Kondenz pod kovinsko strešno kritino

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
ksz Nazadnje ko sem gledal, se je impregnacijo v les utiralo pod pritiskom več barov, v posebnih cisternah. Le kako to dosežejo eni kar doma v žlebu?
 

suzica

hođa
21. jan 2011
1.914
0
36
47
PLANET ČVIČK
Vzameš dva žleba..seveda oba stara..ju zlimaš skup s silikonom, na enem koncu eno žogo zabiješ , natočiš impregnacijo,nato porineš dva remelna noter ... na drugem koncu zabiješ od ženske tampone in počakaš da se napnejo..nato zvrtaš fi 6 mm luknjo na zgornjam delu žleba (spodaj ne ker ti bo ven teklo) in vzameš avtomobilsko pumpo(12V) za polnenje rokavčkov za otroke in nato skozi luknjico v žlebu napumpaš 65 barov pritiska. Čez dve ure razdreš zadevo in ponoviš postopek..to traja..in traja..zelo dolgo traja.. remelnov je ponavadi na običajni strehi okoli 240 komadov..najmanj


@ hanzk...preber niglov post od dimnika in takoj nato še naslednjega mojega ...jih nato še enkrat preberi...pa še enkrat..pa še enkrat..pa se grem zireh stavt da ne boš kapiral...zbogom stari..dost te mam
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Slovenet pravi:
Spet en, ki bluzi neumnosti. Hosekra, roser in podobne pločevinaste kritine so sestavljene iz strešnikov, ki nimajo bistveno večje površine od bramaca. Pa še vsak kos je pribit.
Vsak Bramac strešnik ima tudi luknjo za pribijanje in je torej tudi pribit (običajno se pribijata dve do tri pokončne vrste na robovih strehe). In tri do petkrat večja površina je tudi malce več od "ni bistveno".
Če je to neumnost pač izvoli in uživaj v svojih modrostih.
uf-1.gif
 

suzica

hođa
21. jan 2011
1.914
0
36
47
PLANET ČVIČK
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Kaj ti meniš, da sem ti z mojim neodgovarjanjem dal mogoče prav?




Jst sem ti samo odgovoril na tvoje pihanje..


Sem pa dal primer ki je pri meni doma..ki ga imam na otip ..ga vidim ...k sem zadovoljen z njemu. In jaz ko kj napišem imam zmerom kakšne pametne argumente v rokavu, kateri so sprobani v moji navzočnosti ali sem jih videl na lastne oči priljudeh ki zelo dobro vejo kako se rečem streže..

Za tiste podatke ki jih pa na internetu najdeš mimogrede pa ne dam kj dosti in jih tudi mačehovsko ne podajam naprej s 100% garancijo...



.jst sem povedal primer kodenzacije dimnika pri meni doma skupaj z izvedbo..ti si pa iz googla citiral..pa če bo kdo moje mnenje upošteval bo dobro, če ga pa ne bodo pa tudi dobro... saj pipica pri rosfraj dimniku že obstaja že dolgo let in v stvari naj obstaja, da bodo imeli kovinarji malo več dela..jst jo tudi imam, vendar je funkcionalno nuporabna..žal




Glede tvojega prefinjenega odgovarjanja ali neodgovarjanja meni mi pa dol visi... bo pa dobro če si bo kdo moj nasvet zapomnil, čeprav ni napisal v čistem slovenskem pravopisu...sem samo tišlar in se ne morem primerjat z vami pisarniškimi molji.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Ah suzica, ne vem kje si opazil prefinjenost, ampak naj ti bo...

Kar pa se tiče dimnih plinov, o njih sem pozabil več, kot si ti kdakoli vedel. Pravljice o svoji peči pa pripoveduj kakšnemu kameratu, morda ti bo verjel