Najbolj "neumni" izumi v avtomobilski industriji

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.152
113
Saj ne rabiš imeti nove škatle. Lahko samo menjaš vsebino. Da je vse na znotraj datuma porabe. Tudi če kaj uporabiš iz nje, samo nadomestiš porabljeno robo.
To sem preveril pri policaju in gre čez. Ni treba da je zapakirana...
Drugače pa ne moreš imeti tolk dolg rok uporabe, ker ni več uporabno. Probaj kakšnen star microtape poskusit uporabit... lepilo se spremeni v prah in je popolnoma neuporabno. Kar nima lepila je še pogojno uporabno, ampak sam ravno ne bi dajal na kakšno odprto rano.
Na sliki imaš 4 škatle, torej je prva 20 let stara....
me zanima kak v gazi to rešujejo, ko potrebujejo prvo pomoč, pa ni nalepke na kompletih. Kot primer samo.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.149
291
83
Skrajnji čas je, da se spremenijo pravila glede teh škatel prve pomoči. Kopičijo se brezveze in neodprte mečemo stran.
Ni ekološko.
Original zaprte bi morale veljati najmanj petnajst let. Še boljše bi bilo, odpraviti v celoti, ker so reševalne službe toliko napredovale, da škatel več ne potrebujemo.

Prehud biznis na vseh nivojih od da bi to ukinili. Prevvec voletenih pa lahek izplen baksov " prekrskarja".
Nekaj te stare robe je v hisni uporabi. Tam 2 skatli. Zadnja skatla gre obicajno skupaj z prodajo avta...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in jendomen
22. jul 2007
12.798
1.313
113
123
Tega še nismo predebatirali, namreč zadnje čase avtomobilske tovarne kar tekmujejp, katera bo integrirala čim več LED trakov na zunanji del avtomobila.
Z samo varnostjo to nima kakšne dodatne vrednosti, kvečjemu jo zmanjšuje.
Ali to sploh še kakšna inštitucija preverja, kaj se sme in kaj ne ali pa je to prepuščeno lobistom avtomobilske industrije.
Zdaj samo že čakam, da bo kakšen proizvajalec dal smerokaza čez celo dolžino avtomobila, ali pa to že kje celo obstaja.
Še primera;

Božič je že mimo :zavijazocmi:
 
  • Všeč mi je
Reactions: motofrik in Gonzo

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Ključ od avta na telefonu. Nič nimam proti Tesli.
Telefon pade na beton, in z avtom ostaneš v vukojebini.
Imas lahko kartico v denarnici.
Ce ima se kdo na telefonu tvojo teslo (zena, otrok) ga lahko poklices (ja nekdo ti mora telefon posoditi) in ti na daljavo odklene in vžge avto.
Imas slab telefon, al pa dober beton.
Men je iz 5+m padel na asfalt, pa je prezivel.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Odvisno je od navade. Brezstični ključ ima moj avto. Ko ga ne uporabljam, čaka obešen na cveku na hodniku.
Zakaj bi ga vlačil s seboj, ko uporabim ženin avto za v špecerijo.
Na morju tudi ne nosim ključa (telefon) na plažo. Pustim ga v aparmaju.
Blutut imate nonstop vklopljen na telefonu, zaradi tega ključa?
Ti si najbrz eden tistih ki ima premium vozilo za 100+ k, pogovarja se pa s tekefonom na usesu v avtu.
Sa mu slucajno BT ne bi prevec soraznil baterijo
Aja, ce mu ni prej na beton padel.
Btw Tesla ima ze nekaj let prirocno odmagano mesto, kjer se telefon fila WL (ce seveda to omogoca, tako da imas po koncani vožnji vaterijo tekefona bolj polno, tudi ce imas BT prižgan.
Pred 6 leti sem dobil sluzben kombi z BT.
Od takrat je BT stalno na ON.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.152
113
Dokler ti na tehnicnem ne odpre skatle. Al pa policaj, se huje.
pred njim si žile prerežeš pa glavo zlomiš med tem ko ima pretečeno škatlo v roki. če uporabi tiste ferpante za prvo pomoč, ga stožiš do konc življenja.

al pa njemu, pa ga vprašaš, če bodo ti preteceni okej, al malo počakata...

več opcij.
 
  • Haha
Reactions: Hanzi in novaa