Namesto 113 kličite 014781000

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
sej ti si tut podpisala..da so danes dovoljene sanje in jutri nov dan. na plebiscitu, na referendumu za eu,nato..vedno podpišeš nekaj. ne bom ugibal kaj, ampak večina podpiše tisto kar danes gledamo.

in policaj zna natanko toliko kot rabi. ko gre ven z radarjem ima podlago v par členih.
ko gre parkiranje, ma drugih par.
ko ima pretepača ma par drugih.

in zakon, kazenski v osnovi, pa tistih nekaj cpp in obrobnih se že naučiš. sej rabiš dele, saj nisi odvetnik.

uni v proizvodnji pa..kakor kje.
pljuvanje po drugih ni fino. a zadnjič slišim od nekoga, da ima žena na UE ranga 2500 bruto. super. je strokovno samostojna in za nič ne odgovarja, sklepam.
vsako delo je častno, če ti je všeč, ti znese, delaj, če ne drugam. jaz sem prepričan, da policaju za 800 ni hudega. pa tut pahorju za 3k ne.
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Citat:
Uporabnik sgh pravi:
Ma izsiljujejo,naj gredo v proivodnjo za 600 evrov !

Tocn tko, ce jim kej ni prov, naj grejo drugam! Kaj mislte, kaj ti privatnik rece, ce se kej prevec usajas?
hysterical-1.gif


Se zmer gre loh na Petrol kasirat za 700, al pa u Merkator salamo rezat za 650. No, loh gre pa tud posteno h kaksnemu privatniku, za vec denarja, ce ga bo dobil.....aja ne, tam je treba garat!

To je to.. Nižanje standardov kar sami sebi. Lahko se pa zmenimo tudi tako, da mi plače ne daš na račun, ampak na roke. Če mi jo že daš. Pa potem, ko en državni organ teži, napišem še lažno izjavo o tem. Super. Podpiram to. Podpiram nepačevanje prispevkov, ker raazumem, da delodajalec mora plačati material na advans, dela pa mu pač ni treba plačati, ker se tako zmeni z mano. Pa prispevki so itak tako odveč.....
The best. Kar tako naprej.
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Nak. Softi, ne podpišem vsega, pa če je takrat to še tako neverjetno.............za samostojnost sem podpisala, za nato nisem......ker se mi je dozdevalo da je to grupiranje ene kapitalistične sile in tudi vojaške sile proti drugim. Zdaj smo v tem obvezani in tudi na zemljevidu tarč. Zakaj bi se čudil?

Ital je pa denar gonilo vsemu drugemu v tem svetu. V našem birokratskem sistemu je važno to, da delaš po predipisih. Imaš nekaj malega maneverskega prostora odločati v postopkih po svoji presoji, vendar si vseeno v okviru teh nesmiselnih zakonov. Improviziraš po sovjem mišljenju, znanju in instinktu. Kaj misliš, koliko postopkov bi stalo, če bi jih striktno šli gledat za mano? Povsem po postopkih? Nabrž niti eden. Grozno je to, da mora biti postopek pred vsebino. Ti to nedvomno veš. Jaz tudi vem iz svojih okoliščin. Zato ti pravim, po legalni poti ne boš dobil nič. Lahko pa dobiš po poti, ki ti jo nakazujejo današnje telenovele, npr, usodno vino itd....blamaža brez konca, vendar pove, kako v resnici danes funkcionira sistem. Npr. pri posilstvu lastne žene sem se spomnila nate in nato pogledala vse tisto, kar bi moralo sledit....in kako so to rešili. Tudi moje izkušnje so take.........nepostopkovne. Vsak ima svojo dušo, tudi tvoje žena. .Vztrajaj in zdrži.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
ravno sem odprl eno pismo. in se sprašujem kje živimo in kako verjeti v državo, sistem.

imamo vse, tisti, ki želimo živeti po teh načeli. ampak mnogi morajo izigravat. in potem rata sistem neznosen. in potem se slabša. in na koncu živčna razvalina.
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Ko sistem enkrat razumeš, ne rata več neznosen. Rata obvladljiv. Ker točno veš, na kakšne fore bivšega boš dobil
smile-1.gif
Ampak to itak ni sposoben vsak .
Ampak to je daleč od pravic otrok. Nikdar jih ne boš imel do konca. Probaj to, da si mimogrede tam nekaj stabilnega, na kar se lahko zanesejo (na bivšo se itak ne morejo) . Čeprav še vedno mislim, da če bi se z jedino lahko pogovoril, se ti ne bi bilo treba ubadat z vsemi temi jajci........a nimaš nobenega vpliva več na njo???
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
mal sva zašla. pismo je iz ukc.

ne, na jedino nimam nbenega vpliva in ga tudi ne želim. zadeva je..katastrofalna in me je sram.

drugače je pa cel sistem gnil. splošno. morala, odnosi.. sej delaš v sistemu in vidiš kaj vse se dela, da bi se izigralo sistem.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Citat:
Uporabnik Mamca pravi:
Ja pa zakaj???? A ne zastopiš, da so nam potrebni, generalno gledano?
To je edina priložnost, da si izboljšajo položaj. Če je za vse druge bedarije......
bonk.gif

Cmerar se je pa meni tudi zameril.....rada bi slišala ozadje njegove reakcije.

To je edino kaj je naredo koristnega, eni moremo delat vsak dan, eni od njih pa morejo zdaj prvic v svojih karierah mrdnit pa ze ogenj v strehi pa iscejo socutje pri ljudeh ki so jih do predvcerajsnjim tepli pa se postavljali proti njim, [cenzura] jih gleda. Lahko da vsak odpoved pa si najde sluzbo v gospodarstvu kot vsi ostali
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
V gospodarstvo imajo od cc600 do max 1000 evrov plače ! Največ okol 700 !!!

In kaj bi zdej radi naši policisti,ki prvič nekaj delajo ? Ko ga rabiš ga ni ! Ko ga ne rabiš pa sam pride in ti izprazni tist zaden evro,ki ga imaš prigaranega v proizvodnji !

Ne ga srat,slovenija je v gospodarskem krču,ddv so nam nabili,prispevke imamo največje in tako odganjamo tuj kapital !

Javni sindikalisti z levaki nam pa vladajo in nas spravljao v propad!
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.151
2.333
113
v lokalni ostariji
no no v gospodarstvu imajo tudi 1500 in več plače... gospodarstvo ni samo mura a veš.
je pa tako, da dokler bo veljalo izobrazba=plačilni razred bo prihajalo do bedarij...
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik sgh pravi:
In kaj bi zdej radi naši policisti,ki prvič nekaj delajo ? Ko ga rabiš ga ni ! Ko ga ne rabiš pa sam pride in ti izprazni tist zaden evro,ki ga imaš prigaranega v proizvodnji
Bolje, če bi napisal da sedaj, ko bi morali prvič nekaj delat (pa ne delajo) raje štrajkajo.

Naloga policajev je, da na meji ZAVRAČAJO vse osebe brez potrebnih papirjev za vstop v državo, in ne da jih spuščajo, oskrbujejo s hrano in pijačo, iščejo po polju z namenom da jim nudijo pomoč pri nelegalnem prehodu meje.....
To je grobo kršenje zakonov, ne pa resno delo.
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Kaj so pa zdej brihtni,da bojo zaostril stavko,ker ni odziva vlade in bomo drzavljani obcutil vse skupej!?!? Ja....dejte se na nas spravt,pa pricakovat,da vas bomo podpiral.....
hysterical-1.gif


Ko ga rabis,se vlece kot megla,izpolnjuje tiste pildke cist pocas,modruje....najde 100 izgovorov....
Ko ga ne rabis,se ti.narise z radarjem,meri profil in tezi zaradi povojev in zarnic....
Ja,res so koristni! In to bi delal za jurja plus? Dejte no...
bonk.gif
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
štrajkajo lahko "mehko"... in svoje naloge morajo opravljati. vojaki so še toliko bolj na slabšem oni sploh štrajkat ne smejo...
Se bojim da nebi nihče opazil, če bi vojaki štrajkali.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Tudi Microsoft Slovenija je gospodarstvo
smile-1.gif
.
Policija je zraven finančne uprave za pobiranje davkov ena od dveh nujnih inštitucij, ki jih mora imeti država. Vse ostalo so priveski, ki so nastajali skozi zgodovino in niso nujni. Ampak države ni bilo, dokler niso znali pobrati vira za financiranje in izvajati represije na lastnimi člani.
Tako je potrebno razmišljati, ko razmišljate, če so policijske zadeve upravičene. Parlament ni nujen, ker ga zmeraj država nima, ministri niso nujni, ker lahko vse niti drži v rokah pravi diktator, javno šolstvo ni nujno, javno zdravstvo ni nujno. Če pa ni represivnega organa (policije) in dacarjev, pa države ni. Tako žal je...
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
res je tako
Policija mora biti in to dobra policija. Plače bodo pa imeli takšne, kakršne v Sloveniji pač so. Me pa zanima, kakšno plačo ima naprimer policaj v Srbiji. A ve kdo?? 150€??? ne vem
Problem nekaterega kadra v policiji in dosti več v vojski je v tem, da se je ogromno mladih brez službe zaposlilo v vojski ali policiji samo zaradi službe. oz. plače. Ne pa zaradi veselja do takšneha dela. In kakšna je plača so vsi vedeli. In kakšne so delovne naloge tudi. Očitno nekateri niso računali na kakšne izredne razmere, zdaj je pa cel hallooo . Sej, ko bo počilo, bodo kmal ugotovil, da vojna ne traja od 7-15 s pavzami za kosilo, malico
evil.gif
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Medicinska sestra ima veæ šole kot policist in manjšo plačo !

In dobiš jo ko jo rabiš,za razliko policista ko pride ko ga ne rabiš in ko ga rabiš ni nikjer nobenga !