Novi NLB Klik - kateri mobitel izbrati

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.332
9.721
113
kod Džej-Zija
Sori, plačilni nalog BN02, ne posebne položnice.
redface-1.gif
 

damyang

Zelenc'
6. okt 2010
1
0
1
Še dobro, da je na vseh uradnih zaslonskih slikah HTC aparat z Android operacijskih sistemom, "seveda" pa na teh aparatih Klik oz. mKlik ne deluje?!

Hvala NLB za "podporo" in zavajanje! Vem, da NLB ne more vplivati na delovanje certifikatov v privzetem brskalniku Androida, ampak me pogreje dejstvo, da naredijo take lepe uradne screenshote ravno na Androidu. Halo?! Je lep tale Android, kajne, dajmo ga kar ponucat
smile-1.gif


http://www.nlb.si/nlb-klik-tudi-na-mobilnem-telefonu
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
sicer pa spodaj še nimaš navodil za android (WM, symbian, bb, mac)

Seveda ne... ker na Android platformi ne dela... So pa zacuda uporabili zaslonske slike narejene ravno z Androidom (ali pa je oblikovalcu navodil oz. predstavitve ta platforma bolj pri srcu in je zaslone zmonitral na Android mobilnik
smile-1.gif
) ...


20101007-difmdfa854pb16jwte98t6gnyi.jpg
 

Strijc

Pripravnik
10. sep 2007
270
0
16
Jest, vprašal bi te, če morda veš kje je problem, da mi v Iphone configuration utility noče inštalirat profila (delam po navodilih Nlbja)... Probal sem si poslat preko mejla in pravtako ne dela. Javi da potrebuje certifikat...
 

Strijc

Pripravnik
10. sep 2007
270
0
16
Preko mejla ga pošljem, "zaženem" se inštalira..Ampak ko grem na https:/mklik.nlb.si mi javi da potrebuje certifikat...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Pa te vprasa tudi za geslo, ki si ga prej nastavil pri izvozu? Kaksno koncnico ima certifikat, ki ga posljes po mailu. Sumim, da mogoce posljes samo javni del kljuca... Imas certifikat tako importiran, da lahko celega tudi izvozis (oba dela, javni in zasebni kljuc)?
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Instalirati moraš svoj osebni certifikat in certifikat od ACNLB. Če je certifikat instaliran pa lahko preveriš v Settings -> General -> Profiles . Tu morata biti zlistana oba certifikata.
 

pikijakob

Pripravnik
8. avg 2008
273
0
16
Obala
Če je inštaliran samo tvoj certifikat, ti ga tud označi kot not trusted in obarva v rdečo, klik sicer deluje. Ko pa inštaliraš še certifikat od banke pa se tudi tvoj obarva v zeleno in postene trusted
 

Strijc

Pripravnik
10. sep 2007
270
0
16
Moj certifika in od banke certifikat imam zdaj na iphonu.. Oba sta trusted. Oba sem poslal preko mejla s končnico .cer... Grem na mklik ali pa na navaden klik in isto... "potreben certifikat ni inštaliran"..... ????

PS: Zdaj sem preko mejla poslal e private key kateri je v .p12 in ima geslo.... Ga zaženem na iPhonu in zahteva vpis gesla... ampak geslo sploh ne prime... oz mi javlja da je napačno....
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Pa te je pri osebnem certifikatu kaj vprasalo za geslo? Sumim, da ti uvazas samo javni del kljuca...

Jaz imam pri exportiranih certifikatih koncnico *.p12 ali *.pfx . oz. *.p7b ... *.cer je le pri tistem javnem od NLB (ACNLB.cer)
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Strijc pravi:


PS: Zdaj sem preko mejla poslal e private key kateri je v .p12 in ima geslo.... Ga zaženem na iPhonu in zahteva vpis gesla... ampak geslo sploh ne prime... oz mi javlja da je napačno....

Vidim, da si med pisanjem ogovora uredil svoje sporocilo...
smile-1.gif


Ce ti geslo ne prime, potem ga vpisujes napacno
smile-1.gif
Mas v geslu kaksne sumnike?, Cudne znake?, vsebuje crko Z ali Y in si ju zamesal (QWERTZ oz. QWERTY tipkovnica)?, Vpisujes geslo z enakimi znaki ("A" NI ENAKO "a")?
 

Strijc

Pripravnik
10. sep 2007
270
0
16
Ne ni variante da bi napačno vpisal.... Zdaj sem poskusil še oba skupaj exportirat kot .p12.... Zaženem iz gmaila in spet prosi za geslo katero ni isto kot sem ga nastavil ob exportu certifikata...