Nakup diesla

Michkena

Pripravnik
4. avg 2007
753
-10
16
Ali se splača kupiti rabljen diesel dandanes, z grožnjami o omejitvah tovrstnih motorjev v prihodnosti? Tudi cene dieslov so nižje, kakor vidim.
Hvala.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.378
1.770
113
Dokler bo prišla kaka omejitev do nas bo danes kupljen rabljen diesel že zdavnaj v preši.

Vprašaj se raje a ga rabiš ali ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: corsol in novaa

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.093
5.314
113
Seveda, naj te eko-fetišisti ne zavedejo. Odvisno pa kakšne fure delaš. Za kratke vožnje bo poraba dizla na nivoju bencinarja + morebitne težave z pacanjem filtrov.
 

matjazy

Fizikalc
3. jan 2008
183
98
28
Jst sem ravnokar novega naročil. Po mojem je še vedno boljši od bencinarjev, sploh za malo večje / težje avtomobile. Pa glede na to, da se komplet tovorni promet vozi na nafto, jo bodo menda še nekaj časa prodajali.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.724
147
63
Za rabljenega dizla je pomojem fajn, da ali sam servisiraš ali pa imaš dobrega in poceni serviserja.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.216
1.839
113
Ali se splača kupiti rabljen diesel dandanes, z grožnjami o omejitvah tovrstnih motorjev v prihodnosti? Tudi cene dieslov so nižje, kakor vidim.
Hvala.

Pri vas ženskah je 'problem' ker kupujete po všečnosti (po moško: iracionalno) in kupite kaj vam je všeč, kak diesel se notri vrti vas ne zanima, zna biti pa problem, če se napačen (beri: kvarljiv).

Bo mnogo boljše da napišeš kam si se zagledala in dobiš priporočila ali je bolje tu gledati za dizlom ali raje izbrati enak avto z bencinarjem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla

jezek

Guru
24. jul 2008
2.684
1.283
113
Vsak danasnji dizel bo naredil 100.000 km brez tezav, kar je vec kot se danes pricakuje od avta. Sploh pa imas ponavadi tako dolgo garancijo. Tako da...just do it!
 

Michkena

Pripravnik
4. avg 2007
753
-10
16
Pri vas ženskah je 'problem' ker kupujete po všečnosti (po moško: iracionalno) in kupite kaj vam je všeč, kak diesel se notri vrti vas ne zanima, zna biti pa problem, če se napačen (beri: kvarljiv).

Bo mnogo boljše da napišeš kam si se zagledala in dobiš priporočila ali je bolje tu gledati za dizlom ali raje izbrati enak avto z bencinarjem.
Gre za rabljen avto in bi šel mehanik z mano na ogled.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.209
1.003
113
Emona / Carnium
Dizlov in uporabe fosilnih goriv ne bo konec še lep čas. Za rajo sicer težko rečem, ker je precej odvisno od pogoltnosti EU politikov in tega, kakšne droge jemljejo...
Ne predstavljam si odloka, da je treba vse dizle v graben porinit in vsi po nove EV-je. Prej bomo prve skoke čez plot v koloniji na Marsu doživeli.

Moja diagnoza: utopist.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.893
3.926
113
Gre za rabljen avto in bi šel mehanik z mano na ogled.
V praksi ima prav, skoraj 80% rabljenih vozil na trgu ima take ali drugačne serijske napake na enem od tipov motorja, tako da je logična in racionalna odločitev za drug tip. Torej precej odvisi primarno kaj gledaš. Sploh ker eni modeli/znamke ponujajo samo dva tipa motorjev (en dizel in en bencinc). Tu nebi izbiral po porabi, ekologiji ipd. ampak po zanesljivosti določenega tipa motorja.

Drugače ekonorme obstajajo za oba tipa ICE (dizel/bencin) in bodo v prihodnje veljale povsod enakovredno, ker standardni obstajajo. Tako da nikoli ne bo sprejeto da v Lj ne moreš z dizlom ki ima EURO 6, pa boš lahko recimo šel z bencinarjem EURO 6. Se pa jasno lahko zgodi da z nobenim smrdljivcem ne boš mogel v center mesta, boš pa lahko šel z električarjem.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.499
3.549
113
Nisi napisala kateri rang. Jaz bi denimo si upal kupit vse od renoja in bmw do 100jurjev km, PSA, korejce in VW pa tam do nekje 60, 80... Seveda pod pogojem da imas potem to max ene 5 let oz 60.000km.
Glih PSA je Bogi.
2,0 tdi zadnjih generacij od 2020 delajo na firmi več kot 200000 vsak pa brez problemov.

No kakšna malenkost se že lahko zgodi ampak za to je pa garancija.

V glavnem če se vozi ni problema.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gamero

jezek

Guru
24. jul 2008
2.684
1.283
113
Kupi brez premisleka. Ce mehanik lahko gre s tabo naj pogleda, sicer pa...nakup rabljenega je vedno riziko, ampak pri kaškaju je verjetno se najmanjsi. Jaz bi se bolj fokusiral v to, da ni bil razbit. Cim je menjano kaj vec kot odbijac ali šipa...beži dalje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi