Nemška trgovina ne vrne denarja???

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Torej verificiranje ni potrebno, če denar sam nakazuješ iz svojega bančnega računa?

Ker sam bom denar samo prenakazoval na ta račun, brez kreditne kartice.

Pa še nekaj me zanima.

Na tej strani za prenakazila:
http://www.trustpay.eu/produkt...prevodom-sl-SI/

Mi napiše nek račun in SWIFT kodo NLBja(torej ima Paypal očitno pri NLB odprt račun).

Grem lahko potem jaz samo na interno prenakazilo na drug račun znotraj banke in je zato prenakazilo narejeno takoj pa še brez vsake provizije?
Ali moram obvezno nakazati preko plačila UPN plačilnega naloga?

Sem še vam dal zvezdice, ker sem se spet nekaj uporabnega naučil.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Zdaj, ko končno imam Paypal račun, bom pa začel kupovati še prek Ebaya.
A, če ne dobim izdelkov oz. dobim pokvarjene to sporočim Paypalu in dobim nazaj denar?

Zanima me tudi ali se da nastaviti, da ti cene kaže v evrih, jezik je pa angleščina?
Na ebay.de je samo v nemščini, če grem pa na angleško stran z angleščino mi pa cene kaže v funtih ali pa dolarjih.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
pa saj ti na paypal ni treba nič nakazovati.
Ti samo na paypal račun vpišeš kartico. In plačaš preko paypala v tistih trgovinah, ki podpirajo paypal. Oni ti trgajo potem z računa in paypal ima mislim da 2% provizije na celoten nakup.
Ti v internetni trgovini samo opcijo daš, da plačaš preko paypala in vse ostalo ti bo jasno bilo (sproti te stran vodi).
Če tudi gre v stečaj firma, dobiš denar nazaj, saj sem ti rekel, da ti paypal GARANTIRA denar!!!
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Ko dobiš neko pokvarjeno robo, prvo sporočiš prodajalcu in ti ponavadi takoj sami refundirajo. Če to ne gre skozi daš na paypalu na dispute in te že sam internetni obrazec vodi naokoli. Mislim pa da daš lahko tudi na samem ebayu na dispute. Paypal je drugače v lasti ebaya (zato paypala ni na amazonu in kakšnem aliexpressu, zaradi konkurence, imajo pa skoraj vse večje trgovine paypal, tudi pri nas).
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.588
288
83
www.kacnje.eu
Saj verjetno je smiselno, da predplačniško Mastercard povežeš na Paypal. Ko Paypal potrebuje denar na tvojem računu (in ga tam nimaš), ti avtomatsko potegne iz predplačniške Mastercard kartice. Torej - najprej pobere iz Paypal računa, če pa ni dovolj (ali nič), pa potegne iz kartice.
Tako trgovec v nobenem primeru ne dobi tvoje Mastercard številka - to ima samo Paypal (dokler jih enkrat ne shekajo
evil.gif
- ampak takrat bo štala itak).
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik fikus pravi:


Zanima me tudi ali se da nastaviti, da ti cene kaže v evrih, jezik je pa angleščina?
Na ebay.de je samo v nemščini, če grem pa na angleško stran z angleščino mi pa cene kaže v funtih ali pa dolarjih.

Lahko gres preko Irskega eBay-a... tam imas cene v € in opise v anglescini
smile-1.gif
>> www.ebay.ie
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Hvala za odgovore in vso pomoč ste vsi sodelujoči dobili zvezdice, ker ste me nekaj novega naučili.

Sem že opravil prvi nakup s Paypalom in je super zadeva.

Povezave s kartico hvalabogu ne rabiš, enostavno greš v internetno banko, nakažeš denar in v manj kot uri je denar viden na paypalu in že lahko kupuješ.

Shekajo kvečjemu lahko samo paypal račun-tam pa itak nimaš brezveze na zalogi ne vem koliko denarja, ker ga itak lahko v eni uri nakažeš sam sebi iz svojega TRRja.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik fikus pravi:


Zanima me tudi ali se da nastaviti, da ti cene kaže v evrih, jezik je pa angleščina?
Na ebay.de je samo v nemščini, če grem pa na angleško stran z angleščino mi pa cene kaže v funtih ali pa dolarjih.

Lahko gres preko Irskega eBay-a... tam imas cene v € in opise v anglescini
smile-1.gif
>> www.ebay.ie

Najlepša hvala točno take strani sem si želel.

Torej na tej irski Ebay strani pogledam ponudbo in, če pošiljajo v Slovenijo potem lahko kupim iz kjerkoli iz Evrope, ZDA, Kitajske...?


A moram biti še na kaj previden?
Če robe ne dobim, zatežim prodajalcu, če ne pa odprem dispute.

A če je roba pokvarjena ali se pokvari v času garancije ali jo moram vrniti na svoje stroške ali mi trgovec plača poštnino?
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.122
451
83
So trgovine in servisi, kjer pošlješ na njihove stroške.

Js sem tako recimo oddal zahtevek za popravilo prenosnika (servis alterna), je prišel kurir in odpeljal paket.
Ko sem kupil iz nemčije (hardwareversand) izpolniš obrazec, ga sprintaš in neseš paket na pošto ter je poštnina že plačana itd...
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
To pa ne , na Voelkner sem samo sporočil tole pa tole se mi je pokvarilo, poslali so mi nalepko, ki sem jo natisnil in prilepil na paket in paket je šel brezplačno nazaj, čez kak teden pa dobil vse novo.

Žal so nehali pošiljati v Slovenijo, so pa najbolj zanesljiva in prijazna trgovovina kar sem jih kdaj videl.
Vedno vse dobil, vedno novo, nikoli nobenega problema....
Cene pa res malo višje kot na Ebayu ampak sem imel za vsak izdelek vsaj dvoletno garancijo z brezplačnim pošiljanjem nazaj.

Ko so pa nehali pošiljat imam pa z drugimi trgovinami same probleme-vse piše, da imajo na zalogi, ko pa sem nakazal denar pa tričetrt stvari ni bilo, ali pa sem dobil rabljeno robo, pa strgana embalaža, no za bonus mi je pa Foto Palme požrl še 600 evrov, ki mi jih že od avgusta ne vrne....
Cheaper and more je pa ok, samo kar precej podraži vso zadevo.
Za bogih pet kilc je poštnina 30 evrov.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Malo smo off ampak se pa do neke mere navezuje na naslovno temo.

Ok za garancijo razumem, da večioma sam nosiš stroške vračila.

Kdo je pa dolžan plačati poštnino za vračilo, če trgovina že takoj pošlje pokvarjen izdelek?
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Lahko gres preko Irskega eBay-a... tam imas cene v € in opise v anglescini
smile-1.gif
>> www.ebay.ie

Še tole bi te prosil za pojasnilo.

A je ponudba na vseh lokalnih Ebayih enaka in enake cene-za nove izdelke?

Malo gledam pa se mi zdi precej velika razlika glede ponudbe in tudi cen med stranjo ebay.de in ebay.ie?
Moram potem za najboljšo ponudbo pregledati vse lokalne Ebaye ali kako naj najdem najboljšega ponudnika za nov artikel?
 

SimonS

Pripravnik
25. feb 2012
332
7
18
Čisti OFF, samo da nebom teme odpiral za bv.
Nekaj me zanima. Nemško - slovenski slovar.
Npr. beseda Bier:
http://sl.pons.com/prevod?q=bier&in=&l=desl

Kaj pomeni to med <>??
Bier <-(e)s, -e> [biːɐ] SAMOST nt

Vem da se gre za der,die,das in množino, ampak ne znam tega ''prebrat''!

Mislim da sem gor prišel. (e) je za Die v primeru množine, s je Das ednina, -e je končnica za množino, torej ED: das Bier, množina die Biere.
Sem razumel dobro?
 
Nazadnje urejeno:

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Zaradi nevrnitve denarja sem pisal Marti Kos na slovensko veleposlaništvo v Nemčiji, ona je takoj zadevo posredovala svoji svetovalki, njena svetovalka Greti Borojevič pa je trgovini takoj poslala dobis v katerem jim je napisala, da so mi dolžni vrniti denar, če ne bodo obvestili zvezo potrošnikov in podali kazensko ovadbo.

Še isti dan so mi v celoti vrnili denar, jaz sem jih pa prej več mesecev prosil, da mi vrnejo denar, pa so se požvižgali na to.

Tako, da tudi vsem ostalim priporočam, da se v takih primerih obrnejo na veleposlaništvo.

Veleposlanici Marti Kos in njeni svetovalki Greti Borojevič pa se še tukaj najlepše zahvaljujem za pomoč.
 
Nazadnje urejeno:

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Ne vem, če je ravno Marta Kos veleposlanica.

Veleposlanica dr. Anna Elisabeth Prinz je od 29. julija 2013 akreditirana kot izredna in pooblaščena veleposlanica Zvezne republike Nemčije v Republiki Sloveniji.

Aja, verjetno si pisal na slovensko veleposlaništvo v Nemčiji.
 
Nazadnje urejeno:

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Evo sem popravil, da ja ne bo kak picajzel
wink-1.gif
napačno razumel.

V glavnem zahvaljujem se naši veleposlanici Marti Kos Marko, ki vodi naše veleposlaništvo v Nemčiji.

Morda bi bil pa podoben učinek tudi, če bi pisal nemški veleposlanici saj bi jo zaskrbelo za nemški ugled.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.751
2.039
113
za šankom
en nasvet a drugič,sam sem imel podoben primer zaradi nogometnih vstopnic za Arsenal,podobno kot ti sem vedno naletel na gluha ušesa,oči
obrnil sem se na EPC(evropski potrošniški center)dobil nazaj vse do centa+obresti+vse stroške ki sem jih imel zaradi njih