Klima Zibro

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Odločam se za nakup klime in me zanimajo vaše izkušnje, oziroma mnenja.
Trenutno gledam tole: Zibro

Vem, da bi bilo verjetno najbolje imeti klimo za dvojno (ali trojno) ceno tega modela, priznanega proizvajalca in 'fensi' designa, ker pa je klima namenjena za počitniško hišo, kjer bo uporabljana bolj malokrat v mrzlih mesecih, pa tudi poleti nam je do sedaj zadoščal en majhen 'pajkel' na kolescih (vendar je že bolj bogi), zaradi vsega tega ne nameravam vlagati velikih denarjev v nekaj, kar ni zelo nujno.

Prav tako mi je jasno, da v tem primeru ne gre za kakšen 'super-duper' izdelek in da so okvare možne in zato Vas sprašujem tudi tukaj za mnenja.

Hvala!
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.394
1.013
113
Celje
Obišči stran
Klime kot takšne ne poznam ampak verjetno je čisto spodobna zadeva. Vprašanje je le, kaj se bo čez 5 let dobilo od materiala, če kaj crkne. Zato se jst poslužejem dveh "skrajnosti". Ali kupiš tako poceni, da se ne obremenjuješ kaj bo čez 5 let in boš takrat enostavno zamenjal ali pa kupiš "konkretno" zgodbo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.553
9.231
113
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Zato se jst poslužejem dveh "skrajnosti". Ali kupiš tako poceni, da se ne obremenjuješ kaj bo čez 5 let in boš takrat enostavno zamenjal ali pa kupiš "konkretno" zgodbo.
zmaga.gif

Tiste na sredi so največja pušiona... V bistvu plačaš bistveno več, imaš pa skoraj isto kot pri tistih noname...
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
To je nekako tudi moje razmišljanje - tale Zibro je po vsem, kar sem pregledal najmanjši strošek za inverter klimo in če jo bo čez nekaj let 'pobralo' ali pa bo nepopravljiva, pač bo.
Druga prednost, ki jo vidim in o kateri sem pred kratkim govoril z znancem, ki jo ima (in jo kar preveč hvali), pa je možnost selitve brez posegov in stroškov monterja. Namreč prav to se mi lahko zgodi, da bom ugotovil, kako sem se zmotil o lokaciji notranje enote. (ali pa bo moteča za druge družinske člane)

LP