Kubed - interval semaforja?

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Torej včeraj se vračamo iz morja. Zaradi gneče smo šli preko Buzeta. Vse je šlo tekoče, dokler ne naletimo na delo na cesti pred Kubedom. Kolone je bilo cca 500m. Ok si rečem, ni panike, bomo 1,2,3 čez. Ampak ne, interval je bil obupen, odprl se je vsake 5 min za zelo malo časa. Zabili smo 20 min za tisti mali zastoj. Ko pridem domov, pogledam na gmaps in vidim da se je kolona podaljšala na 4 km! Pa to so morali ljudje zabiti več kot uro tam.

Kar je pa hecno je pa to, da iz nasprotne strani skoraj ni bilo avta. Na drugi strani sta 2 čakala pred semaforjem.

Torej ker kekec je odgovoren za tako šalabajzarstvo? Ali si to lahko vsak delavec ki ima 5 min časa po svoje izmišljuje intervale?
Gneči bi se dalo kljub delu na cesti z malo bolj logično nastavitvijo intervala definitivno izogniti.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Točno tako. Naj povem da sem šel dva tedna nazaj po isti poti, in sem prav tako naletel na isto situacijo, le da je bilo le kakšne 100m zastoja. Ampak sem si rekel, da so zagotovo do sedaj to že uredili tako da niti nisem posvečal pozornosti temu odseku.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

mr_

Guru
20. sep 2007
8.935
2.418
113
Verjetno je cela znanost dandanes narediti semafor s prilagodljivim timingom, podatke pa črpati iz kamere ali gmaps...
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Meni je pa zanimivo, kako ste vsi tukaj zajedljivo pametni in kako bi bilo to možno urediti.
Vprašanje: je kateri od vas poklical ustrezno inštitucijo in jim povedal, da je težava in da bi bilo morda smiselno semafor zamenjati s prilagodljivim?
Ampak najlažje je biti zajedljivc za tipkovnico in naslednjič spet čakat brezveze. :cool:
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Zato pa sprašujem kdo je odgovoren za to? Sploh ne vem na koga se obrniti. Ampak ja, do naslednjič bo to že pozabljeno :)
Sem imel pa pred parimi leti v centru Ljutomera podobno situacijo in tudi to parkrat. Očitno je pri nas raketna znanost primerno nastaviti interval
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Enkrat letno se voziš skozi takšen semafor, potem se ne sekiraš preveč.
Drugo je za vsakdan.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.935
2.418
113
Meni je pa zanimivo, kako ste vsi tukaj zajedljivo pametni in kako bi bilo to možno urediti.
Vprašanje: je kateri od vas poklical ustrezno inštitucijo in jim povedal, da je težava in da bi bilo morda smiselno semafor zamenjati s prilagodljivim?
Ampak najlažje je biti zajedljivc za tipkovnico in naslednjič spet čakat brezveze. :cool:
To je naloga ljudi ki vladajo, da se to nadzira in ukrepa. Sploh ker je to logično, pričakovano, napovedano.
Pride policaj in ročno naredi red.
Nekaj kar je desetletja laufalo.
Sedaj pa je treba delat elaborate, znanost, spraševati chatgpt.
Državljani naj prijavljajo stvari ki so samoumevne? S kje si padel. Državljani bodo odnesli semafor, odgovornega nadzornega 8n direktorja en dan. Le jasno jim ne bo zakaj, če so pa vse naredili prav. Le evz realnostjo nima veze.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Zanimivo da se domačini ne pritožijo. Potem verjetno že ni tako hudo ali pa imajo dobre živce.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Boljše bi bilo, če bi semafor ugasnili. Vozniki bi se medseboj že zmenili.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Torej ker kekec je odgovoren za tako šalabajzarstvo? Ali si to lahko vsak delavec ki ima 5 min časa po svoje izmišljuje intervale?
Gneči bi se dalo kljub delu na cesti z malo bolj logično nastavitvijo intervala definitivno izogniti.
Pogodbena vrednost z DDV (pogodbe in dodatki): 1.353.446,86 EUR

Izvajalci:

ADRIAPLAN d.o.o., Partizanska cesta 71, 6210 Sežana, direktor Andrej Žiberna, info@adriaplan.si
ASFALTI PTUJ d.o.o., Žnidaričevo nabrežje 13, 2250 Ptuj, direktor Nikola Draškovič, info@asfalti-ptuj.si
Pooblaščeni predstavnik sofinancerja Mestne občine Koper, gospod Raf Klinar, UGDOP@koper.si
Vodja del Boštjan Majhen.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
To je naloga ljudi ki vladajo, da se to nadzira in ukrepa. Sploh ker je to logično, pričakovano, napovedano.
Pride policaj in ročno naredi red.
Nekaj kar je desetletja laufalo.
Sedaj pa je treba delat elaborate, znanost, spraševati chatgpt.
Državljani naj prijavljajo stvari ki so samoumevne? S kje si padel. Državljani bodo odnesli semafor, odgovornega nadzornega 8n direktorja en dan. Le jasno jim ne bo zakaj, če so pa vse naredili prav. Le evz realnostjo nima veze.
Torej lepo vsakič zabij pol ure tam. In se čohaj, kako samoumevne stvari ne laufajo. :valjamse:
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
Torej včeraj se vračamo iz morja. Zaradi gneče smo šli preko Buzeta. Vse je šlo tekoče, dokler ne naletimo na delo na cesti pred Kubedom. Kolone je bilo cca 500m. Ok si rečem, ni panike, bomo 1,2,3 čez. Ampak ne, interval je bil obupen, odprl se je vsake 5 min za zelo malo časa. Zabili smo 20 min za tisti mali zastoj. Ko pridem domov, pogledam na gmaps in vidim da se je kolona podaljšala na 4 km! Pa to so morali ljudje zabiti več kot uro tam.

Kar je pa hecno je pa to, da iz nasprotne strani skoraj ni bilo avta. Na drugi strani sta 2 čakala pred semaforjem.

Torej ker kekec je odgovoren za tako šalabajzarstvo? Ali si to lahko vsak delavec ki ima 5 min časa po svoje izmišljuje intervale?
Gneči bi se dalo kljub delu na cesti z malo bolj logično nastavitvijo intervala definitivno izogniti.

semafor so postavili v mirnih casih, ko ni bilo prvomajskih dopustov in obvozov cez Kubed. do sedaj je sistem laufal ok. pa jutri bo tud ze ok...

pol pa pridejo prazniki in naval avtov.

kdo naj bi zdej to spreminjal? mislis, da to nekdo dezura?

isto smo imeli/imamo pri nas. naredijo zaporo, pac so timer nastavljali recimo okol devetih. in valda smo zjutraj stali ob prazni cesti iz nasprotne smeri. pol je prisel ponedeljek in dez. kolaps. semaforju in folku se je zmesalo. noben vec ni smirglal semaforja, klicalo se je vodja gradbisca, nadzornega, itn, ampak predno so se primajali na delovisce, se je jutranja konica ze sprostila. ampak oni so vseeno nastavili na daljsi interval iz vasi v mesto. ampak potem je bil spet kolaps popoldne ko se je folk vracal...

mislim, pa ker to dolocajo solani ljudje, da ne pomislijo na prometne konice? no, pol je blo se dva dni bolj napeto, pol so pa uspeli ujet interval. ampak ni se cist. zdej je ful dolga razlika med rdeco in zeleno iz kontra smeri...

a je kdo iz stroke tukej? zakaj ne dajo semaforja na senzor? a niso vcasih ze bili taki? a je to povezano s stroski?
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Meni je pa zanimivo, kako ste vsi tukaj zajedljivo pametni in kako bi bilo to možno urediti.
Vprašanje: je kateri od vas poklical ustrezno inštitucijo in jim povedal, da je težava in da bi bilo morda smiselno semafor zamenjati s prilagodljivim?
Ampak najlažje je biti zajedljivc za tipkovnico in naslednjič spet čakat brezveze. :cool:
Že leta nazaj sem jim predlagal, da se uporablja le še pametne semaforje na takih mestih, s prepoznavanjem dolžine kolone in prilagajanjem intervalov. So me gledali, kot da sem z Lune padel ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
semafor so postavili v mirnih casih, ko ni bilo prvomajskih dopustov in obvozov cez Kubed. do sedaj je sistem laufal ok. pa jutri bo tud ze ok...

pol pa pridejo prazniki in naval avtov.

kdo naj bi zdej to spreminjal? mislis, da to nekdo dezura?

isto smo imeli/imamo pri nas. naredijo zaporo, pac so timer nastavljali recimo okol devetih. in valda smo zjutraj stali ob prazni cesti iz nasprotne smeri. pol je prisel ponedeljek in dez. kolaps. semaforju in folku se je zmesalo. noben vec ni smirglal semaforja, klicalo se je vodja gradbisca, nadzornega, itn, ampak predno so se primajali na delovisce, se je jutranja konica ze sprostila. ampak oni so vseeno nastavili na daljsi interval iz vasi v mesto. ampak potem je bil spet kolaps popoldne ko se je folk vracal...

mislim, pa ker to dolocajo solani ljudje, da ne pomislijo na prometne konice? no, pol je blo se dva dni bolj napeto, pol so pa uspeli ujet interval. ampak ni se cist. zdej je ful dolga razlika med rdeco in zeleno iz kontra smeri...

a je kdo iz stroke tukej? zakaj ne dajo semaforja na senzor? a niso vcasih ze bili taki? a je to povezano s stroski?
Mi je jasno da so postavili v drugih časih. Ampak jaz sem v dveh tednih 2x naletel na enako situacijo.
danes sem gledal na Gmaps in je bilo zopet preko 2 km zastoja. Smešno mi je, da v tem času enemu ne pade na pamet, da nekaj ne štima in da je potrebna neka sprememba, prilagoditev.
Najbolj enostavno je pustiti vse skupaj kot kot je bilo v štartu nastavljeno in počakati da minejo vikendi in prazniki.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
hja, zal tko to je. delavec, ki zna nastavljat semafor je verjetno doma na dopustu nekje juzneje. vodja gradbisca pa tudi, sam da je na vikendu. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Zame je to neodgovornost. Ne rečem da zamočiš, se vsakemu zgodi, ampak da ne popraviš?
Eh, nima veze, se vidi da so prazniki in preveč časa, da se razmišlja o teh življenskih problemih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in msenjur

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Torej ker kekec je odgovoren za tako šalabajzarstvo? Ali si to lahko vsak delavec ki ima 5 min časa po svoje izmišljuje intervale?

dovoljenja za zaporo ceste izdaja:

Direkcija Republike Slovenije za infrastrukturo
Ministrstvo za infrastrukturo

Hajdrihova ulica 2a
1000 Ljubljana

01 478 80 02
gp.drsi@gov.si


Pošlji email, me res zanima kaj bodo odgovorili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
No, v bistvu vem.
Cestna zapora je v skladu s pravilnikom in ker v pravilniku niso omenjeni "pametni semaforji" je za uradnika vse OK.

Eno obdobje vmes so za čas, ko se ni delalo, strikno umikali zapore.