Nadomestna vinjeta

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.978
5.401
113
4 tedne nazaj sem menjal avto......seveda je bila v vprašanju letna vinjeta na starem!

Se pozanimam......sprintam obrazec iz neta....priložim vso potrebno dokumentacijo ( odstranjena vinjeta + pildek, izjava o lokaciji starga avta....za vsak slučaj dodam še kopijo uničene prometne)

Dars JU si vzame 2 tedna časa za odgovor Seveda je bil negativen.......ker se je v tem času stari avto že na novo registriral..... a je vinjeta vezana na avto al kaj njim ni jasno? Kličem na avtohišo...prav očitno so si to neki novga zmisll...še do 2-3 tedne nazaj niso tozadevno kompliciral...

Zdej glede na to da vas je nekaj na tem forumu ki se z prodajo avtomobilov ukvarjate........mi lahko kdo potrdi oz ovrže......so to uvedl šele pred kratkim? Al je že skos blo tko......ker na obrazcu iz neta ni blo nikjer tega pogoja napisanga da se na registriran avto ne dobi vinjete!

Se da v tem primeru kaj naredit....pritožit? Sedaj očitno vinjete ne bo ker so se zakonsko (v obrazložitvi) pokril......sem slišal da naj bi se dal zahtevat neko vračilo nekoriščene vrednosti vinjete....glede na to da moja še pol leta velja?

*bem jih kradljivce ene....ni čudn da ma pol lah Duhovnikova 9000eur dodatka za rekreacijo
jezen.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.978
5.401
113
Po pošti priporočeno! Sej avto sm odjavu 13ga poslal 16ga...kao preverl so 18ga takrt je bil pa že registriran! A je to neko novo pravilo z registracijo al so si ga že prej zmisll da te lah legalno okradejo? Se dobi razliko v ceni glede na to da je še pol leta veljavna?
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Najbrs so se zmotl,pa niso pogledal, da je drug lastnik.

Poklici gor pa vprašaj, so pa ene zenske tam res težke...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.978
5.401
113
Ma evo sm poklicu...bla ena prijazna......predlagala pritožbo na odločitev.....poročam kako se bo razpletl (ko se bo)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.978
5.401
113
Citat:
Uporabnik gretzky pravi:
A si šel osebno na Dars ali si poslal po pošti?

Čist tko informativno......en in edini center za tozadevne stvari ZA CELO SLOVENIJO!!! majo na Grič-u 54 (tm nasprot polne sklede ob obvoznici)....delajo pa od 7mih mensezdi pa do 15h.....tko da če delaš nimaš šans da to osebno zrihtaš....še če si iz Lj kot jaz pa 10min stran oddaljen z avtom nimaš šans da jih uspeš ulovit iz šihta al pa pred šihtom....talenti
bonk.gif
 
22. jul 2007
12.859
1.333
113
123
ja to pa je prilagajanje uporabniku, evo kameleon zdaj sem tudi jaz poslal gor staro vinjeto-odjava vozila in bom videl če se bo ponovila tvoja zgodba, sicer moj avto je šel malo "južnije"
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.978
5.401
113
Ma upam da nama rata...k čene je to dobesedno legalizirana kraja
10.gif


Stem da si (v mojem primeru) vzamejo teden ++ (skor dva) časa za odgovor.....ti se moraš pa v tem primeru ( recimo da je rešitev ugodna) furat po stranskih cestah
stupid-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.978
5.401
113
Aia pa še ena info za bodoče koristnike te storitve....ko odjaviš avto maš 14 dni časa da pošlješ zatevek za nadomestno...da se ne bo kdo predolgo lovil
wink-1.gif
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Čist tko informativno......en in edini center za tozadevne stvari ZA CELO SLOVENIJO!!! majo na Grič-u 54 (tm nasprot polne sklede ob obvoznici)....delajo pa od 7mih mensezdi pa do 15h.....tko da če delaš nimaš šans da to osebno zrihtaš....še če si iz Lj kot jaz pa 10min stran oddaljen z avtom nimaš šans da jih uspeš ulovit iz šihta al pa pred šihtom....talenti
bonk.gif
Čist tko informativno... na Griču delajo od 6:30 do 20.00, mislim, da jih v tem času nekako lahko uloviš. Pa ne da jih zagovarjam, imam precej izkušenj s tega področja, pa nikoli ni bilo težav, res pa je, da smo tja hodili osebno. Po mojem, bodo tvoji pritožbi ugodili, magar pojdi tja in se malo zbuni.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.978
5.401
113
Pa res...sem pogledal CUC......očitno sem zamešal z unim odzivnikom na 0801503.....nevem zakaj mi je tam reklo do 15.00h...oz oseba (čiča) s katerim sem se menil mi je rekel da so do 15h....ker vem da sem bil na jobu prejšni teden do 16h in VEM da sm mu reku da ta tedn ne morm pridt...zato mi je tud svetoval nej pošlem po pošti kot alternativno...
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.978
5.401
113
Dal pritožbo na DARS prejšni teden....dobil včeraj ZADEVA: Odstop pritožbe vložnika

Odstopl v presojo Ministrstvu za promet

Na podlagi 245 člena zakona o splošnem upravnem postopku ( Uradni list RS, št. 24/06-UPB, 105/06-ZUS-1, 126/07, 65/08 in 8/10 )

Pomojem je vse skp pušiona
bonk.gif
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
To je že od nekdaj tako, dokler ti ne pošljejo odločbe, se avto ne sme ponovno registrirat. Ko si blagovolijo preverit ali je avto res odjavljen, mora biti odjavljen, drugega za njih. Tako da v primeru, ko veš oz. nočeš tvegat je najboljše stopit z obrazcem, odtrgano vinjeto in kopijo odjavljene prometne na DARS, tam preverijo ali je avto res odjavljen in v roko dobiš drugo vinjeto.

PS: lahko pa greste pred šihti, začnejo že ob 6:30
grin1.gif
. Delajo pa do osmih zvečer in tudi ob sobotah.
http://www.dars.si/Dokumenti/Cestnina/Cestninski_uporabniski_center_(CUC)_40.aspx
 
22. jul 2007
12.859
1.333
113
123
Ok to razumem edino to me moti, ker oni imajo logiko da vinjeta pripada samo za eno-določeno vozilo kar pa povsem ne drži, saj te tudi na prodajnem okencu nobeden ne sprašuje, če imaš vozilo ali ne in ti lahko vinjeta doma leži v predalu.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.978
5.401
113
Čakam na odgovor...premišljujem če bi šlo to v medije...konckoncev na zahtevku zavajajo ker nikjer ne piše da je ne dobiš če se avto registrira naprej!
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.235
5.599
113
Imho si zajebal že v štartu, greš do avtoličarja in ti prestavi vinjeto na nov avtu.10 minut posla.

Boj z birokratskimi mlini je dolg in počasen.

No, kljub temu upam da ti bodo izdali pozitiven odgovor.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.978
5.401
113
Kako mu to rata brez da se ne pokaže neveljavna?
IMHO je blo to neizvedljivo ker sem na nov avto čakal še 4-5 dni