Kriza in recesija

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.505
5.502
113
Drugače pa, a misliš da bi se neto plače kaj zvišale, če bi znižali prispevke? Jaz sem prepričan da ne, samo bruto plača bi se znižala.

Zavoljo debate.. smo imeli nebrojkrat tukaj ze trenja, a je pri primerjavi place, na pogodbi o zaposlitvi ipd itn vazno, koliko je neto (a celo, koliko pade na TRR) ali koliko bruto? Ce si se kdaj "opredelil" okoli tega, mi je žal ušlo? Se pa v tem skriva odgovor na tvoje vprašanje.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.999
5.106
113
Tako vrhunsko ali pa še bolj so tudi vaši vrhunski vodje ustvarjali, še več oni znajo še blagajne postrgat do zadnjega centa preden jih z oblasti vržejo.
Za nameček pa da ne lajaš, te pa še na par sto metrov od doma zaprejo in masko na gobec nataknejo.

Drugače pa, a misliš da bi se neto plače kaj zvišale, če bi znižali prispevke? Jaz sem prepričan da ne, samo bruto plača bi se znižala.
Saj ne da imaš višino bruto plače zapisane nekje v pogodbi o zaposlitvi.....
Wili tvoj post je useless.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
Ja in če je zapisana? Ni pa v pogodbi zapisana stimulacija, katera je do 50% osnovne plače.
Torej ti na “lepe oči” verjameš novemu delodajalcu za stimulacijo.
Jaz sem do sedaj še vedno imel vse jasno (vključno z merili) zapisano v pogodbi. Razen pri enem potencialnem delodajalcu so mi rekli, da je stimulacija odvisna od “apčutka nadrejenega”. Le zakaj je v tistem podjetju velika fluktuacija zaposlenih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.999
5.106
113
Ja in če je zapisana? Ni pa v pogodbi zapisana stimulacija, katera je do 50% osnovne plače.
In laj ima stimulacija z višjo neto plačo v primeru znižanja dajatev, veš samo ti. Če delaš pri kretenu, ki ti bo zaradi višje neto plače namensko znižal stimulacijo, potem veš kaka je tvoja nadaljna pot.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.175
1.175
113
Verjamem al pa ne, tako to je. Spremenit ne morem, tako kot to ne more ostala velika večina zaposlenih po celi Sloveniji.
Kaj in komu pa ti verjameš je pa tvoja stvar. Kako pa do nje prideš pa tudi.
 
  • Haha
Reactions: Kamele0N in tomi

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.205
2.440
113
v lokalni ostariji
Tako vrhunsko ali pa še bolj so tudi vaši vrhunski vodje ustvarjali, še več oni znajo še blagajne postrgat do zadnjega centa preden jih z oblasti vržejo.
Za nameček pa da ne lajaš, te pa še na par sto metrov od doma zaprejo in masko na gobec nataknejo.

Drugače pa, a misliš da bi se neto plače kaj zvišale, če bi znižali prispevke? Jaz sem prepričan da ne, samo bruto plača bi se znižala.
Masko so natikali po vsej Evropi, enako zapirali (določeni veliko bolj striktno kot tukaj pri nas). Tako da nehaj že s tem.

Bi pričakoval da se bo vrhunski menedžer kaj bolje odrezal pri gospodarski politiki. Ampak razen promocije sončnih elektrarn in rasti s tem povezanih podjetij ni nekega uspeha
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.767
6.362
113
Tako vrhunsko ali pa še bolj so tudi vaši vrhunski vodje ustvarjali, še več oni znajo še blagajne postrgat do zadnjega centa preden jih z oblasti vržejo.
Za nameček pa da ne lajaš, te pa še na par sto metrov od doma zaprejo in masko na gobec nataknejo.

Drugače pa, a misliš da bi se neto plače kaj zvišale, če bi znižali prispevke? Jaz sem prepričan da ne, samo bruto plača bi se znižala.
Jaz sem ti precej konkretno vprašanje zastavil. Ali trdiš da ima pod trenutno vlado malo ljudi brez otrok plačo nižjo od 1500 eur neto. Hvala. Če te primer da bi opletal o cem drugem razen o odgovoru na konkretno vprasanje se odgovora lahko tudi vzdrzis.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.505
5.502
113
Umrla... :valjamse:

Ampak potem videla, kdo je napisal. Zdaj pa nisem več čist zih, da je slo za sarkazem.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.019
9.174
113
40
MB
Kzs kozlanje na polno, kot da ne bi bilo znano kdo bi pri prispeva vecino davkov.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.175
1.175
113
Jaz sem ti precej konkretno vprašanje zastavil. Ali trdiš da ima pod trenutno vlado malo ljudi brez otrok plačo nižjo od 1500 eur neto. Hvala. Če te primer da bi opletal o cem drugem razen o odgovoru na konkretno vprasanje se odgovora lahko tudi vzdrzis.
Velika večina ljudi ima nižjo plačo od 1500€ neto, pa ima otroke ali pa ne. In to ni samo pod to vlado ampak tudi pod prejšnjimi.
A je dovolj konkretno?