Novo pri bobu III.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.780
379
83
Vipavska dolina
Eno vprašanje.

Sedaj imam naročnino pri debitelu, kličem zelo malo, na netu nisem ker bi počasi plačeval precej, pač zastarel telefon.
smile-1.gif


Sedaj me zanima tale opcija
bob za 4 cente http://www.bob.si/ponudba-bob/bob-narocniski-paketi/bob-4-cente , ter dokupil bi prenos podatkov 1 giga

Obenem bi moral nabavit tudi nov telefon, razmišljam o Galaxyju 3 mini.

Ker sem kar se tega tiče bolj "slow motion", vsak klic (do 1 minute predvidevam) v bilokatero omrežje bi me stal 4 cente, tako da verjetno me ne bi prišli klici na mesec 1€, zato mi je ta ponudba zanimiva.

Kako je s pokritostjo signala? Če prav razumem uporablja tole samo Simobilovo omrežje, če ni Simobilovega signala je telefon "mrtev" alki kljub vsemu preklopi na gostovanje? To mi ni bilo ravno jasno, in če preklopi...
nikjer nisem zasledil cene gostovanja.

Mogoče že razloženo ampak zadnje dni imam vrh glave teh ponudb in telefonov, tako da (če ni prepovedano) lahko kdo predlaga tudi kakšno ugodnejšo varianto zame.
 

igors24

Pripravnik
5. maj 2010
505
0
16
Citat:
Če prav razumem uporablja tole samo Simobilovo omrežje, če ni Simobilovega signala je telefon "mrtev" alki kljub vsemu preklopi na gostovanje?

Čigavem gostovanju? Simobil nima nacionalnega gostovanja pri telekomu - za tujino pa je odvisno od telefona ali imaš izbiro operaterja na ročno ali avtomatično izbiro.

Glede smiselnosti izbire pa vnesi porabo v obrazec in ti bo najugodnejšo varianto ven vrglo tarife.si vnesi porabo
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik tesfalar pravi:
Ni bil [privat mail] ampak POSLOVNI, SLUŽBENI mail, od firme ki se ukvarja z "naprednimi rešitvami za obvladovanje procesov izdaje, distribucije, arhiviranja in prejema elektronskih računov".
In ki si tega ne bi smela privoščiti. Pika. In kdor dela greši je nesprejemljiv izgovor. Pika.
Setcco so šalabajzerji. Amen.

Še dobro da pri BMW niso vedeli za tole z bob računi
smile-1.gif


http://www.finance.si/8353501/Slovenski-programerji-so-navdu%C5%A1ili-BMW
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
KSZ ...

se da nastavit pri bob-u da preko sms-a javi zgresene klice ko si nedosegljiv?
 

fittipaldi00

Pripravnik
10. sep 2007
379
8
18
Vprašanje glede prejemanja MMS-ov, in sicer za Samsung Mega (GT-I9205). Na bobovi strani na seznamu ni tega modela telefona, lahko namesto tega izberem kater drug model, oz. kakšne so nastavitve v tem primeru.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.508
289
83
Citat:
Uporabnik fittipaldi00 pravi:
Vprašanje glede prejemanja MMS-ov, in sicer za Samsung Mega (GT-I9205). Na bobovi strani na seznamu ni tega modela telefona, lahko namesto tega izberem kater drug model, oz. kakšne so nastavitve v tem primeru.

1. izberi proizvajalca v tvojem primeru Samsung
2.Model telefona izbereš Android
3. izbereš kere nastavitve želiš
4..itn...
 

sung

Pripravnik
10. dec 2011
323
0
16
ali pa jih ročno vnesi

Citat:
bob internet:
Ime povezave: bob internet
Podatkovni nosilec: Paketni prenos
Ime dostopne točke: internet.bob.si
Uporabniško ime: bob
Zahtevaj geslo: ne
Geslo: internet
Preverjanje: običajno
domača stran: http://bob.si
dodatne nastavitve:
Vrsta omrežja: IPv4
Naslov IP telefona: Samodejni
Naslov DNS: Samodejno
Naslov posredn.str. Brez *
Št. vrat posr. strežn: 0 **

* če Brez ne deluje, vpiši: 80.95.224.17
** če 0 ne deluje, potem vpiši: 9201 (WAP 1.X in WAP 2.X) in 9090 (WAP 2.X)

bob MMS:
Ime povezave: bob MMS
Podatkovni nosilec: Paketni prenos
Ime dostopne točke: mms.bob.si
Uporabniško ime: bob
Zahtevaj geslo: ne
Geslo: mms
Preverjanje: običajno
MMSC Strežnik: http://mmc
dodatne nastavite:
Vrsta omrežja: IPv4
Naslov IP telefona: Samodejni
Naslov DNS: Samodejno
Naslov posredn.str. 80.95.224.46
Št.vrat. posr. strežn: 9201 (WAP 1.X in WAP 2.X) in 9090 (WAP 2.X)

bob Internet + MMS (tudi za Android naprave)
Ime povezave: bob internet+mms
Podatkovni nosilec: Paketni prenos
Ime dostopne točke: internet.bob.si
Uporabniško ime: bob
Zahtevaj geslo: ne
Geslo:/internet
Preverjanje: običajno
domača stran: http://bob.si
MMSC Strežnik: http://mmc
dodatne nastavitve:
Vrsta omrežja: IPv4
Naslov IP telefona: Samodejni
Naslov DNS: Samodejno
Naslov posredn.str. 80.95.224.17
Št. vrat posr. strežn: 9201 (WAP 1.X in WAP 2.X) in 9090 (WAP 2.X)
MCC 293
MNC 40
APN Type internet + mms
 

SE_P1i

Pripravnik
7. feb 2008
887
0
16
Koliko časa pa rabijo približno na Bobu, da ti prinesejo pogodbe za podpisat? Kako je pa s prenosom številke, a to hitro zrihtajo?
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
ko jo vpišeš, jo nato popoldne sprintajo in prevzamejo s hitre pošte,.. potem pa je od njih odvisno kako hitro jo dostavijo, koliko je praznikov, vikendov,.. ko je podpisano jo vrnejo nazaj skupaj s papirji,..
Reciva od 3 do 7 dni če je vse normlano,..
b
 

SE_P1i

Pripravnik
7. feb 2008
887
0
16
A ok, tnx. Sem glih nabavil zadnji dan v letu, se pravi 31.12. Isti dan sem vse vpisal, zdej pa čakam na pogodbo. Verjetno se jih je zadnji dan kr veliko odločilo za nakup, zamudniki, he he. Kaj pa za ta čas, dokler paket ni aktiviran (praznični paket), če prav razumem imam na razpolago bob start, 100 enot?
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Pa ne gre to elektronsko, brez papirjev?
(21-eto stoletje, pa to...
wink-1.gif
)

Za prenos številke na predplačniški paket vem, da gre brez papirjev preko pošte.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
da se narediti,...
pri predplačniškem paketu je povsem drug sistem kot pri naročniškem,..
b
 

fittipaldi00

Pripravnik
10. sep 2007
379
8
18
Citat:
Uporabnik Deky_ pravi:
Citat:
Uporabnik fittipaldi00 pravi:
Vprašanje glede prejemanja MMS-ov, in sicer za Samsung Mega (GT-I9205). Na bobovi strani na seznamu ni tega modela telefona, lahko namesto tega izberem kater drug model, oz. kakšne so nastavitve v tem primeru.

1. izberi proizvajalca v tvojem primeru Samsung
2.Model telefona izbereš Android
3. izbereš kere nastavitve želiš
4..itn...

Poizkusil sem navedeni predlog, vendar še vedno ne deluje. Prav tako sem poizkusil ročno vnesti vse nastavitve, a brez uspeha. Še mogoče kak predlog?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, zanimivo, da jaz nisem nič posebej nastavljal.

Prej sem imel Nokio e71, symbian in sem jo izbral iz seznama, da je uvozilo podatke za net in mms.

Sedaj sem kartico vstavil v android telefon in vse deluje.

Naj pogleda nastavitve.
 

fittipaldi00

Pripravnik
10. sep 2007
379
8
18
Najprej sem torej namestil nastavitve za mms, na način, ki ste ga predlagali. Potem sem ta APN ohranil in zraven namestil še nastavitve za internet in mms, ponovno brez uspeha. Odstranil sem oba APN-a ter ponovno namestil nastavitve za mms, nakar so začeli mms-i delati, a ni delal internet. Ponovno sem odstranil ta APN in še enkrat namestil nastavitve za internet in mms. Po opisani "metodi ludih pokušaja" zadeva deluje... ne vem no, čudno vse skupaj.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.