Navigacija in dodatne funkcije

krentip

Pripravnik
26. dec 2010
440
0
16
Imam cca 6 let starega nuvija 250. Zadeva mi popolnoma zadostuje za počitniška potovanja po Evropi ali Aziji - pač pripelje me na cilj. Se je pa z leti pojavila potreba po naslednjih funkcijah, ki bi jih potreboval v navigaciji:

- izpis prevožene route
- nastavitev na podlagi katere bi mi navigacija "povedala" da se 10 km od mojega trenutnega položaja nahaja npr stadion (če bi nastavil da me zanimajo športni objekti) oz arheološko najdišče če bi me zanimalo to - to sicer lahko poiščem že sedaj - vendar moram to "zahtevat" od njega. Jaz bi si želel nastavitev, da naj me opozori na vse željene vrste znamenitosti ob poti in bi me ko bi bil od te znamenitosti oddaljen določeno št. kilometrov. Torej v tem smislu: Če čez 8 km zavijete levo si boste lahko ogledali muzej iz 1. svetovne vojne. ali Če boste čez 7 km zavili iz avtoceste se boste lahko najedli v mc donaldu.

- ko sem se vozil po skandinaviji so me npr zanimali muzeji - in ko jih je našel sem šel tja po njegovih navodilih. Potem sem prišel do nekega grobišča iz nevemkaterega veka na prostem. Seveda me to ni zanimalo. V Srbiji se mi to seveda ne more zgoditi saj vem kaj pomeni groblje. Na švedskem pa pač takrat nisem vedel kaj pomeni kyrkogård (tole sem pobral iz googla, ker se izraza ne spomnim). Torej želim si imen znamenitosti v meni razumljivem jeziku ali pa - če to obstaja - opis znamenitosti kateri se bližam - seveda v meni razumljivem jeziku (eng, nem, slo)

- ali obstaja morda kakšna navigacija, ki bi vsebovala že kakšne fotografije posameznih znamenitosti ali območij, ki bi jih izbral na karti - (kot jih npr google maps)?

Vse omenjene zadeve naj bi bile na napravi že prednaložene - predpostavljajmo da na poti nimam dostopa do interneta.

Glede na to, da se tule zelo dobro spoznate na navigacijo me zanimajo vaši nasveti o tem? Sam nisem pristaš nobene znamke navigacije - bostveno mi je da mi parkrat na leto služi kot mi služi napravica ki jo uporabljam že 6 let (seveda večinoma na dopustih).

Ali že obstaja kaj takega? V nasprotnem primeru bom uporabljal svojo staro dobro navigacijo (navkljub precej slabšemu display-u in odzivnosti, ki pa ne odtehtajo nakupa nove navigacije samo zaradi teh dveh zadev, ki me precej motita v primerjavi z nekim novejšim Garminom, ki sem ga imel v rokah pred par tedni.)

Že vnaprej hvala za hint-e.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.908
5.460
113
Načeloma se vse da na način da si prej pogooglaš zadeve in si jih shraniš pod priljubljene.....maš mal take......zanimive želje
smile-1.gif


Kake slike omogočajo kake malce starejše naprave pa mal sfrizirane ( tema o nuvi1300 +JCV +LA) ......al pa zadnji modeli 2xxx, 3xxx
 
I

Izbrisan uporabnik #488

-Izpis prevožene poti omogoča tudi 250 model z vklopljeno skrito opcijo.
http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=98909

-avtomatsko opozarjanje na določen tip POI točke še nisem zasledil. Po drugi strani pa naprava ne more poznati vseh tvojih želja in nagibov. Če si hočeš kaj ogledati, se pripravi doma, tudi pot načrtuj že doma.
Lahko pa POI iščeš med vožnjo, ampak pokazalo bo pač vse.

-načeloma se da dobiti za Garmina tudi vodiče v sliki in zvoku, maš nekaj na garmin.hr, ostalo google, skratka to že obstaja
http://garmin.com.hr/Products/Products.aspx?category=450&kultura=hr
Je pa res, da tvoj 250 ne podpira mp3 če se ne motim

Predlagam ti, da se za izlet dobro pripraviš doma in večinoma poiščeš na netu ter shraniš med priljubljene.

Tako da lahko z Nuvi 250 še kar naprej normalno potuješ, nove naprave praktično nimajo nekih izjemno uporabnih zadev, ki bi olajšale turistično potovanje. Zemljevide pa uporabljajo zaenkrat še vse enake, to pa je bistvo vsega.