Neregistriran avto - kazen

Schime

Guru
22. nov 2008
1.821
638
113
Jah, če te policaji ne ustavijo se lahko voziš celo leto brez registracije.
smile-1.gif

To mi je "uspelo" nekaj let nazaj. Sklenil zavarovanje, nardil tehničnega nisem pa plačal cestne takse. Še zdaj ne vem kako mi je to uspelo a mi je.
smile-1.gif

Je bilo pa zanimivo, ko sem naslednje leto ponovno prišel na registracijo in mi reče sej pa ja niste mel celo leto registrirano vozilo.
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

_robi_

Pripravnik
15. maj 2009
455
0
16
Pa recimo zavarovanje v takem primeru velja? Ker kazen je nekaj, nekaj pa ce narediš nesrečo pa zavarovalnica ne krije.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.700
6.271
113
Ja tamala kazen - 100 EUR oz. 50 polovička. Obicajno pa se poštene državljane opozori in je to to.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Za poštene drzavljane je mišljeno, da nenamerno pozabiš oz. spregledaš, ne pa da namerno kršiš zakone.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Pa kaj nakladate, to je prekršek neznatnega pomena, za katerega dobiš samo opozorilo, tudi če prekoračiš rok za več kot mesec. To so povedali sami policisti.
Klik
 

kamela213

Fizikalc
9. mar 2011
1.099
44
48
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Pa kaj nakladate, to je prekršek neznatnega pomena, za katerega dobiš samo opozorilo, tudi če prekoračiš rok za več kot mesec. To so povedali sami policisti.
Klik

Lahko dobiš opozorilo.
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Citat:
Uporabnik Schime pravi:
Jah, če te policaji ne ustavijo se lahko voziš celo leto brez registracije.
smile-1.gif

To mi je "uspelo" nekaj let nazaj. Sklenil zavarovanje, nardil tehničnega nisem pa plačal cestne takse. Še zdaj ne vem kako mi je to uspelo a mi je.
smile-1.gif

Je bilo pa zanimivo, ko sem naslednje leto ponovno prišel na registracijo in mi reče sej pa ja niste mel celo leto registrirano vozilo.
smile-1.gif


Tudi sam sem pozabil pred tremi leti plačati cestnino, ker mi ni bilo še treba na TP, pa sem dobil iz UE obvestilo in opozorilo, da sem v prekršku.Takoj sem plačal cestnino in sem se izognil kazni.
cheer.gif
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik Schime pravi:
Jah, če te policaji ne ustavijo se lahko voziš celo leto brez registracije.
smile-1.gif

To mi je "uspelo" nekaj let nazaj. Sklenil zavarovanje, nardil tehničnega nisem pa plačal cestne takse. Še zdaj ne vem kako mi je to uspelo a mi je.
smile-1.gif

Je bilo pa zanimivo, ko sem naslednje leto ponovno prišel na registracijo in mi reče sej pa ja niste mel celo leto registrirano vozilo.
smile-1.gif

Čudno, ker po mesecu dni dobiš obvestilo iz upravne enote, da moraš prinesti reg. tablice in odjaviti vozilo iz prometa. Vsaj tako je v SV delu Slovenije.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik kamela213 pravi:
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Pa kaj nakladate, to je prekršek neznatnega pomena, za katerega dobiš samo opozorilo, tudi če prekoračiš rok za več kot mesec. To so povedali sami policisti.
Klik

Lahko dobiš opozorilo.
Jaz ne dvomim, da za enak prekršek policaji ne izrekajo različnih ukrepov. Torej, če je za policaje pri tistem iz zgornjega linka neregistrirano in nezavarovano vozilo za več kot en mesec po poteku registracije neznaten prekršek, ki se kaznuje z opozorilom, potem zagotovo to velja tudi za vse ostale. Ali nismo enaki pred zakonom? Kaj praviš?
 

QBR

Pripravnik
26. okt 2012
886
0
16
All ....

V bistu je voziti neregistriran avto enako utaji davka, ali vožnji po AC brez vinjete.
 

Master_of_Disaster

Pripravnik
20. okt 2008
314
20
18
Po novem upravne enote nič več ne pošiljajo obvestil o preteku dokumentov, lahko pa uporabiš TOLE , pa ni več možnosti, da pozabiš podaljšat kakšen pomemben dokument.
cheer.gif
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.758
359
83
Vipavska dolina
KSZ

Jaz sem pa slišal da celo (če nimajo drugega dela) lahko gredo na teh. preglede, če te zavrnejo avto ni teh. brezhiben in kot tak ne sme na cesto. In enostavno moraš poklicat vlečno službo da ti ga odpelje domov ali do mehanika. Zdaj na moje vprašanje kako zgleda če mi ga zavrnejo, a ker grem delat TP pred rokom (par dni) ali mi dejansko velja do tistega roka kateri je zapisan v prometnem ali do dne ko se odpravim na TP pa mi niso uspeli pojasniti.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Niso uspeli pojasniti, ker nima smisla izgubljati čas s folkpm, ki je toliko nepismen, da si ne zna sam prebrati dokumentov, ki jih prejme. Pa tudi logike ni treba imeti posebej razvite, da znaš to tudi sam pogruntat brez papirjev.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.758
359
83
Vipavska dolina
Jaz tega nisem doživel, sem bil udeležen samo v debati glede tega.
Zame velja do kadar je pisano na prometnem, če grem pač par dni prej in me zavrnejo zame še vedno velja iz prejšnjega leta. Pa niso mene ustavljali da ne bo pomote, jaz sem lepo dobil izpis o brezhibnosti, čeprav sem letos prvič šel na pregled brez servisa.

Oglasil sem se le, ker mi ni jasno kako lahko nekdo vozi neregistriran avto, meni (v bistvu vsem sokrajanom) so lani za traktor poslali iz UE naj prinesem tablice noter, ker ni podaljšana registracija. Je pa res, da so bili z pregledi na terenu v zamudi, tako da smo se tja več ali manj pripeljali brez veljavnih prometnih
smile-1.gif
 

kamela213

Fizikalc
9. mar 2011
1.099
44
48
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Citat:
Uporabnik kamela213 pravi:
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Pa kaj nakladate, to je prekršek neznatnega pomena, za katerega dobiš samo opozorilo, tudi če prekoračiš rok za več kot mesec. To so povedali sami policisti.
Klik

Lahko dobiš opozorilo.
Jaz ne dvomim, da za enak prekršek policaji ne izrekajo različnih ukrepov. Torej, če je za policaje pri tistem iz zgornjega linka neregistrirano in nezavarovano vozilo za več kot en mesec po poteku registracije neznaten prekršek, ki se kaznuje z opozorilom, potem zagotovo to velja tudi za vse ostale. Ali nismo enaki pred zakonom? Kaj praviš?
smo enaki pred zakonom, zato je še vedno prekršek. če si tako za enakost potem pa najbolje da se izglasuje ukinitev opozoril.