Netflix

jest5

Guru
18. avg 2007
25.360
-8.428
113
wtf, a se za tole na računalniku res rabi drek od Silverlight
confused-1.gif
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.008
2.731
113
Citat:
Uporabnik ant pravi:
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Hmmm ne vem, kaj je razlika? dobil sem ga v sklopu akcije ob nakupu Philips 4K TVja.

O kakšni akciji je govora, saj sem tudi sam kupil 4k Philips tv in nisem slišal za tako akcijo.
Je bila vezana le na določeno trgovino ta akcija?

Hvala

Malo sem narobe napisal, TV sem kupil konec decembra 2014 in si dobil zraven 2x Hue luči, 5 let garancije in obljubljen je bil 4k predvajalnik v roku pol leta... no malo se je zavleklo
cheer.gif
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Citat:
Uporabnik ant pravi:
Jaz sem hotel narediti račun prek paypala, kjer nimam zavedene kartice, saj nalagam denar na račun prek nakazila in mi ni hotel dokončati registracije, saj zahteva kreditno.

A je kdo uspel rešiti problem?
Isto je pri meni. Zgleda bo treba kreditno. Al pa bomo še malo na torrentih oz. Kodi-ju ostali.
smile-1.gif
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.849
608
113
Ksz najbolj preprost (in poceni) način za ogled Netflixa je najbrž Chromecast.
 

bondno1

Pripravnik
25. maj 2011
87
0
6
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Verjetno je odvisno od brskalnika... v Chromu ne zahteva Silverlight-a.

Na Chromu (novejših verzijah) Silverlight sploh ne dela. Vem ker mi ne dela Planet TV live preko siol.net.
Če greš pa preko planet.si pa dela, ker je HTML5.
 

Bossek

Pripravnik
24. sep 2007
666
7
18
bostjan.muha.cc
Samo za info...na samsung TVjih (tisti ki podpirajo) se je danes pojavila netflix aplikacija. Včer jo 100% še ni bilo. Torej je očitno tudi samsung hitro reagiral in omogočil.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Na iPhoneu, iPadu in Apple TV se da tudi danes naložit Netflix iz slovenskega app storea (zjutraj še ni šlo, so očitno včeraj omogočli, venadar je še javljalo napako). Dela BP.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.256
137
63
Celje
Citat:
Uporabnik Bossek pravi:
Samo za info...na samsung TVjih (tisti ki podpirajo) se je danes pojavila netflix aplikacija. Včer jo 100% še ni bilo. Torej je očitno tudi samsung hitro reagiral in omogočil.

Potrjujem. Včeraj sem si tudi napravil account za HD verzijo. Prvi mesec je itak brezplačno, zdaj pa da vidimo, kak je...

Prvi vtis...ponudbe je kr dovolj, ampak vseeno sem pričakoval malo več. Vse vsebine so dejansko v HD in večina (kjer je to pač bilo izvedljivo in smiselno) v DD 5.1. Sem pa razočaran nad podnapisi. Kot prvo - vse so velike črke, kar je zelo nadložno za branje. Druga zanimiva stvar pa je njihova občasna razmetanost po ekranu. Včasih so poravnani levo, včasih desno (mogoče odvisno od položaja govorca na ekranu?), včasih pa se pojavijo na vrhu ekrana, kakšnih 2x pa celo v štirih vrsticah. Kot bi imel malega pijanega Kitajčka s fračo nekje v TV-ju, ki bi streljal te podnapise naokrog... Je to feature ali bug?
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.302
5.891
113
Glede na to, da ima srednja opcija možnost gledanja na 2 napravah... a bi lahko naročnino šeral s prijateljem?
smile-1.gif
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.256
137
63
Celje
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
Glede na to, da ima srednja opcija možnost gledanja na 2 napravah... a bi lahko naročnino šeral s prijateljem?
smile-1.gif

S prijateljem ja. S kom iz Alterja pa...
evil.gif


Itak imam zaenkrat namen izkoristit tole brezplačno obdobje in potem odpovedat razen če me bo stvar reees impresionirala.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.302
5.891
113
No saj 5€ na mesec me ne bi blo konec. Pod pogojem seveda, da bi aplikacija na philipsovem tvju celo delala. Ker telovadit s kakšnimi računalniki ipd. šaro se mi ne da. Za tako telovadbo imam zastonj torrente.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.724
6.633
113
Potem je bolje iti v premium naročnino, 12€ in si deliti naročnino s še tremi, potem pride to 3€ na glavo in celo omogoča 4k resolucijo!

Ampak kaj te vem, če so pri netflixu tako neumni? Mogoče omogočajo do X naprav preko istega IPja, ker drugače je res kar izi izkoristit zadevo?
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
511
172
43
Pomoje se Netflix pri nas ne bo blazno prijel brez slovenskih podnapisov. Sem se sicer naročil da ta mesec ko je zastonj malo sprobamo, ampak me že mineva. Hotel pogledati zadnjo sezono The Blacklist - je sploh še ni na Netflixu, probam House of Cards ker naj bi bila 4k - je ni (ne vem kje je logika, da ne dovolijo lastne produkcije). Tako da je navdušenje pri meni izginilo po parih minutah od prijave. Brez podnapisov bi zadevo še uporabljal, brez aktualnih sezon serij pa je zadeva zame nesmiselna.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.724
6.633
113
To mislim da je problem lokacije, v USA je baje izbira veliko večja, po pisanju uporabnikov.

V čem pa je finta, da ima omejene vsebine glede na lokacijo, pa mi ni jasno, mogoče kakšne avtorske pravice, ali pa so recimo večje hiše (FOX) proti temu, da bi prišla serija na Netflix prej, ko na njihove kanale, ker drugače je ne bi odkupili, ipd?
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.302
5.891
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Potem je bolje iti v premium naročnino, 12€ in si deliti naročnino s še tremi, potem pride to 3€ na glavo in celo omogoča 4k resolucijo!

Ampak kaj te vem, če so pri netflixu tako neumni? Mogoče omogočajo do X naprav preko istega IPja, ker drugače je res kar izi izkoristit zadevo?

Pa lahko izbiraš kvaliteto streama? Ker meni 4k ne bo vlekla 10mb linija, pa philipsov tv tudi ne.
 

nacek

Guru
13. okt 2012
2.836
513
113
to je to

Netflix za banana republike – okleščena ponudba vsebin, manjkajo podnapisi in jezik


Ko se je začetno navdušenje nad tem, da imamo Netflix končno tudi v podalpski deželici, malce poleglo, se je začelo iskanje morebitnih pomanjkljivosti. Do zdaj smo naleteli na dve večji, ki bi lahko koga odvrnili od uporabe, a verjetno ne bosta obstali. Netflix je v Sloveniji vendarle prisoten šele en dan.

Pomanjkljivosti, torej. Prva je okleščena ponudba in neaktualnost (nekaterih) vsebin. Slovenskim uporabnikom je trenutno na voljo le manjši delež televizijskih serij, filmov in dokumentarnih oddaj, ki so v stalni Netflixovi ponudbi v ZDA in nekaterih drugih državah, na primer Veliki Britaniji. Nekaterim, ki so dostopne, manjkajo epizode ali pa kar celotne sezone. To velja na primer za serije Uničevalca mitov (Mythbusters), Puščica (Arrow) in Pod kupolo (Under the Dome). Cena mesečne naročnine na Netflix za slovenski trg je pri pomanjkljivi ponudbi še malce višja kot v ZDA.

Lepo je seveda tudi videti, da je veliki ameriški ponudnik videa na zahtevo Netflix, ki je pot do uspeha začel kot izposojevalec filmskih DVD, Slovenijo končno uvrstil na zemljevid držav, kjer ponuja svojo napredno storitev. Še lepše bi bilo, če bi Netflix dobili že v prvem ali drugem valu širjenja po Evropi, ne pa šele v zadnjem, s katerim nas Netflix meče v isti koš kot 50 afriških držav.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.724
6.633
113
Ziher, saj ni vse v 4K, ugibam, da je 4K ponudba sila švohna
smile-1.gif


Drugače pa pač testno obdobje in hkratna uporaba s kolegom na različnih lokacijah, če dela med testnim obdobjem bi skoraj moralo tudi potem
smile-1.gif