Kolesarstvo 24

jello

Guru
22. sep 2008
9.688
3.572
113
Nič. Je pa nekako jasno, da se vsem, ki so na štartu mudi, sicer se zadevi ne bi reklo dirka.

Nevarno je bolj kot včasih, ker se dirka tako kot pri juniorjih, nobene romantike, nobenega spoštovanja do kolesarjev, ki so v profijih že 15+ let, s črte na polno in na polno vsak meter dirke.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Ravno zato bi pa mogu UCI premaknit energijo iz ročk in nogavičk v boljšo zaščito takih pasti, ker gre na polno ves čas. Bodo 100% pokril? Seveda ne, nekaj pa že.
Včasih je blo v pelotonu 10 vodij, ki so na takih nevarnih spustih zbremzali peloton. Ni bli junaka da bi šel mimo, dons je dila cel čas.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.702
113
Ravno zato bi pa mogu UCI premaknit energijo iz ročk in nogavičk v boljšo zaščito takih pasti, ker gre na polno ves čas. Bodo 100% pokril? Seveda ne, nekaj pa že.
Včasih je blo v pelotonu 10 vodij, ki so na takih nevarnih spustih zbremzali peloton. Ni bli junaka da bi šel mimo, dons je dila cel čas.
Včasih so zaprli vaško cesto, po možnosti makadamsko, gledalci so se natlačili ob cesto in je bil avtomobilski rally. Mislim, da se je tam precej spremenilo. Tudi v cestnem kolesarstvu se bo slej ko prej moralo.
Čeprav seveda gladiatorstvo prinaša gledalce željne krvi in posledično denar.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.810
113
Rogla je pomahal iz avta :aplauz: zgleda jo je kar dobro odnesel od ostalih top vozačev.

Remco in Vingegeard lahko letos Tour pozabita...saj ajde, nastopila bosta verjetno lahko, samo forme ne bo (Pogačar je imel lani mnogo manjšo poškodbo, a je z vidika treninga podrlo komplet priprave na tour).

Škoda. Fantje so športniki (in ne sovražniki) in je prava zmaga tista, ko se zgodi na cesti..in ne zato, ker je nekdo obležal ob cesti.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
Evo druga tema: za vikend nova "varna" dirka...
Kakšna je napoved vremena? Kako je Moho? Komovc?

Sin je iz gmanje privlekev kocko kamna, ki se je odlomila in sva šla v delo:
pari.jpg


Dajmo Moho, približen pokal je že v Sloveniji :) Še ti prinesi pravega :)
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.943
-1.476
63
Še ena "fajna" stran s poškodbami kolesarjev: klik
Ni pa recimo gor Rogliča, Mohoriča in Tratnika (in ostalih naših in tujih), ki so samo podrgnjeni in zašiti :confused:
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

delter333

Guru
21. maj 2010
1.689
1.423
113
Notranjska
Pa veš kolk je tega, kamni, znaki, cevi, ograje, parkirani avtomobili, ne Xu nekdo piše, da je ta odsek pol korenin pod asfaltom in je precej grbin, kar bi lahko bil povod. Vsaka flika asfalta, razpoka, kamenček, vse je potencialno nevarno. Blizu mene je šel Giro in je vodilni pogledal nazaj, in v tistem trenutku zapeljal na niti centimeter višji flikan asfalt, ga je skoraj odneslo. In bi vzel še dva sobežnika s seboj.
Lej saj lahko ščitiš kjer je več faktorjev, recimo izpostavljena mesta ob nevarnih spustih so veliko bolj tvegana kot pa neke ravnine, četudi so tam znaki, nabrežine in jarki. Tu je bilo vse, spust, slaba cesta in metrski jarek direkt ob cesti. Kot sem malce videl s posnetka so pa padli v več odsekih in ni to en kolesar sprožil vse padce, vsaj tako sem jaz videl.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.945
2.419
113
Je pa res da tisti betonski kanal in kamni so smrtno nevarni če gre kaj narobe pri spustu.
Lej saj lahko ščitiš kjer je več faktorjev, recimo izpostavljena mesta ob nevarnih spustih so veliko bolj tvegana kot pa neke ravnine, četudi so tam znaki, nabrežine in jarki. Tu je bilo vse, spust, slaba cesta in metrski jarek direkt ob cesti. Kot sem malce videl s posnetka so pa padli v več odsekih in ni to en kolesar sprožil vse padce, vsaj tako sem jaz videl.
Vendar, kolesarji so vedeli da nevarno, baje celo vinge opozarjal pred casom. Remco zletel ven, ker je bil prehiter. Plus da je sam priznal da je treba tvegati če želiš zmagat. Sedaj se zavira kasneje, odločneje, zadaj pa lahko masaker.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.352
9.764
113
kod Džej-Zija
Tole pravi eden, ki je bil zraven, a ostal pokonci:

Druga dva krivita hitrost in disk zavore: