Kriza in recesija

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.204
2.440
113
v lokalni ostariji
Glede na to, čemu sem odgovoril:
Poglej priponko 84588
bi rekel, da si funkcionalno nepismen. Lahko se pa motim, si pač samo butl.
Manipulatorcek, poiščeš številke ki so ti všeč in jih objavljas.
Trdi se da ko bo Airbnb omejen bo en kup stanovanj za dolgoročni najem. Sedaj si samo pokazal da je padla cena za celih 2%. Da pa na to morda vplivajo višje obrestne mere, pomanjkanje služb v Berlinu/odpuščanja pa ne bova vedela. Ker ti si "dokazal" da je za 2% padec kriva omejitev Airbnb
Daj poglej še koliko so padle najemnine. Prosim.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.767
6.361
113
No, malo ima apolo prav malo Hanzi. Za samostojno hišo lahko vse zrise arhitekt. Ne potrebuje gradbinca. Posledično dobis tudi armaturni načrt kjer ni prebojev in ojačitev okoli prebojev... Ali manjkajo kakšne vezi...se mi je pa že zgodilo, da je statik predvidel prevec armature, tako na gosto, da bi ves večji agregat ostal na armaturi. Nadzor je zahteval da se držimo načrta ko smo to opozorili. No ko smo zvezali armaturo so ugotovili da pa res ne bo šlo. In smo se enkrat vse skupaj razvezali ter popravili...
Manjko je res kvalitetnih projektantov, takih ki bi imeli izkušnje v operativi. Težava je da iz fakultet pride kader ki ima ogromno nekega visoko teoretičnega znanja nima pa praktičnih znanj. Ta problem je izpostavila tudi GZS. Ampak neuspešno ...
Ne on ma v 99% in ko je vse obicajno. Gradi hise na podlagi skic na a4.

dej to je smesno se sploh pogovarjat ne pa resno jemat
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.749
2.109
113
Sami analitiki.

nemcija bi mogla bit po napovedih tu gor ze dve leti prakticno na pragu prezivetja, cene nepremicnin so tam menda tako padle da so napol zastonj, zdej bodo pa se v LJ…

dejmo s stevilkami na plano, ne sam neke kvazi analize iz pete potegnjene kle gor pisarit.

napiste kje so te nepremicnine k jim pada cena, kje so nasedli projekti….investitorji za to obstajajo, se procente vam bo kdo dal.
Na pagu je opazna krivulja navzdol, lansko leto tak cas je bil vrhunec, je pa tukaj zadevo pripisati enostavno v preobsezni gradnji novih stanovanj in ocitno je kupcev manj
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.878
3.403
113
40
Lj
Na pagu je opazna krivulja navzdol, lansko leto tak cas je bil vrhunec, je pa tukaj zadevo pripisati enostavno v preobsezni gradnji novih stanovanj in ocitno je kupcev manj

Kje so pa bogati Rusi in Ukrajinci? Baje jih toliko drvi tja kupovat da so mogli nove trajektne linije uvesti.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.767
6.361
113
Na pagu je opazna krivulja navzdol, lansko leto tak cas je bil vrhunec, je pa tukaj zadevo pripisati enostavno v preobsezni gradnji novih stanovanj in ocitno je kupcev manj
Pag nekako ni okolis kjer bi ljudje kupovali svojo prvo nepremicnino. In ja, verjamem da se proda manj “pocitniskih” nepremicnin
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.996
5.104
113
Kdaj pa so v teh mestih sprejeli zakonodajo, ki bi omejevala kratkoročne najeme?
New York 2023 - verjetno malo premalo časa, da bi lahko ocenjevali vpliv "The final rules were published February 3, 2023, and take effect March 6, 2023." https://www.nyc.gov/site/specialenforcement/registration-law/registration-rules-and-laws.page
London - ne vlejajo še https://www.london.gov.uk/mayor-dem...event-short-term-lets-damaging-housing-supply

Berlin - zakon da je najem možen zgolj 90 dni letno v hišah z več kot 8 stanovanji je bil sprejet 2018
Statistika

DistrictMitteBerlin
2022 Average Sale Price EUR/m²5.9765.344
2023 Average Sale Price EUR/m²5.8445.105
Difference-2%-4%

Definitivno ni razlike :)

Naj ti povem povzetek: Podatki ne potrjujejo tvoji teoriji - menjajmo podatke?
Uuuuu.... lej ti tooooo.... štiri procente.... uaaaaauuuu.... pa verjetno to, da se je za nekaj procentov skrčilo gospodarsrvo v Nemčiji, ta pocenitev spoh ne vpliva, ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.972
3.264
113
Kdaj pa so v teh mestih sprejeli zakonodajo, ki bi omejevala kratkoročne najeme?
New York 2023 - verjetno malo premalo časa, da bi lahko ocenjevali vpliv "The final rules were published February 3, 2023, and take effect March 6, 2023."

Definitivno ni razlike :)

Naj ti povem povzetek: Podatki ne potrjujejo tvoji teoriji - menjajmo podatke?
Ja, tvojo zdravo pamet. Omejitev Airbnb uvedejo 2018, ti kažeš razliko 22/23... to da še ni nobenih omejitev v londonu in nyc pa tudi ni res.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.174
2.271
113
Ok, kriza in recesija, jebalo vas merjenje teh malih ku*rcev kdo bo dal not koliko armature in ali je treba šolat ali ne. Torej večja proizvodna podjetja v tuji lasti, malo se pogovarjam, pri Palfingerju jih je že odletelo 100+, menda ni naročil, drugod tudi odpuščanja.... ima kdo kaj več info kako je generalno z naročili po raznih branžah?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.545
9.252
113
Ok, kriza in recesija, jebalo vas merjenje teh malih ku*rcev kdo bo dal not koliko armature in ali je treba šolat ali ne. Torej večja proizvodna podjetja v tuji lasti, malo se pogovarjam, pri Palfingerju jih je že odletelo 100+, menda ni naročil, drugod tudi odpuščanja.... ima kdo kaj več info kako je generalno z naročili po raznih branžah?
imamo posel, je pa zadaj malo zatišja... ampak mi nismo direktna specifika, ko kihne mi čutimo pol leta kasneje kot tier1, včasih se vmes situacija že izboljša.... Strojegradnja.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.972
3.264
113
malo spada tudi sem:
Obveščamo, da od 10. maja podjetje Glovo ne bo več nudilo storitev dostave v Sloveniji. Odločitev o prenehanju poslovanja v tej državi temelji na ponovni oceni naših naložb.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.014
3.773
113
Ljubljana
hmpg.net
Ja, tvojo zdravo pamet. Omejitev Airbnb uvedejo 2018, ti kažeš razliko 22/23... to da še ni nobenih omejitev v londonu in nyc pa tudi ni res.
Dal sem ti link za NY in London, kjer eksplicitno piše KDAJ je začelo veljati NY in da župan Londona (verjetno nima pojma, ker na Alterju vemo več) zahteva, da se začne urejati področje kratročnih najemov
"Therefore, the Mayor is calling on the Government to work with him and boroughs to implement a licensing system for short-term lets. This would allow local authorities to limit the numbers of licenses issued in their area and avoid entire streets or blocks being turned over exclusively to short- term lets. For example, earlier this year it was reported that one residential block in Westminster had more than 90 per cent of its 118 units available on short-term letting platforms"

Ampak ti trdiš "ni res".

Daj link, ki bo potrdil tvoja navajanja.
Za Berlim sem tudi JAZ dal link, da je začela omejitev veljati 2018, ti si samo trdil, da je (ne od kdaj, ne kakšna).