Ne tekstam, ko vozim

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik noker pravi:
Citat:
Uporabnik dijo_porko pravi:
Takele plakate sem danes videl po Ljubljani.

240__image_790.jpg

Malce ponesrečen izbor, če mene vprašate. Tole si bo marsikdo razlagal narobe
confused-1.gif


(vem, da leti na LOL v smislu "tekstanja", ko se pošiljajo okrajšave namesto celotnega stavka, pa vseeno ... invalid in LOL pač ne gresta skupaj – IMHO)

Hm, po mojem tudi ne.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
Tekstanje je že lepo uveljavljena slovenska beseda. Nad mobilniki so se tud vsi nekaj ven metali na začetku, pa je zdaj normalna beseda. "Brskanje" po spletu tudi. Itd... Itd ... Jezik se spreminja, nove besede nastajajo, ene preživijo, ene ne ... Tekstanju kar dobro kaže.

Brez SMSov ko voziš? Kako naj pa preprečim, da pridejo? Ali je bilo mišljeno brez Ne SMSaj ko voziš? To bi bilo bolje, in je tud lepo uveljavljeno. AMpak tesktanej iz izpeljankami (npr sekstanje) tudi kar živi.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik KTr1sk pravi:
Meni bi bilo bolj logično, da bi napisali:
Brez SMS-ov ko voziš!

Se pravi, da je potem pisanje po facebooku, brskanje po spletu dovoljeno med vožnjo. edino sms ni priporočljivo pisati,
evil.gif
 

2CV

Pripravnik
16. avg 2012
505
12
18
Jaz pa podpiram take akcije. To kar se sedaj dogaja z uporabo telefonov med vožnjo je pa res prešlo vsako mejo dobrega okusa. Še dobro, da vsaj kaj dajo na preventivo. Kot pa je že nekdo rekel pa itak nam slovenceljnem vedno nekaj ne odgovarja. Jezik je pač živ in se spreminja. Sicer pa tisti, ki bo želel in zmogel razumeti poanto kampanije jo bo ostali pa......
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik KTr1sk pravi:
Meni bi bilo bolj logično, da bi napisali:
Brez SMS-ov ko voziš!

To je potem zelo zelo ozek pojem. Danes se recimo med mladimi ne SMSa vec toliko... ampak bolj "snapchata", "whatsappanje" in podobno... vse to je "tekstanje" ... zato se meni osebni zdi beseda kar posrecena... Bolj kot vcasih, ko se je uporabljala beseda "esemesanje"
smile-1.gif
...

Bolj me moti recimo napis, ki je v anglescini "Don't drink and drive" ... v slovenskem jeziku pa je "Ne pij alkohola, ko vozis" ... Zakaj niso enostavno dali tudi v slovenscini tako kot v anglescini "Ne pij, ko vozis"
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.364
9.789
113
kod Džej-Zija
Pisati bi moralo: " ko viziš, ne drkaj po telefonu". Lahko tudi "ko voziš, pusti telefon pri miru". Ali pa "roke na volan, telefon v predal". Tisto tekstanje je "krneki".
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.330
2.275
113
Pravilno se glasi:
Ne d-rkaj po mobilcu, ko voziš!
Ali je že kdo probal? Mislim d-rkat po mobilcu? Saj more bit waserproff. Če ne to pa wasediht -> Google translate.
Med vožnjo lahko uporabljaš mobil samo prostoročno, najbolj varno, ko stoiiš izven gibajočega prometa na cesti na primernem in ustreznem mestu!
Dars pa s takimi bedastimi opozorili/oglasi šparajo pa pri širini ceste, odstavnih pasovih, asfaltni podlogi,
Še zmerom pa imajo dobre plače. Namesto v cestno infrastrukturo v denar zaposlenim.
Ja omenjen oglas je bedarija. Invalidi zraven ali ne!
A ja alkohol. Mene še nikoli ni policaj ustavi, da bi me vprašal, če sem kaj pil. Ali vpraša, če smo kaj akohola spil? Eni to veste.
Ma saj se ve, da misli alko med vožnjo. Saj tisti DRINK v opozorilu pomeni pitje alkohola.

mat mam časa, a ne?
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Citat:
Uporabnik 2CV pravi:
Jaz pa podpiram take akcije. To kar se sedaj dogaja z uporabo telefonov med vožnjo je pa res prešlo vsako mejo dobrega okusa. Še dobro, da vsaj kaj dajo na preventivo. Kot pa je že nekdo rekel pa itak nam slovenceljnem vedno nekaj ne odgovarja. Jezik je pač živ in se spreminja. Sicer pa tisti, ki bo želel in zmogel razumeti poanto kampanije jo bo ostali pa......

Preventiva je OK, ni pa OK, če moraš razmišljati o nekem napisu na portalu namesto o vožnji in dogajanju v prometu okrog tebe.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
razmišljaš samo takrat, ko prvič vidiš ta izraz. naslednjič si se že navadil nanj.
mene bolj zanima, če so kaki (dokazani, izmerjeni?) učinki takega oglaševanja? ali je res kdo tekstal po telefonu, potem pa zagledal ta napis na portalu in se zamislil ter pospravil telefon?
 

nacek

Guru
13. okt 2012
2.821
504
113
še eden ki je tekstal ?

Dekle, ki jo je na Linhartovi ulici v Ljubljani minuli teden zbil voznik, nato pa zbežal, je v opomin vsem udeležencem v prometu delilo svojo pretresljivo izkušnjo. "Voznik me je samo odvlekel s ceste in me tam pustil ležati," opisuje dogajanje. Označila ga je za strahopetca, hkrati pa se zahvaljuje tistim, ki so ji pomagali.

http://www.24ur.com/novice/slo...jega-glasu.html
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik nacek pravi:
še eden ki je tekstal ?

Dekle, ki jo je na Linhartovi ulici v Ljubljani minuli teden zbil voznik, nato pa zbežal, je v opomin vsem udeležencem v prometu delilo svojo pretresljivo izkušnjo. "Voznik me je samo odvlekel s ceste in me tam pustil ležati," opisuje dogajanje. Označila ga je za strahopetca, hkrati pa se zahvaljuje tistim, ki so ji pomagali.

http://www.24ur.com/novice/slo...jega-glasu.html

Čisto možno. Ker prav hiter ni bil (sploh pa ne da bi zbremzal z 70 na 50 ali na 40, kot je pisala) - pri 50 ali 40 ne bi prišla skozi, kot je. Tole je bilo 10, 15, 20 km/h ... Kar je tipično za nepozornost (pa naj bo tekstanje ali kaj drugega) pri sicer legalni hitrosti.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
Citat:
Uporabnik nacek pravi:
še eden ki je tekstal ?

Dekle, ki jo je na Linhartovi ulici v Ljubljani minuli teden zbil voznik, nato pa zbežal, je v opomin vsem udeležencem v prometu delilo svojo pretresljivo izkušnjo. "Voznik me je samo odvlekel s ceste in me tam pustil ležati," opisuje dogajanje. Označila ga je za strahopetca, hkrati pa se zahvaljuje tistim, ki so ji pomagali.

http://www.24ur.com/novice/slo...jega-glasu.html
mogoče bo zvenelo netaktno, ampak se grem stavit, da dekle je pa sigurno tekstalo takrat. podobno situacijo sem imel jaz lani, ko sta dve srednješolki iz stranske ulice čez pločnik stopili direkt na prehod, obe pa zijali v mobitel. k sreči je bila cona 30, drugače bi šlo na tesno. kriv pa seveda jaz, ker bi ju zbil na prehodu.
sicer ne poznam statistike, ampak bi rekel, da se večina pešcev zbije na prehodih. dejansko je prečkanje izven prehodov bolj varno, saj pešec prej vedno pogleda na cesto, medtem ko na prehodu za pešce marsikdo ne pogleda. semaforiziran prehod pa je najslabši, saj vsi gledamo semafor in ko je zelena, avtomatično stopimo na cesto.
tu se vidi problem naše zakonodaje. jaz bi namesto tega raje predlagal, da lahko ceste prečkaš kjerkoli želiš (z nekaj izjemami, kot so AC, ...), vendar nikjer nimaš prednosti. tudi na prehodu nimaš prednosti. edino če stojiš pred prehodom ti mora vozilo ustaviti in šele takrat smeš prečkati.
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik sass pravi:
Citat:
Uporabnik nacek pravi:
še eden ki je tekstal ?

Dekle, ki jo je na Linhartovi ulici v Ljubljani minuli teden zbil voznik, nato pa zbežal, je v opomin vsem udeležencem v prometu delilo svojo pretresljivo izkušnjo. "Voznik me je samo odvlekel s ceste in me tam pustil ležati," opisuje dogajanje. Označila ga je za strahopetca, hkrati pa se zahvaljuje tistim, ki so ji pomagali.

http://www.24ur.com/novice/slo...jega-glasu.html
mogoče bo zvenelo netaktno, ampak se grem stavit, da dekle je pa sigurno tekstalo takrat. podobno situacijo sem imel jaz lani, ko sta dve srednješolki iz stranske ulice čez pločnik stopili direkt na prehod, obe pa zijali v mobitel. k sreči je bila cona 30, drugače bi šlo na tesno. kriv pa seveda jaz, ker bi ju zbil na prehodu.
sicer ne poznam statistike, ampak bi rekel, da se večina pešcev zbije na prehodih. dejansko je prečkanje izven prehodov bolj varno, saj pešec prej vedno pogleda na cesto, medtem ko na prehodu za pešce marsikdo ne pogleda. semaforiziran prehod pa je najslabši, saj vsi gledamo semafor in ko je zelena, avtomatično stopimo na cesto.
tu se vidi problem naše zakonodaje. jaz bi namesto tega raje predlagal, da lahko ceste prečkaš kjerkoli želiš (z nekaj izjemami, kot so AC, ...), vendar nikjer nimaš prednosti. tudi na prehodu nimaš prednosti. edino če stojiš pred prehodom ti mora vozilo ustaviti in šele takrat smeš prečkati.

Kolikor je meni znano ima pešec prednost na semaforiziranem prehodu. Torej čim ko je semafor tudi za pešce ima on prednost...
Je pa res, da jih veliko gre direkt na prehod, brez niti pogledat levo-desno-levo...
Ene dva, tri tedne nazaj sem videl ravno ta prizor...ena ženska direkt na prehod, brez se ustavit, brez pogledat če gre kak avto. Jaz sem bil za enim avtom, pa je tisti avto še pravočasno ustavil, da je ni zbil. Ženska pa kot da ni bilo nič, šla naprej. Pogledala pa sigurno ni, ampak je kar šla...