Medijski predvajalnik in disk v enem?

raners

Majstr
4. mar 2008
2.715
366
83
Pozdravljeni.

Mene pa zanima, ali obstaja kakšen medijski predvajalnik (kot npr.: Xtreamer ali WD TV Media Live), ki bi hkrati že imel vgrajen trdi disk ter priložen nek daljinski upravljalnik? Torej, da bi bilo vse v eni škatli (pa zraven daljinec) (pa mogoče kak link do produkta)...

lp.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.715
366
83
Aja... Točno ja... Sem že kar dolgo časa nazaj gledal ta Xtreamer in sem pozabil, da je možno vgradit trdi disk vanj. Če vgradiš hdd v Xtreamer, potem podatke nanj prenašaš preko 'USB 2.0 slave vmesnik'?

Ali obstaja še kakšna druga rešitev, ki bi imela hdd že vgrajen?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Vgrajeni disk pri xtreamerju dela verjetno preko SATA. Podatke pa nanj prenašaš preko mreže.
 

Dr1m

Pripravnik
20. mar 2009
111
1
18
Goriška primorska
Obišči stran
Nanj prenašaš in iz njega bereš prek LAN-a, WIFI-ja ali USB slave. Slednji način je seveda najhitrejši. Z Xtreamerjem tudi enostavno brskaš po lokalnem omrežju in iz njega kopiraš datoteke na interni disk. Lahko tudi kopiraš med internim in zunanjim USB diskom.
Če naročiš Xtreamerja pri xtreamer.si, ti ga že oni vgradijo, če te je strah samovgradnje. Sam se tako storil. Ampak sem ga moral, zaradi nuje, tudi odstranit. In takrat sem ugotovil da je to otročje lahko.
 

Goran_r

Pripravnik
18. okt 2007
165
0
16
Kakšne hitrosti pa dosegate pri prenosu z/na Xtreamer preko LAN?

Jaz imam na XT priklopljen USB disk, na katerega lahko pišem preko LAN z max. 1500 kB/s. Meni se to zdi občutno premalo.
 

Dr1m

Pripravnik
20. mar 2009
111
1
18
Goriška primorska
Obišči stran
Na USB disk še nisem prenašal. Preko LAN-a tudi ne še. Zato ti tega podatka ne morem podat. Pa tudi se ne spomnim koliko mi prenaša brezžično. S tem se nisem preveč ukvarjal predvsem zato ker je WLAN itak najšibkejši člen v verigi prenosov. Vem pa le to da mi je DVD in pa HD (ne FullHD) stremalo brez težav. to se pravi da zagotovo deluje prenos do 8mbit/s. Zakaj pa tebi pisanje na disk prek LAN-a na USB ne gre več od 12Mbit/s pa ne bi vedel.