Nimamo za burek, imamo pa za junk 'izkušnjo'

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.861
3.888
113
Vino domnevam da piješ samo tisto pod 2 EUR na liter, mleto meso (mesni pripravek) kupuješ pa v merkatorju za 3EUR na kg?!
rolleyes-1.gif


Dejansko se za kvaliteto plača in to ni nobeno preseravanje, preseravanje je 2.5 dcl Heinekena za 5 EUR v nočnem klubu (kar ni nobenemu problem dat in to večkrat, za en kvaliteten pir in viskokvalitetno porcijo govedine pa no way).
 
Nazadnje urejeno:

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Vino domnevam da piješ samo tisto pod 2 EUR na liter, mleto meso (mesni pripravek) kupuješ pa v merkatorju za 3EUR na kg?!
rolleyes-1.gif


Dejansko se za kvaliteto plača in to ni nobeno preseravanje, preseravanje je 0.25 dcl Heinekena za 5 EUR v nočnem klubu (kar ni nobenemu problem dat in to večkrat, za en kvaliteten pir in viskokvalitetno porcijo govedine pa no way).

467716-post_slo.gif
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.324
945
113
Titograd
Prišel iz fakin MB na AS-ovega California Classic,2 krat ker je bil tolk mali in dober
smile-1.gif
,vmes sem presekal z argentinom, ki je bil kar malo medel, mislim da izbor kruha ni bil najboljši, vse skupaj pa pridno zalival z Brixton Porterjem... niti malo žal.

Tisti, ki trdite da je Laško, Union ali Pils enako kot kak trapist, šiptarski burger enak kot argentino, nimate niti najmanjšega pojma. Pavzaprav sploh ne veste kaj je dobro
frown-1.gif
 

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
Citat:
Uporabnik spirala pravi:
Prav na [cenzura] mi gre to fancy pakiranje ter zavijanje precej običajnih stvari v celofan ter nabijanje cen v onemoglost. Give me a [cenzura] break da bom dal 4€ za tri deci piva z fancy imenom.
Eh, kva, samo 1x živiš.
cool-1.gif

Zato sem dal na Markovem trgu v Benetkah za pir in limonado, ob spremljavi benda, 35€. Račun je romal v rom, ker je zaenkrat moj svetovni rekord, kar se tiče cene. Rekel sem si, nek se vidi raskoš, ko so se sopotniki iz avtobusa šetali mimo in fovšljivo komentirali.
evil.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Jaz sem dal za kepico v firencah 7€...

Limona...malo kvalitetnejši kornet, ne čisto osnovni..ne bom banrkotiral, samo si ga bom pa zapomnil za cel lajf zgleda. Mi je šlo pa totalno na smeh.
tongue-1.gif


Sicer pa...nikjer zasledil "reklame" za tole, drugače bi prišel definitivno na burger in pir!
cheer.gif
Obožujem simpl hrano s prvorazrednimi sestavinami!
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.957
326
83
Citat:
Uporabnik spirala pravi:
Prav na [cenzura] mi gre to fancy pakiranje ter zavijanje precej običajnih stvari v celofan ter nabijanje cen v onemoglost. Give me a [cenzura] break da bom dal 4€ za tri deci piva z fancy imenom.

Ne gre za fancy imena, ampak dejansko za odična piva, ki vsebujejo premišljeno izbrane sestavine.
Sam sem za en mali pir dal 4.90€, za tolk bi dobil že skor sixpack laškega....
Mi je žal? definitivno ne, ker sem pil zares odličen pir!
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Beer&Burger fest je bil pravzaprav zelo dobrodošel pokazatelj, kaj imamo in kaj nimamo na tem področju. Pivo vrhunsko, prav noro je kaj se dogaja na tem področju. Še Union in Laško so morali zmigat riti in začet ustvarjat nova piva. Sicer so bolj serijski pa vendar. Glede gužve, če si na takem festu ne znaš naredit žura iz vsega, kar se dogaja in te moti stanje v vrsti potem je bolje ostati doma. Glede cen, takle mamo. Če nočeš dat, tudi prav. Vstopnine ni bilo, kaj bi šele potem rekli. Bil sem tam v soboto, naredil najprej turo, potem odkenslal vse, kar že na pogled ni delovalo kot burger in tega je bilo vsaj 2/3. Groza!Od ostalih sem izbral tri štante, ker več ne bi pojedel in potem v dobri družbi tejstal pivo in tri izbrance. Žal sta bila dva, ki sta vizuelno obetala na koncu slabša - zmagal je pa itak The Boss pri AS-u! Žal mi pa je, da se npr. mlade ekipe na parih štantih niso znale odrezat vrhunsko tudi pri burgerju. V drage restavracije ne hodim in bi bil zelo vesel burgerja na nivoju tudi nekje za vogalom. Vse bolj se mi zdi, da se gredo mnogi odkrivanje tople vode in AS jih je zato z izrednim burgerjem po zelo osnovnem principu, za moje pojme, odnesel. OK, 30 dni starana govedina je bila res češnja na smetani, ampak iz njihovega štanta bi bil verjetno dober tudi tak burger iz običajne govedine. Fantje obvladajo. Aja.....ne nisem probal tistega burgerja z dobrim imenom nasproti AS-a. Že na pogled sem lahko ugotovil, da je stanje od mojega trojnega testiranja pred časom prav enako. Sem bil pa prepozen za burgerje iz Dobre Vile. So imeli že pospravljen štant, ko se večer niti ni dobro začel. Njihovi 100% beef burgerji pridejo še na vrsto.
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Eno vprašanje glede bureka. Se vsi norca delajo glede tega bureka, kot da je burek skoraj zastonj ... a realnost je, da sem nekje jedel burek, pa sem na koncu več dal zanj, kot za en hamburger.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.579
2.424
113
Po Ljubljan imaš povsod cenik na steni, pa pogledaš (baje da je trenutno premijska cena 2.3€).

Če greš pa kr tko kupovat pa potem gledaš kolk si plačal je pa tudi....
bonk.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik spirala pravi:
Prav na [cenzura] mi gre to fancy pakiranje ter zavijanje precej običajnih stvari v celofan ter nabijanje cen v onemoglost. Give me a [cenzura] break da bom dal 4€ za tri deci piva z fancy imenom.

A te kdo sili? Pejd v Hoferja na 5 dek posebne pa pivo za 0,5 EUR pa je...
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Jaz sem dal za kepico v firencah 7€...

Limona...malo kvalitetnejši kornet, ne čisto osnovni..ne bom banrkotiral, samo si ga bom pa zapomnil za cel lajf zgleda. Mi je šlo pa totalno na smeh.
tongue-1.gif


Sicer pa...nikjer zasledil "reklame" za tole, drugače bi prišel definitivno na burger in pir!
cheer.gif
Obožujem simpl hrano s prvorazrednimi sestavinami!
http://odprtakuhna.si/novice/
reklama gre očitno bolj od ust do ust, tudi sam sem namreč za to zvedel od prijatelja. glede na obiskanost dogodka ga bodo zagotovo še kdaj ponovili. jaz sem bil tam v soboto dopoldne, ko si bil takoj na vrsti za pivo, medtem ko na burger si čakal le par minut. na žalost sem imel bolj močen zajtrk in še nisem bil lačen, zato sem si privoščil le pivo, domov pa prinesel stekleničko, ki se mi že nekaj let lušta:
izMU9Zb.jpg
 

Gaston

skeptik
19. jul 2007
890
2
18
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Inu kaksen je ta craft beer
sprasujem se.gif
drag?
smile-1.gif

Nujno mora biti proizvodnja razmeroma majhna pa cena razmeroma visoka, sicer ni zanimivo in kmalu izgubi ves šarm.
Narejen je namreč z dušo in srcem, za razliko od tega kako delajo pivo velike pivovarne.
Recimo Bevog, 0,33 = 2,80€ v trgovini.

Craft naj bi v recnici pomenilo, da te pivovarne vzdržujejo "mojstrstvo" varjenja... v resnici je pa samo taka "nobl" beseda, da se na reklami loči od velikih firm.

Heineken, Bud, Union, Laško se ločijo od craft piv samo po nobl besedi v reklami?

Ti pa ne veš prav dosti o pivu, ane?
crazy1.gif
 

Gaston

skeptik
19. jul 2007
890
2
18
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Vino domnevam da piješ samo tisto pod 2 EUR na liter, mleto meso (mesni pripravek) kupuješ pa v merkatorju za 3EUR na kg?!
rolleyes-1.gif


Dejansko se za kvaliteto plača in to ni nobeno preseravanje, preseravanje je 0.25 dcl Heinekena za 5 EUR v nočnem klubu (kar ni nobenemu problem dat in to večkrat, za en kvaliteten pir in viskokvalitetno porcijo govedine pa no way).

467716-post_slo.gif

467716-post_slo.gif
 

Gaston

skeptik
19. jul 2007
890
2
18
Citat:
Uporabnik twinman pravi:
Beer&Burger fest je bil pravzaprav zelo dobrodošel pokazatelj, kaj imamo in kaj nimamo na tem področju. Pivo vrhunsko, prav noro je kaj se dogaja na tem področju. Še Union in Laško so morali zmigat riti in začet ustvarjat nova piva. Sicer so bolj serijski pa vendar. Glede gužve, če si na takem festu ne znaš naredit žura iz vsega, kar se dogaja in te moti stanje v vrsti potem je bolje ostati doma. Glede cen, takle mamo. Če nočeš dat, tudi prav. Vstopnine ni bilo, kaj bi šele potem rekli. Bil sem tam v soboto, naredil najprej turo, potem odkenslal vse, kar že na pogled ni delovalo kot burger in tega je bilo vsaj 2/3. Groza!Od ostalih sem izbral tri štante, ker več ne bi pojedel in potem v dobri družbi tejstal pivo in tri izbrance. Žal sta bila dva, ki sta vizuelno obetala na koncu slabša - zmagal je pa itak The Boss pri AS-u! Žal mi pa je, da se npr. mlade ekipe na parih štantih niso znale odrezat vrhunsko tudi pri burgerju. V drage restavracije ne hodim in bi bil zelo vesel burgerja na nivoju tudi nekje za vogalom. Vse bolj se mi zdi, da se gredo mnogi odkrivanje tople vode in AS jih je zato z izrednim burgerjem po zelo osnovnem principu, za moje pojme, odnesel. OK, 30 dni starana govedina je bila res češnja na smetani, ampak iz njihovega štanta bi bil verjetno dober tudi tak burger iz običajne govedine. Fantje obvladajo. Aja.....ne nisem probal tistega burgerja z dobrim imenom nasproti AS-a. Že na pogled sem lahko ugotovil, da je stanje od mojega trojnega testiranja pred časom prav enako. Sem bil pa prepozen za burgerje iz Dobre Vile. So imeli že pospravljen štant, ko se večer niti ni dobro začel. Njihovi 100% beef burgerji pridejo še na vrsto.

Twinman, povej...

Kaj pa Tokyo Piknik? Si že bil?
Tale dva modela se mi zdi, da sta ga postavila na vrh.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.965
3.256
113
Ugibam da je tak dogodek dal še več kril ideji države da dodatno obdavčit nezdravo hrano in pijačo.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Ugibam da je tak dogodek dal še več kril ideji države da dodatno obdavčit nezdravo hrano in pijačo.

Rabno obratno, z davkom na sladke pijače otroke direkt navajajo na pivo, ki je bilo že doslej na liter cenejše od cocacole, sokcev itd..