
5. dec 2009
575
2
18
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
A res ne vidiš zakaj?

Primer... nekdo ima doma T-2 optiko, s katero je zadovoljen. Od Telekoma lahko dobi samo zastarel xDSL. Uporablja pa od Telekoma telefonijo, ker s pokritostjo drugih operaterjev ni zadovoljen. Telekom ponuja brezplačen prenos podatkov za TVIN, za tv2go pa mu lepo zaračunava vsak prenešen bajt. In s tem nezakonito svojo lastno storitev, ki je dostopna preko INTERNETA, spravi v boljši položaj v primerjavi s konkurenčno storitvijo, ki je tudi dostopna preko INTERNETA. In za storitve dostopne preko interneta je napisan zakon, ki določa, da morajo biti pravila za vse enaka... torej... brezplačen prenos za TVIN... brezplačen prenos za ostale. Plačljiv prenos za ostale... plačljiv prenos za TVIN. Želiš obržati brezplačen prenos za TVIN? Ni problema... umakni ga iz interneta in ponujaj samo v internem omrežju.

In v cem je problem?? Ce uporablja telefonijo od Telekoma, ima TVIN na telefonu ZASTONJ, pac ne uporablja na telefonu od T-2 TV2GO (razen na WiFi), saj NIMA mobilnega omrezja od T-2, AMPAK kot si napisal, od Telekoma...! Mas neke cudne primerjave in isces izgovore zakaj je to dobro...
rolleyes-1.gif

Najbolje, da zacnete zbirat podpise, da nam zacnejo zaracunavat se luft, ki ga dihamo..., vsak atom in molekulo posebaj obracunat, a ne Svetidej?
rolleyes-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Flash pravi:


In v cem je problem?? Ce uporablja telefonijo od Telekoma, ima TVIN na telefonu ZASTONJ, pac ne uporablja na telefonu od T-2 TV2GO (razen na WiFi), saj NIMA mobilnega omrezja od T-2, AMPAK kot si napisal, od Telekoma...! Mas neke cudne primerjave in isces izgovore zakaj je to dobro...
rolleyes-1.gif

Najbolje, da zacnete zbirat podpise, da nam zacnejo zaracunavat se luft, ki ga dihamo..., vsak atom in molekulo posebaj obracunat, a ne Svetidej?
rolleyes-1.gif

Ce uporablja samo telefonijo od Telekoma potem ne more kar tako gledati TV preko TVIN (razen ce mu kdo, ki uproablja SiOL TV, "posodi" svoje uporabnisko ime in geslo)... Brezplacen prenos podatkov pri gledanju TV preko TVIN je do 23.9. veljalo le, ce je imel tudi TV od Telekoma (SiOL TV) ... Ce pa bi imel recimo SIM kartico od Telemacha, Si.mobila, T-2..., pa se placuje prenos podatkov po dejanski porabi ...
 

Flash

Pripravnik
5. dec 2009
575
2
18
Vem, da ne mora, ampak tako bi lahko naredili. Siol in Mobitel sta zdruzena v Telekom, ne vem zakaj ne ponudijo tistim, kateri imajo samo mobilno telefonijo ob Telekoma, zraven tudi TVIN. Ce se ne motim, to zdaj ponuja Telemach Mobil z D3GO. Ampak, kot pravim ze celi cas, vsak bi lahko svojo TV na svojem omrezju ponujal brez dodatnega placila ali odstevanja podatkov...
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Pri Telemachu pri paketih Več imaš zastonj D3Go z več kot 15 programi (Vsi SK in Šport TV). Aplikacija je zastonj, prenos podatkov se odšteva. In to je pravilno. Iz tega sledi, da je aplikacija brezplačna.

Že to je veliko, da dajo to zastonj.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Pozabi, da jaz kaj zagovarjam ali ne....

Dejstvo je, da zakon prepoveduje dajanje prioritete kakršni koli storitvi, ki je na voljo preko interneta (z določenimi izjemami, ki si jih lahko sam prebereš). Torej operater ne sme svojim internetnim storitvam ponujati hitrejšo/cenejšo povezavo kot drugim. Prav tako ne sme operater drugih storitev namerno ovirati/onemogočati/dražje zaračunavati kot svoje storitve. Internet mora biti nevtralen in vse internetne storitve morajo imeti enake možnosti/pogoje. Sedaj si na račun tega izgubil brezplačen prenos pri TVIN-u, Deezerju in podobnih. Ampak če bo Telekom želel ostati konkurenčen, bo moral ponuditi dovolj velike pakete, da boš lahko "brezskrbno" gledal poljubno TV storitev, poljubno glasbeno storitev, itd itd. Včasih je zaradi varstva konkurence pač določene stvari treba regulirat, čeprav na videz boli uporabnika.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.467
5.465
113
Telekom je desetletje oviral konkurenco, pa se ni nihče sekiral. Sedaj, ko gre za interese ameriških korporacij pod krinko "nevtralnosti", pa so nenavadno aktivni.

Zaenkrat uporabniki od tega nimamo koristi, samo okrnjene storitve in višjo porabo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.372
5.884
113
pri taščici
Se bojim da res. Poleg tega me "moti" zakaj si ne mores nastaviti kvalitete gledanja (kolicine prenosa podatkov)
Si bom zrihtal "neomejen" paket in jim vsak mesec naredil nekaj Tb prometa (24/7tvin, youtube....l
Sedaj so nwredili tako, da lahko uro in pol na mesec lahko gledas tvin za gb prenesebih podatkov. Skratka 0.
 
Nazadnje urejeno:

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Telekom je desetletje oviral konkurenco, pa se ni nihče sekiral. Sedaj, ko gre za interese ameriških korporacij pod krinko "nevtralnosti", pa so nenavadno aktivni.

Zaenkrat uporabniki od tega nimamo koristi, samo okrnjene storitve in višjo porabo.
Govori zase glede Telekoma.

Me pa res zanima če je kdo slišal za Wi-Fi. Po mojem 90% ogledov preko TViN-a se je gledalo preko Wi-Fi-ja (še pred 23.09).
 
22. jul 2007
12.815
1.317
113
123
Dokler bo telemach imel zastonj lte bomo koristili tvin preko omrežja.
Drugače je treba biti tudi previden pri uporabi tvina, ker se mi je že 2x zgodilo da naenkrat na moji lokaciji ni bilo lte-ja in samo hsdpa, potem pa hitro gre zakupljena količina podatkov-star paket brez znižanja hitrosti.
 

Flash

Pripravnik
5. dec 2009
575
2
18
@ Mikrohard... To hocem povedat, da zakon bi moral ostat tak kot je bil, ne pa da zdaj "jenkiji" spet nekaj serjejo... Eni tu pa jih se zagovarjate, kako je to super, da zdaj lahko placujemo za mobilo TV, ker je konkurenca youtubu in 24kur pa Alterju... ja, itak...
rolleyes-1.gif

Edina stvar katera me je se drzala pri Telekomu je bil zastonj TViN na mobilnem omrezju... pa ne samo mene...

@ SvetIdej... Jaz sem TViN gledal skoraj ravno obratno, vsaj 70-75% na mobilnem signalu...
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Flash se boš pa prilagodil.

Jaz doma ne morem imeti ADSL-ja, in imam primarni internet preko UMTS/LTE od leta 2004. Pač na začetku je bilo neomejeno, potem so po določenih GB omejili hitrost prenosa podatkov.

Če sem jaz lahko shajal čez mesec z 20 GB prenosa podatkov, boš pa ti eno rešitev našel za Mobilno TV in se boš prilagodil.

In Flash in zaradi takega razmišljanja kot ga imaš je Telekom/Mobitel dolgo časa imel monopolni položaj in s tem višje cene na trgu, kot bi bile sicer. S takim razmišljanjem samo greš v smer, da bi bil na trgu le 1 ponudnik. To pa ni v redu.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Še vedno čakam, da kdo pove koliko EU držav ima zakon o nevtralnosti? Če je vse tako črno belo in vse v korish vseh, zakaj ga še nimajo vse EU članice?

http://europa.eu/rapid/press-release_MEMO-15-5275_en.htm

kar tukaj berem je v čistem nasptrotju z zakonom, kot je sprejet pri nas.

Mogoče zato tudi piše tole

"Some EU countries have adopted national laws on net neutrality. However, in a Digital Single Market, we cannot afford that 28 Member States adopt 28 different approaches on that issue. The freedom of European citizens to access or distribute Internet content must not depend on the country in which they are. Having an EU law on net neutrality will avoid further fragmentation of telecoms regulation in Europe."

"Zero rating does not block competing content and can promote a wider variety of offers for price-sensitive users, give them interesting deals, and encourage them to use digital services. But we have to make sure that commercial practices benefit users and do not in practice lead to situations where end-users' choice is significantly reduced. Regulatory authorities will therefore have to monitor and ensure compliance with the rules."