Mnenje?

jest5

Guru
18. avg 2007
25.286
-8.469
113
Citat:
Uporabnik SamSvoj pravi:
Glede izračunov pa; možakar pravi, da je fizik po profesiji
rolleyes-1.gif
In? Saj tudi kakšen pri nas na elektro sanja, kako bo energijo pridobival iz nič
evil.gif

Kaj mu pomaga izobrazba(če jo res sploh ima), če je ne zna uporabljati.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Torej lahko glede na mnenje alter znalcev lahko sklepam, da je tole sranje?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.286
-8.469
113
Če ne zaupaš nam, pošlji zadevo na turbo inšitiut, strojni fax, elektro fax(katedra za energetiko), fizikalni fax ter še kam, ter se pozanimaj
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik SamSvoj pravi:
Glede izračunov pa; možakar pravi, da je fizik po profesiji
rolleyes-1.gif
Pač je bolj slab fizik. Profesija sama po sebi ti še ne da pravilnega znanja.
 

Markovic

Zelenc'
5. apr 2011
19
0
1
75
Ljubljana
www.izumi.si
Spoštovani gospodje, nad vehementnostjo in nesramnostjo nekaterih med vami sem zelo presenečen. Bom počekal, če bo še kaj bruhanja vseh tistih, ki so prepričani, da vse vedo že v naprej - pa nič ne preberejo pa še manj premislijo. Potlej bom pa odgovoril.

Markovič
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.286
-8.469
113
Ni treba nič čakati. Le na dan s podatki. Predvsem me zanima del, kako se lahko z Muro nadomesti TEŠ6?
Kako se lahko z max 928GWh/leto potencjala, ki ga ima Mura (podatki so od tukaj) , doseže nekaj čez 5000GWh/leto, ki ga bo lahko dal od sebe TEŠ6. ozeroma okoli 3500GWh/leto, ki ga bo dal od sebe TEŠ6 ker se bo prilagajal porabi.
Trdiš namreč:
Citat:
Namesto več kot 1,000.000.000 EUR za nov blok VI
termoelektrarne v Šoštanju bi ob sukcesivni izgradnji, SG enot v reko Muro lahko pridobili
enako kapaciteto (600 MW) elektrike ob bistveno nižji investici
 

Markovic

Zelenc'
5. apr 2011
19
0
1
75
Ljubljana
www.izumi.si
Kot prvič, najprej se prepričajte kako se izračunava vodni potencial vodotoka v odnosu na realno možnost izgradnje jezov in umetnih jezer, ki jih npr. na vseh 105 km vodotoka Mure lahko izdelate (realno) le 4 ob ogromnem ekološkem riziku pa do največ 6 s skupno zelo majhno višinsko razliko, saj bi sicer vsako posamezno jezero moralo biti dolgo po več 10 km in ob vgradnji nepropustnih betonskih sten z več betona kot ga vsebuje asuanski jez. Trditev, da se kot teoretični potencial reke izračunavajo celotne pretočne količine in skupna višinska razlika pa je predvsem neznansko smešna. Sicer pa na celi reki Muri skupna višinska razlika (Avstria-Hrvaška) doseže komaj dobrih 100 m. Torej ko preverite svoje vehementne in totalno dilatantske trditve, se bom z vami pripravljen pogovarjati.

Markovič
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.696
6.256
113
saj ravno zaradi navedenih dejstev nikomur ni jasno od kod ideja o takem potencialnem izkoristku.

Problem pa je, da si ti prislek tu in hoces da bi mi prisluhnili tvoji ideji. Torej ti nam predstavi na cem temeljijo tvoji izracuni ne pa da pricakujes da bomo mi tebi dokazovali da nimas prav. Ce pa smo prevec diletantski zate pa se pac poberi.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.286
-8.469
113
Citat:
Uporabnik Markovic pravi:
Kot prvič, najprej se prepričajte kako se izračunava vodni potencial vodotoka v odnosu na realno možnost izgradnje jezov in umetnih jezer, ki jih npr. na vseh 105 km vodotoka Mure lahko izdelate (realno) le 4 ob ogromnem ekološkem riziku pa do največ 6 s skupno zelo majhno višinsko razliko, saj bi sicer vsako posamezno jezero moralo biti dolgo po več 10 km in ob vgradnji nepropustnih betonskih sten z več betona kot ga vsebuje asuanski jez. Trditev, da se kot teoretični potencial reke izračunavajo celotne pretočne količine in skupna višinska razlika pa je predvsem neznansko smešna. Sicer pa na celi reki Muri skupna višinska razlika (Avstria-Hrvaška) doseže komaj dobrih 100 m. Torej ko preverite svoje vehementne in totalno dilatantske trditve, se bom z vami pripravljen pogovarjati.

Markovič
Maksimalni potencjal je 928GWh/leto. Izkoristljivi potencjal(to je tisto, kar lahko dejansko izkoristimo z jezovi ter elektrarnami) je 700GWh/leto
Torej od kje tebi toliko potencjala?
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Ne seri. Možakar ni dolžan ničesar in nikomur dokazovat, razen če sam tako želi. To da bi se moral kao zagovarjat ker je "prišlek" pa je tako debilna, da sploh ni vredna omembe.
uf-1.gif


Sicer pa ni on začel te teme ...
 

Markovic

Zelenc'
5. apr 2011
19
0
1
75
Ljubljana
www.izumi.si
Kot prvo nisem noben "prišlek", saj članka nisem pri vas objavil temveč ga je objavil eden od vaših starejših članov. Takoj za tem pa so nekateri vaših "izvedencev" začeli postavljati nekakšne trditve (ob sočasnem priznavanju, da ničesar niso prebrali) in celo navajati neke citate (seveda iztrgane iz konteksta) iz dokumentacije moje spletne strani. Kar pa zadeva moj očitek o dilatantizmu pa bom vedno trdil, da je dilatant vsak, ki nekaj trdi - ni pa ničesar preveril ali premislil. Če pa nekdo nekaj ne ve - vpraša in dobi odgovor. In šele, če odgovor ne zadošča ima pravico kritizirati ali pljuvati po nekomu, ki se ukvarja z nečem v kar se ne spozna.

Markovič
 

Markovic

Zelenc'
5. apr 2011
19
0
1
75
Ljubljana
www.izumi.si
Napaka. Naveden maksimalni potencial ni skupni ali fizikalni potencial temveč je to potencial, ki je teoretično dosegljiv ob izgradnji maksimalnega števila jezer in jezov. Skupen oz. fizikalni potencial pa je neprimerljivo večji. Npr. fizikalni hidropotencial kompletne Donavoi na Madžarskem je neznansko velik - dejansko veljaven potencial pa tako majhen, da ne morejo izgraditi niti ene edine hidroelektrarne. Tudi višinska razlika med Avstrijo in Vojvodino je relativno velika le, da teritorij vodotoka imenujemo "Panonska nižina" in je izgradnja jezer za lokalni dvig in padec, praktično nemogtoča.

Pri mojih elektrarnah pa jezer in jezov sploh ne potrebujemo.

Markovič
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Temu bi jaz rekel zanimivo branje enega navdušenca. (in nič več od tega). TAkih izumiteljev je veliko. Res pa je, da vsake toliko se kakemu celo kaj uporabnega posreči.

Tele vodne turbine, ki se jih položi na dno struge..me zanima kako bo po prvem večjem nalivu, ko bo voda nosila s sabo nekaj tisoč kubičnih metrov mulja in peska.

Ampak OK...vse čestitke mu za pogum in intuziazem.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.286
-8.469
113
Citat:
Napaka. Naveden maksimalni potencial ni skupni ali fizikalni potencial temveč je to potencial, ki je teoretično dosegljiv ob izgradnji maksimalnega števila jezer in jezov
In točno to je skupni fizikalni potencjal. Če zajameš VES padec reke, potem si izkoristil VES njen potencjal. To je ta bruto potencjal.
Tehnično izkoristljiv potencjal pa je tisti, ki ga lahko izkoristimo z neko razumno namestitvijo HE. Če pa bi celotno strugo predelali v "stopnice" bi lahko izkoristili celoten bruto potencjal.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.696
6.256
113
Citat:
Uporabnik SamSvoj pravi:
Ne seri. Možakar ni dolžan ničesar in nikomur dokazovat, razen če sam tako želi. To da bi se moral kao zagovarjat ker je "prišlek" pa je tako debilna, da sploh ni vredna omembe.
uf-1.gif


Sicer pa ni on začel te teme ...
Gre za kulturo. On naj bi iznasel nekaj novega. V kar nekaj uporabnikov tega foruma dvomi in so dvome podprli tudi z dolocenimi podatki. Nato se pojavi on ki napise da ne bo odgovarjal diletantom in pricakuje da mu uporabniki foruma dokazujejo svoje dvome. Podobno kot: svet je bil ustvarjen s strani palckov keksa in reksa. In oba sta nesmrtna in zivita v duplini nekje na pohorju. Sicer ju se nihce ni videl ampak dokler mi ti ne dokazes da ne obstajata imam jaz prav ko trdim da obstajata.

Brezveze pac. Jaz bi celo z zanimanjem prebral zadevo. Pa je ne bom. Ker taki samovsecnezi ne dobijo moje pozornosti. Sicer pa sem itak diletant tako da brezveze da berem ane?
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Citat:
Uporabnik vincent pravi:

Ampak OK...vse čestitke mu za pogum in intuziazem.

Točno tako razmišljam tudi jaz. Definitvno nisem šel preračunavat njegovih cifer; nimam ne interesa ne znanja za to. Zato upam, da ima možakar prav in da mu uspe z njegovimi zamislimi. Ker tehnični del ideje je sam po sebi zanimiv, izvedba in posledice pa za sabo (lahko) potegnejo zanimivo dogajanje (kot je tisto pod naslovom bismark).
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Čak mal, do kulture še prišli nismo
grims-1.gif


Je pa verjetno s tistim diletantizmom milslil jest5, ker možakar lepo pove da neha brat na mestu ki ne ustreza njegovi predstavi o svetu. Tak pristop gre še meni na privesek.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.286
-8.469
113
Citat:
Uporabnik SamSvoj pravi:
Čak mal, do kulture še prišli nismo
grims-1.gif


Je pa verjetno s tistim diletantizmom milslil jest5, ker možakar lepo pove da neha brat na mestu ki ne ustreza njegovi predstavi o svetu. Tak pristop gre še meni na privesek.
Če v zaključku najdeš konkretne napake, potem vse ostalo ni nič bolje. Torej zakaj zapravljati čas z branjem?
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Firbec? Mogoče je prišlo res do napake. To še ne pomeni, da je koncept slab.