Maska za potapljanje

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Sem nekoc videl plavutke ki so imele okoli gleznja nastavljiv pas namesto fiksne gume. Kje bi dobil take plavutke? Pa ne rabim profi verzije, ne pa tudi verzije samo za en dopust.

Vse plavutke, ki so namenjene potapljanju z jeklenkami so take. Jih pa težko uporabljaš na boso nogo, ker so mišljene za uporabo s potapljaškimi čevlji (ne neoprenskimi nogavicami). Pa tudi izkoristek imajo slab v primerjavi s klasičnimi. Pa težke so.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.582
6.018
113
pri taščici
Hvala, zaradi deformacije stopala namrec tezko obujem levo plavutko, me žuli, pa tudi strgam jo obicsjno po "hitrem" postopku. Ce zadeva v peti ne bi bil tako fiksna, bi bilo lazje. Al pa da dobim plavutko z bolj "raztegljivo" gumo.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.677
745
113
Ali pa da jo sploh ne obuješ do konca, jo kar pošvedraš pa gre .... Mene tudi tišči pa tako delam že leta .....
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Sem nekoc videl plavutke ki so imele okoli gleznja nastavljiv pas namesto fiksne gume. Kje bi dobil take plavutke? Pa ne rabim profi verzije, ne pa tudi verzije samo za en dopust.
Mislim, da so jih imeli v Lidl-u ali Hofferju ....
 
22. jul 2007
12.931
1.354
113
123
Da obudimo malo temo, kakšne maske in plavutke se priporočajo za šnorklanje do par metrov globine, kakšen link iz Decathlona, Intersporta dobrodošel, tnx.
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
672
32
28
Maska naj bo iz mehkega silikona, definitvno se naj proba ali vredu sede na obliko obraza in tudi tesni. Enostavno si jo natakneš na obraz in vdihni skozi nos.
Plavuti za šnorhljanje in potapljanje na dah naj ne bodo predolge plavutna površina prevelika.