Nasvet pri nabavi vrtne kosilnice

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Ubistvu te zanima samo "periferija"...motor pravjo da he Hondin...

Res je, motorji vem da so dobri. Ta Mcculloch ima večja zadnja kolesa in pogon spredaj. Kako se to kaj obnese?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.460
113
A ni ze softi žnj let nazaj...ce mas mal klancka...al pa ce ne cakas da se trava posuši...in kosiš mokro...sprednja kolesa kopljejo...

Je pa tko lazje obracat...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.810
113
Ksz...če se odmisli čang šlang zadeve...

Glede motorjev...praktično ne poznam primera, da bi komu šel motor v franže. Itak folk menja olje pogosteje kot F1 bolidom. Če vsako desetletje še menjaš peno kot zračni filter zadeve praktično ne morš uničit.

Crkne prej vse drugo...od pogonov, do rustanja pohišja, odpadanja koles...in je treba tem zadevam (robustnosti = kvaliteti) posvetit največ pozornosti. Ne pa kak motor je gor...ta bo itak lavfal.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.460
113
To ja...je pa tko da jaz z 20 let starim B&S 3.5 classic motorjem lazje pokosim travo...

...kot pa z GGP V35 kitajskim klonom tega motorja pri sosedu...

Isto visoka trava...al pa mokra trava...originalu ne predstavlja problema...kitajc pa ze zgublja obrate
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.810
113
Sodelavec je lani nabavil Huso (nekaj čez 500 eur)...prvotno je bila gor klina za mulčanje...tisto je rekelda je bila katastrofa (logiš..on je želel zgolj košnjo
wink-1.gif
). Potem je zamenjal klino..a mu ni dobro filalo koša. Zato je na nozoh dal dodatna ' zakrilca' zdaj pa pravi da mu šiba noter ko sesalec.
Tako da tud pri Husi ni vse tipi topi.
Najmanj kar je, bi lahko označili, da je gor klina za mulčanje, da folk ne zganja panike čemu se nič ne dogaja.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.984
113
EU
Sem kupil za Husqvarna kosilnico drugi nož znamke Oregon. Vogal noža na hrbtnem delu je močno zakrivljen navzgor. Zavihek je v obliki trikotnika. Sesalni učinek je tako močen, da pri stranskem izmetu meče travo tri metre stran.
Original priloženi nož je bil za mulčenje, ni mogel napolniti koša.

Na sliki se vidi zavihek, malo bolj kilavo, ker je slikano s telefonom.

urz-IMG-20.jpg
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.397
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Kakšna je v bistvu razlika v mulčenju in košnji brez izmeta?
Sem odstranil koš, stranskega izmeta nimam in če je trava suha se nič ne maši.

Torej, se splača iskati primeren nož za mulčenje?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.984
113
EU
Pri navadni košnji brez izmeta ti nož travo odreže in vrže na tla. Ostane na površini in da jo z nogami ne neseš v hišo, jo moraš pograbljaiti.
Pri mulčanju nož travo odreže in znotraj ohišja kosilnice večkrat zavrti (oblika noža) in pri tem nareže na drobne koščke, dolžine približno eee..dva milimetra.Tako trave ni treba grabljati, ker pade skozi na zemljo.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Tudi jaz imam Huso. Sedaj že 7 let. Dela ko ura, sploh motor in pogon. Prišla je z dvema reziloma, eden za mulčenje, drugi za izmet v koš. Na začetku sem kosil z rezilom za mulčenje, zadaj pa imel koš in pizdil, ker mi ga ni polnilo. Potem sem le menjal rezilo in je delalo odlično. Sedaj pa sem šel na mulčenje in ne grem več nazaj na koš.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.984
113
EU
KSZ. Za Husqvarno sem zložil nože po vrsti, da se vidi razlika. Od zgoraj navzdol:

Originalni nož priložen kosilnici je za mulčenje. Vidi se dvojni zavihek rezilnega roba.
Drugi je neoriginalni za mulčenje. Tudi se vidi dvojni zavihek.
Tretji je neoriginalni za košnjo. Je ozek in nima močnega ventilatorskega učinka.
Četrti je znamke Oregon. Samo za košnjo. Robovi so dodatno zavihani. Levi rob na sliki je zlomljen. Veliki ventilatorski učinek.
Nož je širok in težek zato se zelo malo pozna nihanje obratov ko naleti na krtovinec.



Že stranski pogled: