napaka na računalniku

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.799
78
48
Ja in kaj naj naredi kakšen drug gostinec, ki mu crkne računalnik, na katerem izdaja račune?
Pokliči na DURS, pa ti bodo tam vse razložili, kakšni so postopki, če pride do tega, da moraš računalnik nesti na servis.
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
še enkrat, ne morem brez blagajne delat, ker ne bomo pisali računov iz vezane knjige na roko nekaj dni, še manj par tednov. V tem primeru mora biti tam še ena zaposlena, torej ob dolgem servisu bi šlo denarja za njeno plačo toliko, da kupim en ali dva računalnika.
bonk.gif


Torej bolje kupit računalnik, kopirat podatke in zamenjat računalnika. Starega potem popravim in ga imam, če se kak slučajno pokvari...
 
Nazadnje urejeno:

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.475
862
113
Isti bluescreen se je pojavil pri meni cca. pol leta nazaj. Sem dal začasno notri en drug disk in se napaka ne pojavlja več.

Če še imaš varianto priti v Windowse, čimprej naredi backup.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Če tako nujno rabiš in si ne moreš privoščiti izpada razmišljaj o kaki pogodbi za vzdrževanje, kjer je v pogodbi opredeljen čas popravila.
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Računalnik dela normalno zaenkrat...to se je sedaj drugič zgodilo, da mi je dvakrat ali trikrat pokazal bluescreen v istem dnevu...
frown-1.gif


backup ni problem, se mi naredi dnevno na moj računalnik..
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.213
5.594
113
Če gre za must have, potem delaj backup celotnega sistema, tako da imaš lahko z drugim hw v pol ure delujočo drugo blagajno.

Kaj boš naredil če jutri crkne kompletno ?
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
ni problem, če crkne, mam novo blagajno v roku par ur na novo nameščeno, backup imam..ničesar drugega ni na računalniku..
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Za pomnilnik ne pokaže nič, tudi za disk ne pokaže napake...zaenkrat dela normalno...je možno, da bi se pregrela zadeva?

na sprednji strani so reže za hlajenje in je čez bila nalepljena manjša nalepka
bonk.gif
..sem dal dol, počakam, če se bo še pojavila kdaj napaka, potem bomo pa uredili dokončno, do takrat pa samo redni backup...

kot sem že napisal, to je bilo v pol leta dvakrat, da se mi je pojavil bluescreen
 
Nazadnje urejeno:

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
Meni je tudi parkrat na dan vrgel bluescreen, težava je bila v grafični kartici, ki je spuščala dušo. Istočasno je tudi zaslon postal neberljiv in poln nekih zmazkov.
Po menjavi grafike je vse OK.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.799
78
48
Ne razumem, če se ti je to v pol leta zgodilo samo 2x, zakaj zganjaš tako paniko?

Seveda, da ti ne pokaže nobenih napak, če dela normalno.
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Mam še štiri računalnike, ki že dlje časa laufajo cel dan pa še noben ni pokazal blue screena...če je normalno, da se ti na pol leta v enem dnevu dvakrat ali trikrat pokaže bluescreen, OK. Nisem vedel...
confused-1.gif


Itak verjamem, da je bilo zaradi nalepke..
cheer.gif
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.799
78
48
Večina računalnikov ima tak sistem zaščite proti pregrevanju procesorja, da se računalnik sam ugasne.... brez blue screena. Lahko ti je zablokiral disk, pa nekaj ni znal prebrati in se ti je pač pojavil blue screen.
Tudi disk se lahko pregreje...
 

Wild

Pripravnik
5. okt 2011
203
0
16
Citat:
Uporabnik mobifrik99 pravi:

Mam še enega identičnega MSIja, ki dela vsak dan 12 ur dve leti, zaenkrat brez problema...

Potem imaš rešitev na dlani
wink-1.gif

Zamenjaj diska med računalnikoma, boš potem videl kateri ti nagaja in posledično si bližje napaki.
Verjetno razumeš kaj in kako.. Potem tudi reklamiraš lahko brez problem če bodo še vedno težave.
smile-1.gif
 

Wild

Pripravnik
5. okt 2011
203
0
16
Drugače sem imel tudi sam 2 all in 1 MSI-ja za blagajne (ne vem točno kateri model). Delata malo več kot eno leto. Notri sta dva ventilatorja in pri enemu sem ga moral menjati (crknil), se je pregreval. Comp sem seveda spihal še z zrakom. Pri obeh pa sem zamenjal diska za SSD, ker sta bila nenormalno počasna,, Sedaj vse špila,. BP, blagajničarke navdušene, prodaja dobra, direktor zadovoljen
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Citat:
Uporabnik Wild pravi:
Citat:
Uporabnik mobifrik99 pravi:

Mam še enega identičnega MSIja, ki dela vsak dan 12 ur dve leti, zaenkrat brez problema...

Potem imaš rešitev na dlani
wink-1.gif

Zamenjaj diska med računalnikoma, boš potem videl kateri ti nagaja in posledično si bližje napaki.
Verjetno razumeš kaj in kako.. Potem tudi reklamiraš lahko brez problem če bodo še vedno težave.
smile-1.gif

tudi na tistem je blagajna
confused-1.gif


bom pustil, dokler naslednjič ne pokaže bluescreena..mogoče je res bla samo nalepka kriva....delam backup podatkov dnevno, tako da ni panike