Novo pri Mobitelu VI.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Poltergeist

Pripravnik
22. apr 2010
398
3
18
Ma na [censored] mi gre samo to, da nekaj kaj nimajo pa reklamirajo na vlko, tisto ko pa prodajajo pa na spol dela.
 
Nazadnje urejeno:

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
A so ti natecaji zato, da proizvajalci napravic vec zasluzijo ali zato, da bi uproabniki dobili karseda uporabne apliakcije?
smile-1.gif
...
Reklama je reklama. Mobitel bi itak imel reklame na panojih, časopisih in TV. Lahko so takšne reklame, kjer ljudje nekam skačejo in delajo stvari, ki nimajo povezave z mobilno telefonijo. Lahko pa je malo bolj izviren natečaj. Reklama seveda ni namenjena tistim par, ki bodo šli razvijati aplikacije, ampak uporabnikom, ki bodo ob naslednjem nakupu aparata bolj verjetno povprašali po zelenem robotku in HTC.
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
788
353
63
ksz....
Čeprav je to že bilo večkrat omenjeno, bi rad še enkrat opozoril vse tiste, ki boste odpotovali na Hrvaško in boste tam surfali po netu preko Hrvaških operaterjev....namreč surfanje je tam blazno drago. Pri TELE2 in Vipnet je cena za 100kB 1€, pri T-Mobile pa je cena 0,4€ za 100kB s tem, da je cena za 100kB enotna.
V praksi pa to izgleda takole: povežeš se na internet in porabiš mogoče nekaj kB obračuna se ti pa 100kB.
No, in tako sem na morju nič hudega sluteč v dveh dneh 3x po 10 minut malo prečekiral forume, nakar dobim SMS z opozorilom, da sem porabil 80% od 60€ limita
13.gif

Tako, da se raje izogibajte mobilnega interneta in izberite drugo alternativo, ker so te cene oderuške, nesmiselne in gre samo za izkoriščanje uporabnikov.
 

AfterEight

Fizikalc
16. sep 2007
1.217
0
36
Nekaj mi ni čisto jasno. Kako so lahko Odpiralni časi zmagali na Simobilovem natečaju, če je pa aplikacija obstajala že pred natečajem?

Sicer je pa s tem tako, da nekaj razvijalcev pobere kar lep keš prek takšnih natečajev. Deset jurjev za mashup aplikacijo? hmm ...
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Zato ker so imeli v pogojih napisano zahtevo, da aplikacija še ni smela biti objavljena na Android Marketu. Nikjer ni bilo zahteve, da še ni smela obstajati.
 

Poltergeist

Pripravnik
22. apr 2010
398
3
18
Sej ce pogledas ostale aplikacije je ok zmaga? Mislim druge so res brezvezne in mogoce samo pogojno uporabne. Ono z avtobusi je mogoce se ok ce bi pokrivalo celo svlovenijo.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
In kaj naj bi bilo tu zanimivo? Pač tabela določenih specifikacij, ki je daleč od popolnosti (manjkajo stvari in določeni vnosi so napačni). Čas tabel je mimo (to je bilo "in" v času "neumnih" telefonov)... za pametne telefone je treba prebrati kak obširen review in pogledati kak video...
 

WHITESNAKE

Pripravnik
10. okt 2007
139
0
16
LJ
Se strinjam, ta primerjava ne pomeni čisto nič. Meni osebno so bolj všeč namigovanja za nove HTC-je ki bodo prišli na trg v kratkem(sept-okt). HTC Desire HD aka ACE oziroma evropski EVO in HTC HD3. Prvi z androidom in slednji z WinMo 7. Upam da ih bo M@ uvrstila takoj v ponudbo
cheer.gif
 

vellno

Pripravnik
10. jan 2009
383
0
16
Se strinjam, da več podatkov da boljšo primerjavo. Vendar je pa tudi par teh navedb zgovornih, da se dnevi primata in debelih krav jabolka krajšajo.
 

Dekster

MOBITEL PR
8. apr 2009
995
0
16
Ljubljana
Ja bo treba kar spremljati zadeve, kajti vsi mobilni operaterji beležijo izpade in enostavno nekje morajo kompenzirati izpad prihodkov
smirk-1.gif
.

Nisi pa edini, kateri se je soočil s tem, sodeč po spodnjem primeru;

Mobitelovi 'Kosovci' v šoku: 800 evrov računa v pol meseca

"Dobim SMS-sporočilo o nenavadno visoki porabi. Kličem na Mobitel in me kap. V pol meseca je moj račun dosegel skoraj 800 evrov. Prej sem plačeval do 300 evrov na mesec. Za 400-odstotno podražitev bi pričakoval vsaj obvestilo Mobitela ," pravi Boštjan Jazbec, ki na delu v Prištini ni vedel, da je Mobitel Kosovo julija izvzel iz evrotarife. Nasvet: spremljajte obvestila na računu in spletu!

Do začetka tega meseca je bilo s telefoniranjem na Kosovu lahko. Ker ima Telekom Slovenije [TLSG 93,88 -0,13%], zdaj še Mobitelova mama, tam v lasti operaterja Ipko.net , so Mobitelovim uporabnikom zaračunavali cene po evrotarifi.

Zato se večina slovenskih poslovnežev na Kosovu ni ukvarjala z zamenjavo številke ali sklepanjem novih naročnin pri lokalnih ponudnikih. Še posebej ugoden status so z Mobitelom dogovorili v Slovenski vojski. Vojaki na misiji na Kosovu kličejo, kot bi bili doma, po Mobitelovih slovenskih cenah.

Zakaj odhodni klici +400%?

"Ko sem poklical na Mobitel, sem bil šokiran. Preprosta matematika pove, da bi moral v 14 dneh na telefonu sedeti skoraj pet ur, če bi klical sam, oziroma več kot osem ur, če bi bil klican. Halo?! Kako je mogoče, da lahko nekdo ceno storitve zviša za skoraj petkrat (prej so odhodni klici stali približno 50 centov, danes 2,5 evra)? Ali za to obstajajo kakšni posebni izračuni, da je tako velika podražitev upravičena?" se huduje Jazbec.

"To je verjetno še ena od poslovnih odločitev nadobudnih menedžerjev, ki ploskajo, ko pristane letalo, ker so tako navajeni s turističnih obiskov tujine s čarterskimi poleti," je jezen Jazbec, ki pojasnila Mobitela o upravičenosti dviga cen še čaka. Enako besnih je še nekaj Slovencev na delu na Kosovu, ki so spregledali obvestilo na spletu. Račune plačujejo prek trajnika, zato jih v roke sploh ne dobijo.


Jazbec nadaljuje: "Želimo biti regionalno najmočnejša država, cene klicev pa so, kot bi klical iz džungle." Opozarja, da je že leta enaka težava s cenami tudi v Srbiji, kjer ima Slovenija največ neposrednih naložb.

Mobitel: Smo objavili

V Mobitelu, ki ga vodi Zoran Janko, pravijo, da so vse naročnike obvestili pravočasno in v skladu z zakonodajo: na njihovi spletni strani in na zadnji strani računov. Pravijo tudi, da se lahko uporabniki kadarkoli obrnejo na svetovalce centra za pomoč naročnikom. Čeprav nam je Jazbec poslal svojo pritožbo, pravijo, da teh nimajo, da pa so imeli "nekaj klicev za pojasnila".

Z julijem so sicer v Mobitelu države, v katerih omogočajo gostovanje, razdelili v pet območij. Zakaj natančno Kosovo ni več v "evroconi", niso napisali, so pa pripisali, da so poenotili cene za naročnike in uporabnike predplačniške telefonije, ki so se prej razlikovale. Prav tako nismo izvedeli, ali imajo vojaki še ugoden domači režim.


VIR


Lp.
 

halo

Fizikalc
22. jul 2007
2.211
0
36
51
Ljubljana
Zadnji......
Da ne berem vseh postov nazaj
Pa ne se sedaj bunit

Skratka;
Nečak ima đabest vezan je s telefonom 4 mesece.
Je klical ma mobitel, kjer se mu rekli, da se njim kateri so podpisali pogodbo pred 1.08.10 se jim račun ne bo povečal
Sedaj ne vem ali hočejo čimveč folka s takimi bednimi zavajanji obdržati vsaj do konca meseca

Torej če se ne motim se s 1.08 podraži za VSE?
Do konca meseca pa je možnost, da plača penale ali vrne aparat.
Ni mi jasno le kako je če hoče prenesti GSM številko?
Mora prej na Mobitel in tam skensla pa nese stari aparat nazaj?
Ali gre direkt na Simobil in tam uredi?
In če kako je s penali oz vračilom Mobitelovega aparata?
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.447
17
38
in to vse za 4 EUR na mesec, vsaka čast...
confused-1.gif


Stopi do Mobitel-a in ti bodo vse razložili.
 

darinkoman

Pripravnik
29. feb 2008
319
0
16
HTC Wildfire 79€ Povezani 44/77
HTC Wildfire 139€ Povezani 33/55
HTC Wildfire 179€ Splošna akcija

Sony Ericsson X10 mini Pro 99€ Povezani 44/77
Sony Ericsson X10 mini Pro 149€ Povezani 33/55
Sony Ericsson X10 mini Pro 199€ Splošna akcija
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
1.8 se podraži za vse obstoječe in nove uporabnike, razen, če so oz. bodo kaj spreminjali.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.