Koliko so cene na Avto.net realne

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.711
142
63
Citat:
Uporabnik rocky9 pravi:
Citat:
Uporabnik merdzo pravi:
Lahko gledamo tudi po amortizacijski tabelici: (cifre verjetno niso povsem točno, kak računovodja bi tole vedel)
1. leto; -15%
2. leto; -15 %
3. in naslednja leta; -10%

To velja za avtomobile nekje 20-40 k EUR nabavna cena.


Recimo da je avto 20k.
Torej prvo leto izgubi 3k. Ampak potem drugo leto izgubi spet 3k, ali izgubi "le" 2.550€?

Takole ja. Torej od vsakokratne vrednosti.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.718
-1.008
113
145 km SZ od Opatije
Odvisno od avta, oziroma točneje, od segmenta.

Avtomobili nižjega cenovnega razreda (twingo, up, citygo ...) imajo manjši procent izgube kot A8, MB 500, itd.
Recimo, avto ki stane 100 k, bo po dveh letih vreden še 50 k, avto za 8 k pa po dveh letih ne bo samo 4 k ...
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.718
-1.008
113
145 km SZ od Opatije
Ne pretiravaj, a kje piše Bugatti, Ferrari, Lamborghini?

govorim o avtih, ki jih ti in jaz lahko kupiva .... čez 10 let
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Slovenet pravi:
Koliko so realne cene na avto.net.? Gledam tole: Seat Leon

Gleda se MK2 1.9TDI.

Mene cene ne bi tolko skrbele, kot pa prevrteni kilometri
evil.gif


Raje nov avto nižjega razreda in manj in nealter znamka, kot pa prevrten alter ubervoz
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
Kot rečeno...končna cena je odvisna od tega koliko je kdo pripravljen dat za to kar prodaješ. Torej je odvisno tudi od tega kaj prodaješ in kako je zadeva iskana,

Moja zadnja izkušnja od včeraj..sicer motorin skuterin..dal oglas (ob petih popoldne), ko sem ugasnil comp. je bil že prvi klic. Potem se ja kar usulo. Zjutraj prvi, ki je prišel, pustil aro, brez da bi sploh vprašal za glihanje (pa je bil popraskan od padca..kar se je tudi videlo na sliki pri oglasu). Popoldne odpeljal.
Je pa res, da glede na odziv tudi spuščal ne bi. Če ne bi bilo odziva, je pač druga pesem.

Pa sem imel dokaj redko zadevo in sem jo dal v oglas bolj za 'štos' da vidim odziv.