Manj za hrano, več za avto

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.184
2.416
113
v lokalni ostariji
a veš drek zavit v lepo lično pakovanje z mašnco je še vedno drek. in zlato v škrniclu je še zmer zlato
wink-1.gif


tko da ocenjevat kvaliteto po pakiranju je butasto
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.276
1.947
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
a veš drek zavit v lepo lično pakovanje z mašnco je še vedno drek. in zlato v škrniclu je še zmer zlato
wink-1.gif


tko da ocenjevat kvaliteto po pakiranju je butasto

Jah eni dlje kot do zunanjosti še niso prišli. Taki so itak najboljši, bi kupu kilo dreka za 100€, samo ker je v lepi vrečki.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Pravis, da bi bilo OK, ce bi na racunu oisalo samo recimo:

Redni servis na 15.000 km ........ 378,94€

Dvomim, da bi vecina bila zadovoljna s takim izpisom na racunu
wink-1.gif
... V gostilni pa nihce ne jamra, ce pise samo takole:

Zdej ali bi bili zadovoljni ali ne, je diskutabilno. Dejstvo pa je, da je uradno to povsem v redu - FURS bi bil zadovoljen.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik Hondi pravi:
KSZ
sedaj samo še čakam tisto debato o tem, da, če imaš audija, ne smeš it v hofer po nakupih...
Samo merkator ker podpiraš domačo trgovino :S

Vsaj malce čudno izgleda
wink-1.gif
. Sarkazem.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
Citat:
Uporabnik Hondi pravi:
KSZ
sedaj samo še čakam tisto debato o tem, da, če imaš audija, ne smeš it v hofer po nakupih...
Samo merkator ker podpiraš domačo trgovino :S

Vsaj malce čudno izgleda
wink-1.gif
. Sarkazem.
Če imaš avto nad 100 jurjev, sploh v trgovino ne smeš. V Tiffany-ju pa kruha ne prodajajo...
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Ni vsem vse enako pomembno....kaj je s tem narobe?
Kaj je s tem narobe?
Kaj je narobe s večino Slovencev?

So napisali že drugi. Za olje za avto veliki večini ni problem dati 30 ali več evrov, za liter kvalitetnega bučnega ali olivnega olja pa izbuljijo oči, postanejo zaripli od jeze, se križajo in bentijo, če ta liter olja stane 18 ali 24 evrov.

Danes dobi raka vsak tretji, čez manj kot 20 let (taka je pač napoved) pa bo dobil raka vsak drugi. Tudi zaradi nekvalitetnega olja, ki NE PRENESE temperatur, ki nastajajo pri cvrtju...

Kaj je torej hudo narobe s Slovenci? P R I O R I T E T E!!!

Sicer pa za državo/ekonomijo sploh ni slabo, da jih bo polovica škripnila pred petdesetim letom. Prihranek pri pokojninah.press...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
za liter kvalitetnega bučnega ali olivnega olja pa izbuljijo oči, postanejo zaripli od jeze, se križajo in bentijo, če ta liter olja stane 18 ali 24 evrov.

...

Kje dobiš ti olivca za 24 ali 18 evrov?
tongue-1.gif


Jaz pravim da naj vsak zase gleda..komur paše dober avto pa poceni hrana...neka izvoli. Za svoj denar naj počne kar želi. En gre na potovanja, drug v oštarijo, tretji na kurbe, četrti si kupi avto...kater ima zdaj prav?
Ja vsi, dokler je njihov denar in je partnerju (če ga imajo) to OK.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.951
2.414
113
Jaz ti predlagam prioriteto, da ne jes vec ocvrte hrane. Ker je skodljiva ne glede na cenovni razred olja.
 

B81

22. jul 2007
34.540
8.982
113
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
V tujini nekako velja, da si kupiš avto za največ toliko, kot je tvoj letni neto zaslužek, lahko iz različnih virov .

Slovenci smo večji tipi. Mi damo toliko za avto, kot zaslužimo v 2 ali 3 letih
evil.gif
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Jaz pravim da naj vsak zase gleda..komur paše dober avto pa poceni hrana...neka izvoli. Za svoj denar naj počne kar želi. En gre na potovanja, drug v oštarijo, tretji na kurbe, četrti si kupi avto...kater ima zdaj prav?
Ja vsi, dokler je njihov denar in je partnerju (če ga imajo) to OK.

Ti kar pravi, kar hočeš.

Jaz pa pravim, da kemotrapija in obsevanje staneta precej.

In za vsaj 75% raka so si ljudje krivi sami!
Nekvalitetna prehrana, "gnil" način življenja (imeti avto in se vozakati tudi 300 metrov do trgovine), itd.

Seveda pa je kriv tudi stres = delodajalci!

Če ne verjameš, se malo razsvetli v to smer...

Ali pa se še naprej pogosto vozakaj z avtom in delaj za "tvojega" kapitalista 200-250 ur mesečno in več.
Za dobro vago pa še kadi ciagrete. In kupuj olje za 1,50 evra liter.

Pa ti skoraj lahko garantiram, da ne boš dočakal 55. Jaz jih bom kmalu sedemdeset... In sem skoraj popolnoma zdrav...

Ker sem dal avto stran pred štirimi leti (48 x 200 evrov mesečno=9600 evrov) in ker pijem hladno stiskano olivno in bučno olje.

Ti pa, kot rečeno, po želji. Človkove pravice (po Hanžku) pač, da živi tako, kot mu paše.
In ima absolutno in neodtujljivo pravico, da se spelje v onostranstvo kakih 10-15 let prej...
aplauz.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
Ti si zdaj malo odjadral
wink-1.gif
).

Pustimo zdaj raka...ta ni neposredno povezan z znamko avtomobila (ok..nekdo si blazno želi neko zadevo (propelerčka) in se tolk sekira, ker je ne more kupit, da zboli).

A spet smo tu..vsak naj zase odloča o svojem življenju. Ne moreš mu ti vsiljevat svojega mišljenja..

Saj včas so reveži še najbolj zdravo živel..ker so kuhal doma repo in krompir in bolj malo mesa. Je.ba je zdaj ker grejo rajš v evrošpin.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Ne moreš mu ti vsiljevat svojega mišljenja..

1. MIšljenje lahko imam in ga tudi imam.
2. Lahko ga oznanjam naokoli na razne načine: v živo, na spletu, itd. In ga tudi oznanjam.
3. Nekdo ki piše, NE vsiljuje, kajti BMK za tebe in ostale. Če se nad povedanim ne zamislite (in ne spremenite pogled na lajf in zdravje), boste pač, kot rečeno, crknili najmanj 10 let prej.

Vpr. : Zakaj ljudje ne upoštevajo pametnega nasveta?
Odg.: Ker mislijo, da so sami najbolj pametni, da so vsrkali vso pamet tega sveta.

Mislim, da k povedanemu ni kaj dodati. Pač sama (sicer kruta) dejstva.

Ti pa kar nabijaj naprej...
Ker važno je, da se replicira. Čeprav se nima kaj povedati...
 
Nazadnje urejeno:

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.937
2.413
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik johannes pravi:


Če se nad povedanim ne zamislite (in ne spremenite pogled na lajf in zdravje), boste pač, kot rečeno, crknili najmanj 10 let prej.

Od kje ti, da boš zaradi cenejšega avtomobila in dražje hrane živel dlje? Problem pri hrani in zdravja je predvsem, ker ljudje pravzaprav PREVEČ dobrega pojemo. Pa itak dražja hrana nikakor ni nujno tudi bolj zdrava.
Sicer se meni tudi zdi, da si mnogi predrage avtomobile privoščijo potem pa jamrajo kako so stalno brez denarja in se mu ves domači proračun za naslednjih deset zapufanih let sesuje, ko se gorivo podraži za 1cent ampak to ni moj problem in takšna sklepanja, da zdaj kar vsi po vrsti zaradi tega slabo jejo je pa tudi blesarija.
Sej nekateri so že zapisali, da ima vsak svoje prioritete, eni avto, drugi veliko hišo, potovanja....karkoli že. Problem je samo, ker je vedno vsem najbolj viden avto in potem se glede tega takoj določi, da je nekdo ves denar za avto zmetal. Kaj pa tisti, ki imajo zelo drage stvari pa jih ne vidite? Recimo za 30.000eur domači Hi.Fi in še zbirko plošč za katero je zmetal še dodatnih 30.000eur, vozi se pa s starim Cliotom? Ker za njegovo audifilsko strast ne morete vedeti boste glede na avto sklepali, da je racionalen in zdravo je
bonk.gif
Al kako gre to?
Sploh pa samo enkrat se živi in mislim, da je prav, da si vsak privošči karkoli že mu daje veselje ampak pravo veselje ne puf in posledično stres
wink-1.gif
. Zdaj, če zaradi tega nekdo živi 10let manj je pomojem še vedno bolje, kot živeti še deset let več stalnega odrekanja in zatiranja svojih želja.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.374
5.889
113
pri taščici
Tudi sam dvomim da dobra prehrana bistveno podaljsa življenje. Precej bolj verjemem v to, da stres skrajša zivljenje. In ljudje so pod stresom če imajo kredite pa cigumigu sluzbe. Zakaj pa so kredite vzeli je pa drugo vprašanje.
Sem dobil vceraj poloznico za 700 evrov. Ker je 50% visja od pričakovanj, ze tuhtam kje bom praskal in kako dolgo.... In takih zadev si zelim cim manj.

Aja, imam avto v višini letnega dohodka, žena v visini polletnega. Brez kreditov. Olje pa res ne kupujem na pooblaščencu. Niti ne delam tam servisov. Ko se je delal tam servis, je liter olja stalo toliko kot sedaj 4l kanta enakega v trgovini. Imam račune od prej (nisem placeval jaz) in sedaj
 
Nazadnje urejeno:

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Dejansko me zanima od kje je sploh prišlo to posploševanje, dober avto - slaba hrana. Moj sosed ima dober avto. Kaj je za kosilo nimam pojma. Kaj malica v službi, ali pa se ji celo odreka zaradi avta tudi ne vem. Če ga pa slučajno srečam v trgovini, mu pa tudi ne gledam v voziček kaj nakupuje... Ampak eni očitno to vejo al kako?
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.276
1.947
113
Jest poznam enga ki ima star avto, v službi ne malica, počaka do doma, ima pa zaradi tega in ostalih varčevalnih ukrepov velik denarja na računu.

To je pa sploh ena posebna kasta, ki jih veselijo nule na računu.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.422
9.166
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
a veš drek zavit v lepo lično pakovanje z mašnco je še vedno drek. in zlato v škrniclu je še zmer zlato
wink-1.gif


tko da ocenjevat kvaliteto po pakiranju je butasto

Par se jih je zapelo v budget pakunga, ki sploh ni bila poanta posta (čeprav še je še vedno odvratna).
Butli.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Tlele vidim, da lapate kr v tri krasne. Predvsem mestni pametnjakoviči.
Čist lepo prideš čez mesec s 200€ za hrano in to zdravo hrano. Zdej, al maš stara jajca al pa nova, lahko hitro prideš s stroški čez 200€ na mesec.
Uglavnem, tale na RTV je eden navaden lapar, ki ni veliko naredil za golo preživetje v svojem lajfu. Predvsem se kr dobro vidi, da ima slovenske gene. Pač foušija na ljudi, ki v življenju mal več delajo, mal več prišparajo in si posledično mal več privoščijo.
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Predvsem je pomembno, da spoštujemo sledeča dejstva:
1. avto, ki ga kupi oseba X je kupljena z njegovim(!) denarjem. Torej me ne skrbi, kje bo ta denar dobil, saj avta ne bom odplačeval jaz, niti mi ga ne bodo odvzeli (v primeru neplačila). A sem osebi X fovš, ker ima boljši avto? Ne, ker veliko teh, ki so na cestah, lahko kupim tudi sam. Seveda pa jih je kar nekaj, ki jih ne bi kupil nikoli, še bolj pošteno povedano pa, da si jih ne morem privoščit. Priznam.
2. za kaj jaz na banki vzamem kredit, je čisto moja (!) stvar, pa če potem vsak dan jem samo zelje. Moja odločitev.
3. spoštujemo odločitve posameznika, kakršnekoli to že so.

In poddejstva: če nekdo zaradi pufa je samo zelje, je to na koncu koncev še bolj zdravo, kot če bi jedel pohano meso. Zakaj? Je dovolj o tem napisanega (tudi "strokovnih" mnenj na Alterju
evil.gif
). Če namesto za avto zagonim za potovanja, sem tudi (vstavi po potrebi)?

Čeprav je v naši preljubi državici (pa tudi drugje ni verjetno nič bolje) dejansko najbolje, da nimaš nič. Ti vsaj nič ne morejo vzet.
Jaz se lahko sekiram, če mi hišo zalije voda (hipotetično, ker mi je še ni), mi jo podre potres (upam, da ne), mi pušča streha ... na koncu mi država še davek nabije na to, kar sem "prigaral". Če bi bil podnajemnik, tega ne bi bilo.

Torej, če povzamem, sem kre***, ker sem vzel puf za bajto, ker sem si s tem nakopal še dodatne stroške? Odgovor je samo en.

Rezime: naj vas ne skrbi, kdo kaj je (mišljeno kot hrana) in kdo kaj vozi. Raje naj vas skrbi, kako je vašimi (našimi) otroki, katerimi smo s svojimi dejanji vzgled in kot takega vlečejo naprej. In zato se bo tudi naslednja generacija obremenjevala s tem, "kako je pri sosedovih". Čeprav bi bilo pametno, da bi sami v roke vzeli metlo in pomedli pred svojim pragom.

P.s. čeprav mislim, da bi bilo za tole sranje potrebno vzet sesalec z veliko sesalno močjo. Metla je žal premalo ...
evil.gif
 
Nazadnje urejeno: