Kupujem dual sim telefon

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Prvič v življenju.

Vem, da je spodaj še ena tema, ampak jest iščem mal bolj sofisticiran telefon s touch screenom. Zahteve/želje so:

- da sta naenkrat aktivni obe sim kartici
- da ob uporabi ene, druga ni nedosegljiva, ampak gre klic na čakanje
- da enostavno vidim s katere sim kartice prihaja klic in na katero gre

- ... da je overall spodoben telefon


Za znamko mi je vseeno, vseeno preferiram uveljavljena imena. Zaželjena je zanesljivost in dobra baterija. Cenovni razred: do 300, 350 eur.


Potem, ko sem prečesal slovenski trg in ugotovil, da je ponudba zelo borna, mi je bila še najboljši približek temu kar iščem Motorola Moto G: http://www.gsmarena.com/motorola_moto_g_dual_sim-5978.php


Po specifikacijah izgleda kul, cena je še bolj kul, sem pa malo skeptičen glede komentarjev na gsmareni. Precej jih namreč opisuje težave s tem telefonom in se ne bi rad še enkrat opekel z Motorolo. V bistvu bi najraje kupil kakšen flagship + vezavo (HTC One, recimo), ampak noben slovenski operater sploh ne ponuja nobenih pametnih dual sim telefonov, tako da opcija odpade.


Še kakšne ideje, predlogi?


P.s. Vem, da obstaja thread o Moto G malo nižje... sem trenutno na tretji strani, pa bo še kar nekaj trajalo, da pridem skozi.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Se bom pridružil avtorju teme. Tudi jaz kupujem enako telefon. Čakam pa, da pride na trg HTC One (M) Dual SIM.... Opcija je tudi Galaxy S5 Dual Sim - v kolikor bo sploh na voljo v EU - čeprav sem se malo naveličal Samsungove plastike...
 

Master_of_Disaster

Pripravnik
20. okt 2008
316
20
18
Tudi sam osebno sem v fazi nabave takšnega telefona in je pri res žalost s tovrstno ponudbo.

Meni je drugače v oči padel sicer srednje kategornik Sony M2 dual, ki naj bi ustrezal tudi tvojim potrebam oz. željam. Po testih na Gsm arena ga kar pohvalijo, razen zares slabega fotoaparata in zaslona, ki bi bil lahko bil vsekakor boljši. Samo pač za tistih 270€ v redni prodaji več verjetno ne moreš pričakovat.

Kje pa imaš drugače ogledano Motorolo Moto G dual ??
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik Master_of_Disaster pravi:
Tudi sam osebno sem v fazi nabave takšnega telefona in je pri res žalost s tovrstno ponudbo.

Meni je drugače v oči padel sicer srednje kategornik Sony M2 dual, ki naj bi ustrezal tudi tvojim potrebam oz. željam. Po testih na Gsm arena ga kar pohvalijo, razen zares slabega fotoaparata in zaslona, ki bi bil lahko bil vsekakor boljši. Samo pač za tistih 270€ v redni prodaji več verjetno ne moreš pričakovat.

Kje pa imaš drugače ogledano Motorolo Moto G dual ??

Ja, saj... po karakteristikah je moto g super, samo komentarji me skrbijo. Pa recimo, da bi bila lahko malo bolj privlačna in kakšne pol inče manjša, ampak to so pač malenkosti, ne dealbreakerji pri tej ceni.

Nimam je še nikjer ogledano, najraje bi jo vzel pri kakšnih sosedih, da čim hitreje pride, sicer pa verjetno amazon.de? Verjetno ne komplicirajo za B2B nakupe, predvidevam?
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.410
4.400
113
49
Na sončni strani ALP
Imam Cubot ONE



Dobil na eBay dražbi za 126€ + 10€ PTT.

3G dela na eni kartici, lahko pa po želji nastavljaš ali na SIM1 ali SIM2. Ena kartica je normalne velikosti, druga je ta mala.
Ne delata pa obe na 1x. Če je na eni zvesza vspostavljena, je druga nedosegljiva. Nimam vključenega čakanja, da bi videl
kaj se takrat zgodi. Mene ne moti, če je med pogovorom druga številka nedosegljiva. Bo že počakal ali pa poklical še 1x.
Sicer mi pa prileti SMS, da je zgrešen klic in lahko pokličem nazaj.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Ne delata pa obe na 1x. Če je na eni zvesza vspostavljena, je druga nedosegljiva. Nimam vključenega čakanja, da bi videl
kaj se takrat zgodi. Mene ne moti, če je med pogovorom druga številka nedosegljiva. Bo že počakal ali pa poklical še 1x.
Sicer mi pa prileti SMS, da je zgrešen klic in lahko pokličem nazaj.

Hm, meni je precej pomembno, da sta obe številki dosegljivi...

Še kakšno mnenje? Ima kdo MotoG?
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik danielt pravi:
Mogoče CAT 15, če ti ni preveč robusten....

Ta se celo prodaja v Sloveniji, ampak mi je preveč robusten, ja...
smile-1.gif
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Malo še počakaj. Pride HTC One (M8) Dual SIM. Preverjena informacija.

Koliko pa je to malo?
smile-1.gif


Če pride, bi ga vzel z vezavo pri Mobitelu, obstaja tudi za tam kakšna preverjena informacija?
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik Thrivial pravi:
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Malo še počakaj. Pride HTC One (M8) Dual SIM. Preverjena informacija.

Koliko pa je to malo?
smile-1.gif


Če pride, bi ga vzel z vezavo pri Mobitelu, obstaja tudi za tam kakšna preverjena informacija?

Za Mobitel ti ne znam povedati. K uvozniku pride konec junija/zacetek julija. Ne vem pa, ali bo pri operaterjih na voljo ali ne. Se bo pa prodajal v BigBang-u, ker imajo tudi HTC One M7 Dual SIM se vedno na zalogi.