Obstaja trening varne vožnje za starejše?

krava

Majstr
5. sep 2007
3.588
288
83
www.kacnje.eu
Spomnim se, da je pred leti zavarovalnica
evil.gif
tastu častila udeležbo na treningu varne vožnje na Vranskem, ki je bil prilagojen starejšim. Sedaj sem malo gledal za podobno darilo, vendar nikjer ne vidim, da bi ponujali kaj prilagojenega za starejše.
Obstaja kaj?
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.441
93
48
Citat:
Uporabnik krava pravi:
Spomnim se, da je pred leti zavarovalnica
evil.gif
tastu častila udeležbo na treningu varne vožnje na Vranskem, ki je bil prilagojen starejšim. Sedaj sem malo gledal za podobno darilo, vendar nikjer ne vidim, da bi ponujali kaj prilagojenega za starejše.
Obstaja kaj?

evil.gif
In kako misliš nagovorit starejšega , da bo šel na trening varne vožnje?. Oni pač obvladajo zadevo.Vsaj večina jih tako misli.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Zakaj misliš, da običajni trening varne vožnje ni primeren? Nič ni slabega, če starejši voznik vidi, kaj se zgodi z vozilom, ko mu odnese zadek, itd...
Celega treninga še nisem dal skozi, tako da pravzaprav ne poznam. V okviru enega dogodka sem imel priliko poskusiti par vaj. In te so za vsako starost voznika, ker so realne in se lahko zgodijo vsakomur ne glede na starost.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.588
288
83
www.kacnje.eu
Super, tnx.
Jebali jih "seniorji" ... kdo bo uporabil ta izraz. Ali pa naj uporabijo vsaj Amebisov sinonimnik pri iskanju.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.588
288
83
www.kacnje.eu
Sem že bil na teh treningih in so za starejše preveč divji. Vse se dogaja prehitro, nekatere stvari so precej divje. Skratka - prepričan sem, da je za njih nekaj drugih stvari pomembnejših (od kakšne razlage krožišč, do osnov zaviranja z ABSom v ovinku ...). Torej nekoliko prilagojeno.
 

ametist

Fizikalc
5. nov 2012
180
47
28
Koliko je trening divji doloci instruktor s hitrostjo kandidatov, na plati pa s hitrostjo in mocjo le te, pri vodnih ovirah nastavis koliko casa ima cas na voljo za reakcijo. Skratka starejsi se komot lahko udelezijo navadnega treninga varne voznje, saj se mora instruktor prilagodit vsakemu udelezencu posebej kako zahtevno bo vaje izvajal. Npr. Osebi katero vidis, da ima tezave s koordinacijo in razumevanjem kaj mora naredit ne bos cez vajo poslal z enako hitrostjo in tezavnostjo kot nekoga kateri sorazmerno dobro obvlada vozilo.
Lp.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.588
288
83
www.kacnje.eu
To je bolj v teoriji, da naj bi se prilagajali. No, malo zagotovo se. Ampak - vsakič, ko sem bil tam, je bilo vse skupaj relativno divje. Absolutno preveč za starejše, ki jih jaz poznam in za njih nikakor ni primerno.
 

ametist

Fizikalc
5. nov 2012
180
47
28
Citat:
Uporabnik krava pravi:
To je bolj v teoriji, da naj bi se prilagajali. No, malo zagotovo se. Ampak - vsakič, ko sem bil tam, je bilo vse skupaj relativno divje. Absolutno preveč za starejše, ki jih jaz poznam in za njih nikakor ni primerno.
Sklepam da si bil na Vranskem?
Jaz vem da se prilagajam ce dobim v skupino pri voznikih zacetnikih starejse ljudi, ali take katerim pac ne gre. Ker gre se tudi za varnost udelezencev na teh tecajih in lastno odgovornost ce se jim kaj zgodi. Je pa tako da ce poslusas navodila in delas kakor ti je receno je majhna verjetnost da se ti lahko kaj zgodi.
Lp.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.588
288
83
www.kacnje.eu
Saj ni toliko skrbi, da bi se ravno kaj zgodilo. Vseeno pa vidim, kaj vse starejši potrebujejo v prometu. Torej - preprostih nasvetov, čim enostavnejše uporabe, preizkusov obnašanja vozila v mejnih pogojih ...
Zato sklepam, da je najboljše, če je skupina precej enotna. Sicer se v skupini najdejo zelo različni posamezniki z različnimi željami in potrebami. Opazim tudi sam, ker vodim neke podobne delavnice.
Skratka - za informacijo - iz AMZS so mi že posredovali ponudbo ... in menda takšno delavnico opravljajo.