Lita platišča

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.212
1.835
113
Saj smo nekaj govorili na to tematiko, pa ne najdem....

Nasvet kje nabavit lita platišča?

Rabim za zimske gume...da ne bo največji šrot, nekje rang 100 EUR/kos (po domače...naj roba za cca. tak znesek)

Najbolj bom vesel direkt predloga
wink-1.gif


15 col, 5 x 112 (se mi zdi...za G 7).

Gume...195 65 R15.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.380
236
63
Kras
www.mtl.si
Moj nasvet: original VW rabljene. Pa še prišparal boš kakšen EUR.
Sam sem nekaj let nazaj tako dobil nove (takoj iz novega vozila odstranjene) za 280 EUR za Škodo. Večina namreč gre na več col in potem prodaja manjše.
Meni osebno sicer tudi original najbolj izgledajo.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.374
303
83
priporočam nove, razen, če rabljena originalna lahko zavrtiš na centrirki

vsa VULCO mreža ponuja Platin znamko, kolikor vem
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.095
3.576
113
Marlbor
Sem enakega mnenja. Po notranjem delu platišča se tudi vidi, če je platišče bilo ravnano (običajno so vdrtinice od stroja za ravnanje), ker enkrat ravnana platišča so daleč od original trdnosti.
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Sem bil v isti dilemi kot ti, na koncu sem vzel originalne. En čas sem spremljal avto.net in so se pojavile (praktično nove). ET je pravi, ne rabiš centrirnih obročkov... In na koncu v bistvu še najboljše zgledajo... Zadnjič sem gledal še nekaj za tasta in so se prodajale 15ke, odmontirane z novega sportsvana za 350€. Žal so bile malo predaleč in nisem mogel takoj po njih, čez par dni jih ni bilo več...
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.690
838
113
Lansko leto je imel MATSPORT dobro akcijo zimskega kompleta gum+lite feltne( 3 "zimski" modeli MOMO) + vijaki +montaža.....cena kompleta 4 x 16" lita pl.MOMO("zimska vertija")+ Michelin Alpin A5 205/55-16 + vijaki + centrirni obročki + montaža =673€ (naknadno sem dobil še MICHELINOV kupon za 20€ za OMV)
Skratka vse skupaj za solidno ceno...prevri, če bo tudi letos kaj podobnega.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.212
1.835
113
V čem pa je štos vijakov? a ne pašejo original (Če imaš že lito feltno).
 
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
V čem pa je štos vijakov? a ne pašejo original (Če imaš že lito feltno).

vijaki se vseeno med seboj majčkn razlikuejo. če ne druzga se razlikuje oblika glave al kako se že reče tistmu na koncu. K oboš kupu nove feltne pridej oz njimi tud vijaki ki pašejo na te feltne. Edin oni proti kraji so bolj kot ne univerzal
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.212
1.835
113
Mal so mi od roke + dražji je za felne, ki jih imam nagledane.

Sem se pozanimal...vijaki tako ali tako pridejo zraven, tako da pol itak ni za kompkicirat. Verjetno bom kar pri matsport vzel (zmontirajo brezplačno). Bomo pa sprobal prej a gre feltna sploh gor (zaradi zavor oz. diskov).
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.690
838
113
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Mal so mi od roke + dražji je za felne, ki jih imam nagledane.

Sem se pozanimal...vijaki tako ali tako pridejo zraven, tako da pol itak ni za kompkicirat. Verjetno bom kar pri matsport vzel (zmontirajo brezplačno). Bomo pa sprobal prej a gre feltna sploh gor (zaradi zavor oz. diskov).

To pa se splača preveriti.
Jaz imam homolgirano dimenzijo , ki zna biti problematična pri določenih platiščih.Ko se se še zanimal si je na Matsportu ogledal original montirano in rekel, da se že na oko vidi do ne bo problema in je brez veze s platiščem probat..No, ko je material prišel in ko so jih montitali pa so gledali ali bo utež šla mimo zav.čeljusti(so malce močnejša verzija,ampak so original).Na srečo je šlo in se kolo vrti.
smile-1.gif
,je pa med utežjo in čeljustmi res minimalna teža.Prav tako sem jih naknadno opozoril da imam homolgirano 0,5" širše platišče ko so mi ga dali na pred račun. Zadeva sicer ni kritična , ampak če hočeš, da je po regelcih, je prav da je tako kot je v homologaciji in malo dodatne pažljivosti ob nakupu ni odveč.
Pa še ena podrobnost je bila pri platiščih,ki sem jih vzel.Glede na TUV platišč sem v moji dimenziji lahko izbiral med dvema ET(ET v hologaciji nimam zapisanega)....pri enem je pisalo, da je možnost montaže verig, pri drugem pa montaža ni dovoljena.
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.212
1.835
113
Grem dans tja da nabavim...se zmenimo da damo eno gumo dol in sprobamo feltno. Grem v vprtljažnik po nastavek za varnostne vijake...ga ni
10.gif
. Sem bil jezen k svinja. Ni druge...pustit vse tam in gremo na servis.
Pridem tja, povem kako stvari stojijo...dec gleda...hja, ni možno dobit samo nastavka ampak menjava komplet vijakov (52 eur)....k sreči oni častijo, a šele v ponedeljek mi menjajo vijake.