N900

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Nokia je spet spremenila poimoenovanje modelov...

Recimo:
Nokia X6

Nokia C5

Nokia X3

Ker o oznake kratke, bo verjetno tako, da se bodo oznake ponavljale... Tako bo recimo letosnja Nokia X6 cez kaksno leto dobila naslednika z enako oznako
smile-1.gif
...

ce bojo ubrali tako taktiko da bodo nasledniki telefonov nosili enake oznake bomo kmalu glede telefonov sprasevali ''ker letnik je tvoja x6?'' kot za avtomobile
smile-1.gif


mogoce pa bojo ubrali taktiko in razsirili stevilo cifer v imenu,recimo x61 :D pustimo se presenetit
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Trigga, si kaj rešil glede mms-ov? Tukaj imaš nastavitve za Debitel (mislim, da Mobitel ima iste) .

Novi telefon ima sicer oznako N8-00, vendar so ga nekateri že poimenovali kar N98, zato sem tudi sam uporabil to ime.
wink-1.gif
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Evo sem preizkusil prejem mms-a in stvar je sledeča. Ko ti nekdo pošlje mms, najprej dobiš sms sporočilo (mislim, da se mu reče push sms). Ko klikneš nanj (rumen info oblaček), ti ta zažene aplikacijo fMMS, kjer se nahaja glava čakajočega mms-a (ne vem, če sem uporabil pravi izraz, a mislim, da je angleški header). Naslednji korak je, da se ročno povežeš z MMS-ovim APN-jem in nato v fMMS-u izbereš, da ti sporočilo odpre.
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Nisem se kaj preveč igral. Sem se prijavil na spletni planet in tam sem videl, da se v bistvu da mmse preusmerit na drugo telefonsko številko oziroma na e-mail. Sam sem izbral slednjo možnost in lahko rečem, da zadeva deluje povsem spodobno. Ko prejmem mms dobim sms z obvestilom, medtem pa me mms že čaka na mejlu. Kar se mene tiče je to v bistvu skoraj bolje kot da imam vse to shranjeno na telefonu.
Vprašljivo tako ostaja le še pošiljanje, ampak glede tega se ne sekiram preveč. Mejl imam že porihtan preko mail for exchange, tako da lahko karkoli pošljem na drug mejl in je zadeva porihtana.
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Pred časom se je fMMS nadgradil in od takrat pri meni prejemanje deluje
avtomatsko... dobiš SMS, ga odpreš, nato se naloži MMS in se odpre v fMMS-u.
Pošiljanje je tudi povsem običajno.
lp,
Mpix
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Hm. Si bom moral vzet kakšno urico in se poigrati s tem. Sicer ne, da bi neprestano potreboval mms, ampak včasih pa že pride prav.
 

Semantique

Pripravnik
17. mar 2008
783
0
16
Zanimajo me vaše izkušnje glede brskalnikov na N900. Default od Nokie in Fennec. Katerega uporabljate in zakaj?
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Uporabljam privzeti brskalnik (MicroB). Nanj sem se že fajn navadil, zdi se mi hitrejši in podpira flash animacije.
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Citat:
Uporabnik tsunami pravi:
Uporabljam privzeti brskalnik (MicroB). Nanj sem se že fajn navadil, zdi se mi hitrejši in podpira flash animacije.

Tudi pri meni enako. Sem imel fennec nekaj časa, vendar me ni prepričal. Predvsem me je motil sam vmesnik, microb ima to veliko bolje urejeno, predvsem zumiranje.
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
ksz.

ali kdo ve, zakaj ne deluje FM oddajnik, telefonček se utiša, na radiu pa samo šumi, pa sem pol metra stran ..
frown-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

grobo

Pripravnik
23. jul 2007
893
0
16
Ni važen, koliko si od radija, bolj važno je koliko si od antene (če si v avtu si dejansko v faradejevi kletki in moraš imeti malo sreče, da zadeva deluje)
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
V avtu tudi meni ni delovalo. Doma pa brez težav, s tem da sem bil mogoče preblizu radia in sem moral "ulovit" pravo pozicijo da je delalo brez šumenja. Mogoče bi pomagalo še, če bi poiskal frekvenco ki je čisto prazna, tako da te ne motijo druge radijske postaje.
Aja, če se prav spomnim ti na radiu preko RDS napiše tudi naslov komada in izvajalca. Uporabno.
 

LaUros

Pripravnik
13. feb 2008
327
0
16
Ljubljana
Hehe:

125 - 650mhz kernel.
650mhz REMOVED, it was actually 900mhz kernel! WHOOPS

Drugace pa zanimivo. Morm mal prebrat, kolk hitrejs je n900 z vec Mhz in koliko bolj kuri baterijo...
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Eni poročajo da izdrži dlje, ker so takt pri mirovanju spustili iz 250 na 125 mhz. Bo treba slediti temi in videti kaj se dogaja in kakšne težave se pojavljajo.
 
Nazadnje urejeno:

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
jaz pa imam nekaj vprašanj saj sem sicer tik pred nakupom nokie N900, zanima pa me sledeče

-se je avtonomija baterije kaj izboljšala z novimi updejti?
-koliko vam približno zdrži baterija ob normalni uporabi?
-aparat naj bi imel prednaložene aplikacije za branje PDF in Office datotek,kako se obnesejo?
-se že kaj ve glede podpore za MMS s strani nokie?