Migranti so že (spet) v Sloveniji - 4. del

Sem se včeraj peljal v Novo Gorico z avtobusom. Na Viču so vstopili trije migranti po manjšem zapletu so vsi plačali vožnjo. Ko smo prispeli v Gorico so nas na kolodvoru pričakali trije policaji, vsi so imeli sončna očala čeprav sonca ravno ni bilo. Kaj so potem storili z njimi mi ni jasno? Peljali nazaj v Ljubljano?
možno da so jih iskali zahodni sosedje zaradi kakih pi***. V Italiji maš že par mesecev kar konkretne kontrole zaradi teh inžinerjev
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.640
14.351
113
Morda bodo pa tako kot v primeru, ko so nekaj let nazaj z namenom naselitve ilegalcev namestili kontejnerje na parkirišča počitniških bungalovov Ministrstva za notranje zadeve v Ankaranu tudi tokrat le-ti ostali prazni in se bo (po)iskalo drugo lokacijo.

#figerscrossed
 

Ador

Majstr
7. avg 2019
622
327
63
Morda bodo pa tako kot v primeru, ko so nekaj let nazaj z namenom naselitve ilegalcev namestili kontejnerje na parkirišča počitniških bungalovov Ministrstva za notranje zadeve v Ankaranu tudi tokrat le-ti ostali prazni in se bo (po)iskalo drugo lokacijo.

#figerscrossed
Hrvati so tudi namestili kontejnerje v Karlovcu da migranti nimajo daleč do slovenske meje.... Niso neumni, mi bi jih pa namestili na Obrežju pa še kje ob hrvaški meji. :obesise: :zavijazocmi:
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.640
14.351
113
Kaj te je teh 2,8M...
:zmaga:

Če upoštevamo danes verjetno že zastarel podatek in je dejanska številka nedvomno višja, potem smo na 1.900€* stoškov na enega migranta na mesec. To pomnožimo z 12, da pridmeo na letno raven ter še z 126, ker naj bi toliko migrantov morali sprejeti (in to bi bilo zgolj za začetek, nikar se ne slepit, da je to končna številka) in pridemo na 2.872.800€ za letni strošek teh migrantov in če k temu znesku prištejemo še vse druge stroške, ki pridejo skupaj z ilegalni ter njihovim povprečnim obnašanjem kot so materialna škoda iz naslova tatvin, vandalizma, stroški sodnih procesov itd. itd. se dokaj hitro ugotovi, da je teh 2,8MIO res samo za plačat potem pa se naj s temi ilegalci ukvarjajo druge države z Nemčijo in Švedsko na čelu, ki lahko izvolijo lepo sami pojest kar so si skuhali, mi smo povsem po nepotrebnem zraven že s tem plačilom 2,8MIO.

* iz leta 2017
Povprečni strošek prosilca za mednarodno zaščito je res 1.900 evrov, a znesek poleg oskrbe prosilca vključuje še sredstva za plače zaposlenih, vse programe pomoči, stroške vzdrževanja azilnega doma in druge stroške, navaja premier. vir
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

B81

22. jul 2007
34.577
9.016
113
Resno? pa dodatno "osvetlitev parka" in dodatne varnostnike in policiste, ki bi prej delali kaj drugega?

1 migrant te pride 5ko na mesec...
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.384
2.290
113
Noben migrant ne bo tukaj 1 leto. Saj Svoboda govori, da gredo drugi dan naprej.
Če ostanejo tukaj, se dobi denar od Bruslja. Pa strožji nadzor šetanja na okoli!

p.s. je obletnica vstopa v EU. Sedaj vidimo, kdo in kako komandira EU njeno politiko in njene članice!
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe