Mimo vrste WTF?

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.908
3.937
113
včeraj sprobal amazon in res free poštnina, dostava pa večinoma boljša kot včasih MV. Sorry, dragi Poljaki, trenutno vas ne potrebujem več. :)
No ja, zadnje čase kar gre iz avststrije in vzhodneevropskih skladišč dobijo na naši strani Express One, ki ne shendaljo dostave potem. Ti pa cel teden pošiljajo po 5 sms na dan da boš danes dobil, pa ne danes ni šlo ampak jutri, pa spet isto naslednji dan.

Kar gre z DHL ali UPS (nemška in italjanska skladišča) gre BP. Samo ne moreš vedet od kje bo poslano dokler dejansko ni poslano, to je edina zamera amazonu zadnje čase.
 

brezhibno

Pripravnik
3. jan 2012
223
22
18
Meni je tokrat naročilo ki je bilo poslano z free shippingom dostavila danes Pošta Slovenije. Prej vedno ups.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.586
9.266
113
No ja, zadnje čase kar gre iz avststrije in vzhodneevropskih skladišč dobijo na naši strani Express One, ki ne shendaljo dostave potem. Ti pa cel teden pošiljajo po 5 sms na dan da boš danes dobil, pa ne danes ni šlo ampak jutri, pa spet isto naslednji dan.

Kar gre z DHL ali UPS (nemška in italjanska skladišča) gre BP. Samo ne moreš vedet od kje bo poslano dokler dejansko ni poslano, to je edina zamera amazonu zadnje čase.
Jaz imam z Express One do sedaj same dobre izkušnje (cca. 5 paketov).
včeraj sprobal amazon in res free poštnina, dostava pa večinoma boljša kot včasih MV. Sorry, dragi Poljaki, trenutno vas ne potrebujem več. :)
Samo v razmislek: jaz si želim, da mV obstane in je resen igralec. Ker ne želite si, da AMZ vse izrine s trga, ker isti trenutek bodo začeli izkoriščati monopolni položaj.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.432
994
113
Obišči stran
Hja ...
2 paketa. Od tega so enega dostavili, drugega pa pustili pri prvi bajti v ulici :zavijazocmi: Dobro, da je tam živeči toliko fer, da mi je prinesel zadevo.

Jaz pa ne... tudi ali zadnje čase večino pride preko teh šalabajzerjev... Da bi ti poslali obvestilo pred dostavo, da bi lahko recimo prestavil sam na drug naslov, da bi te poklicali, ipd...

Zadnja cvetka je bila gladko zmišlevanje, da smo prestavili dan/naslov dostave, ker pač niso prinesli, čeprav sem bil cel dan doma...

Sem mislil, da slabše kot DPD ne gre, pa sem se motil :D
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.432
994
113
Obišči stran
Jaz imam z Express One do sedaj same dobre izkušnje (cca. 5 paketov).

Samo v razmislek: jaz si želim, da mV obstane in je resen igralec. Ker ne želite si, da AMZ vse izrine s trga, ker isti trenutek bodo začeli izkoriščati monopolni položaj.

No ja, MV bo ostala, če bo konkurenčna, kar pa že kar nekaj časa ni več. Ajde, kot VIP kupec imaš vsaj fre poštnino (še to če je partner ne), ampak kolikor vem se po novem letu VIP statusi itaq ukinjajo... Konec koncev se letos nakupi niti več ne seštevajo.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.324
1.075
113
Kot VIP kupec si se včasih lahko še pogajal okoli končne cene košarice preko emailov - zdaj te gladko odjebejo in ti rečejo da je cena kot je kjub temu da ima sosednja stran enake artikle -15%
V tem primeru je bil Lego na shoppsterju.
Nasploh opažam da je shoppster bolj ugoden. Zdaj pa bo tak in tak amazon ....
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.086
9.301
113
40
MB
Kot VIP kupec si se včasih lahko še pogajal okoli končne cene košarice preko emailov - zdaj te gladko odjebejo in ti rečejo da je cena kot je kjub temu da ima sosednja stran enake artikle -15%
V tem primeru je bil Lego na shoppsterju.
Nasploh opažam da je shoppster bolj ugoden. Zdaj pa bo tak in tak amazon ....
Jaz sem z legicami naredil glih to napako, pol pa jih ni blo z shoppsterja tri tedne, da sem ze drugje vmes narocil :D
Dela pa shoppster tocno to kar je mv ko je iskal svoj delez na trgu.
danes pa imajo email od prakticno vsakega slovenca pa to pac vec ni potrebno
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.350
962
113
Titograd
DPD je katastrofa, vrže paket pred vrata, niti ne pozvoni, mi pa na morju... 200€ vreden paket pa na soncu. Dobro da je kamera zaznala človeka pred vrati, me opozorila, potem pa sem soseda prosil če gre pobrat paket in ga shrani dokler ne pridemo domov. Metanje paketa pred vrata ib delanje francoza je stalna praksa.

GLS vedno prej pokliče če smo doma in se dogovorimo za čas dostave.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.760
597
113
DPD je katastrofa, vrže paket pred vrata, niti ne pozvoni, mi pa na morju... 200€ vreden paket pa na soncu. Dobro da je kamera zaznala človeka pred vrati, me opozorila, potem pa sem soseda prosil če gre pobrat paket in ga shrani dokler ne pridemo domov. Metanje paketa pred vrata ib delanje francoza je stalna praksa.

V takšnih primerih zaleže klic na DPD. Vsaj pri meni je.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.586
9.266
113
DPD je katastrofa, vrže paket pred vrata, niti ne pozvoni, mi pa na morju... 200€ vreden paket pa na soncu. Dobro da je kamera zaznala človeka pred vrati, me opozorila, potem pa sem soseda prosil če gre pobrat paket in ga shrani dokler ne pridemo domov. Metanje paketa pred vrata ib delanje francoza je stalna praksa.

GLS vedno prej pokliče če smo doma in se dogovorimo za čas dostave.
Pri meni pa ravno obratno. Vedno je poklical in se tudi prilagodil glede časa in kraj dostave (kolikor je lahko). Sedaj je nov, upam da bo isto špilalo naprej.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.132
457
83
Brezveze pisat najslabsa je ta in ta dostavna sluzba, problem je v kurirju ne v dostavni firmi. 2 leti nazaj sem imel konstantne probleme z GLSjevcem, je vozil en (očitno zelo len) jugo. Sem se veckrat pritozil na centralo. Potem so ga zamenjali in cudezno so problemi izginili, nov vedno poklice ali pozvoni itd. Prejsnji je pa dajal v paketomat, ni zvonil/klical ceprav delam od doma in sem v 99% doma, v nabiralniku pa seveda ni pustil listeka.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.086
9.301
113
40
MB
Brezveze pisat najslabsa je ta in ta dostavna sluzba, problem je v kurirju ne v dostavni firmi. 2 leti nazaj sem imel konstantne probleme z GLSjevcem, je vozil en (očitno zelo len) jugo. Sem se veckrat pritozil na centralo. Potem so ga zamenjali in cudezno so problemi izginili, nov vedno poklice ali pozvoni itd. Prejsnji je pa dajal v paketomat, ni zvonil/klical ceprav delam od doma in sem v 99% doma, v nabiralniku pa seveda ni pustil listeka.
Tocno to, treba vedet da so vsi ti kurirji itak podizvajalci, za ups pa dhl vozi pošta, ostalo pa kdor ma cajt pa kombija.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.339
1.196
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Jaz kupujem skoraj vse na osebni prevzem. Ker če daš, da ti pošljejo po pošti, te potem takrat itak ni doma. In je treba na pošto. In tam ni parkinga. In je vedno vrsta, nekih penzionerjev, igralcev na srečo in sp-jev, vsak od katerih si lahko vzame tudi par (lahko tudi 10) minut. Potem pa ona to išče, pa ne najde, pa mora na roko vpisat v knjigo, pa kaj vem kaj še. Gre od pol ure do ure. Ni šans, se raje zapeljem v šiško. Pri "partnerskih" to ne gre, ok, njihova izbira, moja je pa to, da pač potem kupim drugje.

BTW, a veste, kako se je pošta digitalizirala? Sedaj delavka prečita QR kodo, da se zavede v aplikaciji, še vedno pa na roko vpisuje v tisto klinčevo knjigo. Pa še vedno ne vejo točno, kje je kaj.
Dej ne bluzi! Nobenega ročnega vpisovanja ni več že kar nekaj časa! Če pa ti kaj ni všeč, si lahko naročiš v paketomat!
 

B81

22. jul 2007
34.917
9.224
113
KSZ

A MM je Aliexpress kupil? :bonk:

1693883657365.png