nakup šotora

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.557
34
48
41
Ljubljana
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Dajte si ze dopovedati, da teli sekundni sotori niso za resno kampiranje oz. resne razmere, je kajn lepo povedal kaj ga moti in kje so se najprej pojavile tezave.

Kaj pa je resno kampiranje oz. resne razmere?

Imam šotor 2 seconds AIR III, prezivel 1 teden močnega dežja in vetra, brez problemov, preživel en teden "puščavskih" viharjev, preživel z izjemo, da je bil prah tudi notri (logično, če je pa AIR in ima "okna" ki se jih ne da neprodušno zapreti).
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
še ena stvari, ki je meni zelo fajn pri sekundnih šotorih...namreč takega lahko brez problema postavljaš sam, medtem ko pri klasičnih je fajn da sta dva...da ne govorim o času postavljanja in pospravljanja. ko drugi še palice sestavljajo, lahko sam že žar zalaufam.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
No, po razmisleku sem že 90% odločen za boston 500, upajmo, da bo izbira pravila.

p.s.: queche me še vseen malo rajca
bonk.gif
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
imam Quechua - 2 Seconds III Air

Katerega sem v jeseni zamenjal z:

Quechua - 2 Seconds XXL Illumin Fresh:

Fantastična šotora!
zmaga.gif
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Mene pri Quechua moti velikost pospravljenih šotorov. Po mojem občutku so bistveno bolj nerodni za pospravit v avto in zavzamejo več prostora kot klasični. Če primerjam recimo Quechua 2 seconds AIR III in klasičen iglu za 3 osebe.

Tisto postavljanje in pospravljanje me pa ne moti toliko, si vzamem na izi, saj sem na dopustu. Najprej postavim mizico, stol in pivo in počasi to naredim. Druga stvar bi bila, če bi se recimo selil na par dni.

Glede same kvalitete Quechua šotorov pa ni dvoma, kot so že napisali ostali.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Ni ga šotora čez Outwell. Izredno kvalitetno izdelan, vidi se, da so šli v detajle, šotor je kompletno zaprt, tudi predprostor, kateri ima podlago.
Za tvoj proračun dobiš sicer samo Outwell Birdland, VENDAR če pride v poštev tudi rabljen kako sezono, se pa zna zgoditi, da bo kaj na razpolago.

 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
968
113
Obišči stran
No sam sem imel 3 leta od quechue daleč najboljši šotor za to kar rabiš ti, vendar ga žal ne delajo več:

Quechua Base Seconds 4.1




Sedaj pa ker smo se malo povečali, sem si tudi zaradi predprostora omislil od Colemana Mckenzie Cabin 4. Tu mi je bolj všeč oblika pospravljenega šotora, saj zavzame manj prostora kot okrogla quechua.

Sicer ga postavil še nisem, ker letos zaradi spleta okoliščin nismo kampirali, da pa je kupil tudi šef in konkretno stestiral, pa ga samo hvali. Pa ima človek čez 2 metra
grin1.gif


Aja, poglej si malo nemški sajt obelink.de, so cene precej nižje kot pri nas, tudi dostava je najcenejša preko te izpostave.


Aja, quechua je super šotor in ga sedaj dalje uporablja sosed, ki je super zadovoljen. Ampak mene precej moti, da sta pri novih spalna dela vsak na svoji strani in da je predprostor na sredini. Imam raje, da je spalnica bolj skup. Jbg, mamo še mejhne otroke
grin1.gif
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
Ni ga šotora čez Outwell. Izredno kvalitetno izdelan, vidi se, da so šli v detajle, šotor je kompletno zaprt, tudi predprostor, kateri ima podlago.
Za tvoj proračun dobiš sicer samo Outwell Birdland, VENDAR če pride v poštev tudi rabljen kako sezono, se pa zna zgoditi, da bo kaj na razpolago.

Sam imam tudi Outwella, kupljen po koncu sezone v UK, kjer dobiš marsikaj po dobri ceni. Recimo danes bi dobil tole za cca 200€ plus ene 50€ za poštnino čez C&M.

http://www.yeomansoutdoors.co....14#.VHjnPTGG_s0
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Citat:
Uporabnik Axi pravi:
Mene pri Quechua moti velikost pospravljenih šotorov. Po mojem občutku so bistveno bolj nerodni za pospravit v avto in zavzamejo več prostora kot klasični. Če primerjam recimo Quechua 2 seconds AIR III in klasičen iglu za 3 osebe.

V tej postavki se pa strinjam. Sploh če imaš majhen avto zna biti problem.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
vsako leto hodim v planinski tabor. letos si jih je par kupilo nove sotore. en je dal okol 700 za neko zverino v igluju... tadrug pa 200 za quecho, pa je slednji prisel nasmejan iz sotora po dezevni noci, un iz igluja pa z dolgim nosom in mokro ritjo. No, po reklamaciji je sicer dobil drugega, sam ni to to.

kupis quecho za par let, in potem mirne duse kupis novega...
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
hysterical-1.gif


Ti se tolazis podobno kot lastniki meganov RS, ki imajo skoraj tako dober cas na progi kot lastniki ferrarijev pa se cenejsi so. sotor je treba znat postaviti, se bolj pomembno kot to so pa priprave prostora, vkljucno z jarkom za odvodnjavanje, rahlo nagnjena povrsina...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
Ja, ljudje k hodijo ze 15et v planinske tabore nimajo pojma o odvodnjavanju in jarkih...

Spustil je na strrhi na sivih...