Način prijavljanja na delovna mesta na Pošti

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
KSZ.

Kot imam jaz do sedaj izkušnje z iskanjem: v 95%, kjer je bilo zahtevano pošiljanje vloge po navadni pošti, se je VEDNO izkazalo da kandidata že imajo in da sem pošiljal brezveze... Tako da pri meni samo še elektronska pošta in klicanje... Nekak imam najraje kandidati naj pokličejo za razgovor, da mi ni treba pacat...
 

SE_P1i

Pripravnik
7. feb 2008
887
0
16
Vidiš, mogoče je pa zato na pošti možna samo pisna prijava
grin1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:


Če sem jaz delodajalec, bi za prošnje poslane preko E-maila, kratkomalo pritisnil tipko delete. Če nisi tolk agilen da bi normalno spisal prošnjo in jo poslal potem nisi resen. Na koncu bi kar copy/paste delali in pošiljali na stotine e-naslovov.
Hkrati pa riskiraš da prideš na kekšni firmi na spam listo in v dobri veri da si prošnjo poslal je 100% noben ne bo prebral.

Takole bom najprej povzel svoje mnenje:
hysterical-1.gif
)

Glede spama: netiketa veleva, da se na vsako (Vsako, porkamadona, vsako!!!) prejeto e-pošto odgovori (to pa zato, ker je to pri e-pošti neskončno enostavno in popolnoma zastonj). Normalna firma bo torej nazaj poslala nekaj v stilu: "Prejeli smo vašo prijavo, obravnavala jo bo kadrovska. LP,". Poleg tega so spam filtri (Žal nisi seznanjen, kako resni spam filtri delujejo, in ne, povprečen državljan z gmaila ne bo nikoli prišel med nje. In ne, Outlookov filter ni spam filter, ker ti nič ne zbriše.) precej zanseljiveljši od povprečnega javnega poštnega sistema.

Še to: nekdo je izrazil skrb, da se bo moral matrati z desetimi pripeti fajli (diplome, certifikati, potrdila) ali pa kopirati 10 URLjev. Popolnoma neupravičeno - elektronsko pismen kandidati bo seveda vse skupaj zapakiral v eno samo PDF datoteko (z dovolj veliko kompresijo, da fajl ne bo presegel velikosti 2-3 MB). Problem rešen.

Zbudite se, ljudje božji, v digitalnem svetu živimo, in tudi tale forum ni papirna rubrika v Salomoncu
rolleyes-1.gif
Prednosti so gromozanske in bi morale biti očitne vsakomur.