MacBook pro ali Macbook air...vs windows platforma

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Takole..
Možnost imam dobiti enega od Apple prenosnikov.Zelo ugodno.. Ampak sem v dvomih. Namreč kar se kompa tiče sem cel čas na Winsih (nisem heavy user)...
Od Appla uporabljam samo Iphone 5s in Air pad..
Naj zamenjam operacijski sistem ali ne? Prenosnik bo del službe del domače zabave...nič blazno potratnega, pisarniško okolje, workflow, net, muska, filmi..

Bo 8GB in 128 SSD dovolj (13 inč)...z prenosnim diskom bom kombiniral če bo potrebno. Bi bil dovolj 4GB
Kaj pa Paralel na OSX?

Prosim za nasvet!
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Izgubiti ne moreš nič. Če se na OSX ne bi mogel navaditi, lahko še vedno primarno windowse gor daš. Drugače pa oba VMware Fusion in Parallels omogočata, da lahko virtualiziraš bootcamp particijo. Bootcamp je ločena particija na katero daš windows. Potem lahko ob štartu izbereš, kateri sistem se naj naloži. Oba programa pa omogočata, da lahko to particijo bootaš kot virtualno mašino.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.795
1.930
113
najrajš na babi
Kot prvo na maca lahko daš tudi winse. Če hočeš istočasno poganjati oba bo 8 giga nuja. Če bo 128 G SSD dovolj moraš sam vedet. Če boš zadevo veliko prenašal AIR, če ne PRO z retino.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
13.3 retina definitivno. Razlika v tezi med 13.3 air in retino ne odtehta boljsega ekrana in nasplosno boljse zmogiljovisti retine...
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.401
1.020
113
Celje
Obišči stran
daj ti tole nabavi in mi sporoči ugotovitve. Bi tudi jaz počasi lahko prenosnika zamenjal in zaradi veliko prenašanja me nekako vleče air... ampak sem na win zadnjih 20 let... bi pa vsekakor vzel 256 disk.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.795
1.930
113
najrajš na babi
Če imaš možnost dobiti ugodno vzami 13 PRO retina 8 giga in 256 SSD. V končni fazi če dobro pogledaš primeljive prenosnike z Winsi. Se pravi enako kavliteti periferije, zaslona, tipkovnice, ohišja itd, boš ugotovil, da wins mašine niso kej dosti cenejše, če sploh.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.593
498
83
Obvezno vzemi 8 gb. Maverics je kar pozresen in sem ga ravno prejsen teden upgradeal na iz 4 na 8. Razlika kot noc in dan
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Retine itaq ne mors dobit z manj kot 8GB... Macericks pa ima mocno izboljsan memory management, tako da bo nekak drugega narobe...
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.593
498
83
Se nebi strinjal. Malo preberi forume, je kar konkretno bolj pozresen. Pa ok, za nekega obicajnega uporabnika mogoce bi se slo. Jaz moram imeti odprtih kar nekaj programov hkrati in sem dobilav obcutek da sem 10 let za casaom po hitrosti. Nisem mogel verjeti da je to mozno, saj sem bil prej na ubuntu na precej slabsi konfiguraciji in je letelo vse.
Sele sedaj lahko recem da sistem deluje tako kot je treba. Tako da za moje pojme je 8gb minimum.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.409
977
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Fly pravi:
Se nebi strinjal. Malo preberi forume, je kar konkretno bolj pozresen. Pa ok, za nekega obicajnega uporabnika mogoce bi se slo. Jaz moram imeti odprtih kar nekaj programov hkrati in sem dobilav obcutek da sem 10 let za casaom po hitrosti. Nisem mogel verjeti da je to mozno, saj sem bil prej na ubuntu na precej slabsi konfiguraciji in je letelo vse.
Sele sedaj lahko recem da sistem deluje tako kot je treba. Tako da za moje pojme je 8gb minimum.

No ti jaz povem da je na 2GB airu mavericks nekako pol bol odziven kot lion
wink-1.gif
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Citat:
Uporabnik Fly pravi:
Se nebi strinjal. Malo preberi forume, je kar konkretno bolj pozresen. Pa ok, za nekega obicajnega uporabnika mogoce bi se slo. Jaz moram imeti odprtih kar nekaj programov hkrati in sem dobilav obcutek da sem 10 let za casaom po hitrosti. Nisem mogel verjeti da je to mozno, saj sem bil prej na ubuntu na precej slabsi konfiguraciji in je letelo vse.
Sele sedaj lahko recem da sistem deluje tako kot je treba. Tako da za moje pojme je 8gb minimum.

Mi ni treba brat forumov,.. Sem mac user zadnjih 12 let, pa po poklicu itjevc... In Mavericks ma memory management popedenan... Ti mas na kisti nek problem...
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.593
498
83
Nic bati tudi jaz sem itjevec. Ne vem pa kaj ti delas. Po forumu sodec ima velika vecina enake probleme kot jaz
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.593
498
83
Verjetno je precej odvisno od programov ki jih uporabljas. Meni recimo po dolocenem casu eclipse kuri 1gb rama.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Me res zanima, kako je bil memory razporejen ko je bla masina pocasna... No zdej je to itaq brezveze ugotavljat, ker si dodal ram... Na splosno pa je mavericks hitrejsi od mountain liona... Zdej ecllipse je pa itaq znan po tem da je pocasn na macu...
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.599
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
nimam čisto po tvojih željah, sem pa zelo blizu. imam namreč Air 11", i5 1.4, 8GB ram, disk 128GB. in je disk malce premajhen, za moje potrebe. zdaj sem ga dva meseca imel jaz, ker me je navdušila kompaktnost in vse, potem pa je, kot je bil planiran, šel v roke moje drage - za njo pa bo vrh glave dovolj.

imam še Retino 15", i7 2.0, 8GB ram, disk 256GB. leti ko sneta sekira. sicer je zdaj bila prenova procov pri Airih in retinah in so verjetno kombinacije še boljše, mislim pa, da če sem prav videl, tako ali tako dobiš samo še 16GB variante - čeprav, kadar delam "običajne stvari" je 8GB vrh glave - se pravi, Safari, maili, dokumenti v Applovem officu ... kadar pa urejam fotke, pa dostikrat dobim opozorilo ram management appa, da se približujem 8GB, ampak nikoli ne pade hitrost dela, še vseeno leti.
smile-1.gif


bi ti pa tole predlagal - jaz sem imel namen kupiti maxed out Air 13" lani novembra. potem sem ugotovil, da je Retina 13" tam tam z Airom po velikosti in teži, a hardwaresko precej precej močnejša, in se v bistvu odločil, da bom kar retino vzel. ampak je bila 15" retina, s še precej boljšim drobovjem dražja samo nekih 100€, in ker mi je kolega fotograf enkrat pripomnil, da imam samo ene oči in da smo preveč odvisni od dobrih in velikih ekranov na terenu, raje investiral še teh 100€ in vzel Retino 15". in mi ni žal niti malo. verjetno mi s katerim koli ne bi bilo žal, sploh glede na izkušnjo z Air 11" - tako majhen, prenosen, niti ne veš, da ga imaš v torbi.
smile-1.gif


in ja - retina zaslon je AMEJZING!! :D je pa Air AMAJZING, glede na to, kako je majhen in prenosen.
smile-1.gif


še tole dodam - prej sem imel MacBook Proja, tistega, pred Retinami. sam sem ga imel 3 leta in je delal zelo dobro, po treh letih je sicer mrknila baterija, ki se jo da zamenjati, pa 2x mi je odletel HDD (delo na terenu terja svoj davek) in ko sem dal not SSD je sploh poletel. potem sem ga prodal kolegu fotografu, ki ga ima še danes in je še vedno zelo zadovoljen. sam sem takrat vzel Dell računalnik in z Win7 so bili sami problemi. potem sem sicer kupil Win8, je bilo boljše, ampak stvari še vedno niso laufale tako dobro, kot recimo na MacBooku, pa je bil recimo Dell hardwaresko malce boljši. potem se mi je na srečo vse poklopilo, da sem Della lahko prodal in takrat kupil to Retino, ki je spet svet zase. in zdaj upam, da v roku treh let Apple izda Air 13 Retina.
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Ponavad k izdajo nov os x izdajo se nov ali prenovljen macbook... Edin ce bo zaradi intelovih zamud broadwella izdan sele naslednje leto