Nakup routerja

zakon

Guru
16. maj 2008
8.576
685
113
toti Maribor
Pa delal sem vse živo. Mali 841N, ki je dva ranga nižji ga šiba kot za stavo, kljub temu da imam nastavljeno Slovenijo. Sicer ne vem zakaj bi moral nastavljat USA. Danes ga nesem nazaj na Mimovrste in menjam. Upam, da če bo isto ga nesem še enkrat nazaj in zahtevam vračilo denarja. Povezavo imam 150/4. Dvakrat je sicer na testu prišel v neposredni bližini do 49Mbps to je pa tudi vse. Povprečno se giblje okrog 20. V drugi sobi, pa max. 3Mbps. Signal je povsod dober tako, da enostavno ne razumem.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Ti samo nastavi na USA in preveri če bo kaj boljše. Gre za en bug ki nastavi moč oddajanja na 10mW v kolikor ni nastavljeno na USA. Vsaj meni se to dogaja s tem routerjem, imam pa gor custom FW.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.576
685
113
toti Maribor
Za verzijo v3 je zadnji update za FW iz dne 14/05/15. Če še jim do sedaj ni uspelo uredit tega bug-a, ko jih hebe. Sedaj sem v službi. Sicer ne vem zakaj se gre pri teh 10mW, vendar je signal dober. Težava je samo v hitrosti prenosa. Po službi ga nesem nazaj in zamenjam za drugega. Če ne bo delovalo bom zahteval nazaj kupnino. Nisem dal 50 € zato, da se bom nekaj igral z nastavitvami. Ko ga priklopiš mora delat in basta. Model 841N sem prinesel domov šel skozi hitre nastavitve in špila, kot se šika.
 

MTB75

Fizikalc
13. maj 2012
365
25
28
Kako imaš pa zasedene kanale v okolici? Daj malo poglej, kje je kaj prostega in nastavi ročno. Tastari je imel mogoče privzet ravno tak kanal, ki je bil malo manj zaseden.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.576
685
113
toti Maribor
Do sedaj sem imel na starem nastavljeno 7 in sem bil sam, ker večina okoli mene ima 1,6 in11. Na modelu 1043 sem dal prvo auto nato, pa sem nastavljal ročno po vrsti. Povsod je enako, mogoče razlika +- 10 Mbps, vendar v neposredni bližini ne več kot povprečno 20-35. Jaz mislim, da kanali ne bi smeli igrati tako veliko vlogo, sploh ne, če imaš router tik ob računalniku. Če dela model za 18€ potem mora delat tudi model, ki je 3x dražji. Sem včeraj dal nazaj starega in ga brez problema nabije do 94Mbps. Kaj si bo pa nastavljal neki lajk, ki ni vešč računalnika?? Bom, pa za vsak slučaj nastvil še državo USA, da vidim. Me prav zanima, kaj bo.
 
Nazadnje urejeno:

MTB75

Fizikalc
13. maj 2012
365
25
28
20-35 je res slabo, tudi če bi bila kakšna antena odvita, saj so 3.
Širino kanala imaš na 40Mhz?
USA kolikor vem ima manj kanalov, moč se pa itak nastavlja preko Wireless -Wireless Advanced-Transmit Power.
Poleg tega pa tplink sedaj z novimi FW zaklepa routerje na določeno regijo, tako da je ni možno spreminjat.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.576
685
113
toti Maribor
Širino kanala imam na auto. Sem sicer probaval tudi ročno in je vedno enako. Če bi bilo pri meni samo 20-35 bi še nekako prebolel, ker imam tako ali tako povezano preko LAN-a. To, da je v drugih prostorih pa samo 2-5 Mbps, pa ni sprejemljivo. Če je signal dober, zakaj bi spreminjal moč. Niti ne vem kakšna je idealna vrednost. Transmit power imam na High. Če bi se to začelo dogajat po par letih bi še nekako razumel, tako pa.... Nisem zdaj šel na boljše zato, da se hebem z nastavitvami.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.576
685
113
toti Maribor
Najbolj zanimivo pri vsem tem pa je, da to ni neka nova zadeva, ampak je model 1043ND že kar nekaj časa na tržišču. Tudi pohval čez njega ne manjka. Me pa take zadeve razp.izdijo, ko moraš po nakupu še en cel kup nastavitev delat, pa probat to, pa probat ono, pa še to itd.
 
Nazadnje urejeno:

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Se strinjam. Jaz mam odlične izkušnje z asus ruterji in dokler bo tako, ni kaj za razmišljat o kaki drugu znamki. S tp-link ruterjem pa sem tudi sam imel probleme s slabim signalom in počasnostjo wifija. Sem dobil novega pri T-2 pred leti, ko sem še bil naročnik...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Če so sosedi na 1, 6 in 11, ti na 7 nikakor nisi sam, ampak je vrjetno še slabše, kot če bi bil na enem od prej omenjenih kanalov. Kanali se namreč prekrivajo, saj so narazen 5Mhz, uporabljaš pa za 802.11n 20Mhz oziroma 40Mhz. Pri uporabi 20Mhz se tako 1, 6 in 11 načeloma ne motijo, vse kar je bolj skupaj pa (tudi 1, 5, 9 13 načeloma gre, kjer je dovoljeno). Poleg tega isti spekter moti še cel kup drugih stvari od brezžičnih mišk, tipkovnic, Bluetootha, mikrovalovke, baby, itd.

Tam kjer je veliko motenj tako na 2.4Ghz nekih čudežov ni za pričakovati. Bi pa načeloma pod istimi pogoji moral dosečti vsaj enake prenose kot na starem, če uporabljaš isti kanal kot prej. Pri moji imam 1043ND v2 (sicer z OpenWRT) pa ni nek problem izkoristih tistih 50Mb/s kolikor imajo linijo tudi na wirelessu.

Je pa treba vedet, da so te Asusi, TP-Linki, itd. še vedno poceni igračke za domače uporabo in imajo določene omejitve. Sicer so tudi narejeni tako, da so v večini primerov plug and play, ampak včasih je treba tudi kakšno nastavitev potwekat in tako kot vsak ne šraufa avtomobila doma, vrjetno tudi vsak ni strokovnjak za WiFi.... So pa načeloma dovolj simpl te škatle, da lahko z malo googlanja rešiš večino stvari. Seveda če gre za defekten HW ali bug je drugo, potem ali iščeš rešitev (če gre za bug) ali pa enostavno neseš nazaj.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.576
685
113
toti Maribor
Evo včeraj nastavil na državo USA dal na kanal 1 in gremo. Download tja do 96 Mbps žal, pa veselje ni trajalo dolgo. Kar naenkrat je izginilo polovica uploada. Od zakupljenih 4mbps je on dal ven samo 2,20. Nato naredil še 3 preizkuse in download je ponovno padel tja na 25Mbps. Šel v otroško sobo in probal. Download 5Mbps upload 0, 75 Mbps. Dve uri se igral z nastavitvami, pa ni pomagalo.
Primerjava z identičnimi nastavitvami kanala in vseh ostalih stvari:
WR 841N: download 94Mbps, upload 4,04Mbps
otroška soba download 50Mbps, upload 3,75Mbps

in WR1043ND: download 25Mbps, upload 2,20Mbps
otroška soba download 5Mbps, upload 0,75Mbps.

Danes gre nazaj in kljub dobrim izkušnjam z TP LINK-om do sedaj, nočem več slišat za njega. Hvala za vsa vaša mnenja in predloge.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Če dobite poceni vam priporočam da kupite Linksys EA6900, kateri ima slab UI in firmware. Zaradi tega so cene rabljenega nizke. Potem pa se namesti Asuswrt-Merlin verzijo. Treba pa namestiti port xwrt od vortexa. Seveda za bolj vešče.
Tako dobiš za nizko ceno Asus RT-AC68U!!
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.576
685
113
toti Maribor
Evo prinesel domov Linksys EA2750 dela vse v nulo. WI-FI gre celo preko 100Mbps. Brez nekih posebnih nastavitev, razen imena in gesla.