klima smrdi

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
tole uporabljam sam:

SONAX-KlimaPowerCleaner-antibakteriell-150-ml.jpg
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.477
113
Citat:
Uporabnik Dik pravi:
Hvala, ampak pise da je osvezilec, ce prav razumem samo odišavi oz.odstrani neprijetns vonjave ni pa to dezinfekcija.

Vsi spreji in uparjalniki-ki delajo meglo, so bolj-kot-ne dišave. Z dišavo prekrije bakterije in plesni, je pa ne uniči. Prava dezinfekcija: se prvo pobije bakterije, nato naredi antibakterijski premaz. Dezinfekcija pa je najbolj močna o Ozonom O3- kjer ni znane bakterije, ki preživi ozon. Na tak način prvo pobiješ vse v kanalih, potem pa antibakterijski premaz z dišavo. Imajo pa to na: AH Real, AvtoMerkur,ATVis,Hyundai Binck,Dominko,Šubelj,Autocommerce in še mnogi drugi.
 

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
meni pa je ravno po zamenjavi filtra na servisu začelo smrdeti, (avto je bil star eno leto) prej pa ni smrdelo, sem preveril filter in je notri bil res nov, pa mi sedaj razložite kako je to mogoče,

lp
 

majoneza

Pripravnik
8. jan 2008
312
6
18
Da updejtam, kako sem uredil:
Uporabil sem CRC Airco Cleaner. Cevkico vtakneš v vse zračnike, našpricaš peno in počakaš 15min. Potem pa zalaufaš avto, nastaviš pihanje na max in prevetriš nadaljnjih 20min. Prej sem vzel filter ven in ga po koncu postopka nadomestil z novim. Zgleda in diši ok.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
Pri izklopu klime se ne ukvarjaš z vlažnostjo zraka..odstraniš pa kondenz, ki nastane na izmenjevalcu in na katerem se kasneje lahko zaredijo bakterije.

Taka navodila boš našel ob nakupu klime za doma..identično velja tudi za avtomobilske.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.382
5.897
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik dejvi pravi:
meni pa je ravno po zamenjavi filtra na servisu začelo smrdeti, (avto je bil star eno leto) prej pa ni smrdelo, sem preveril filter in je notri bil res nov, pa mi sedaj razložite kako je to mogoče,

lp
Je nekdo pisal pred kaksne pol leta kako takim ki prevec stiskajo pri nakupu novega avta, kasneje ob servisiranju kaj vtaknejo v prezračevalne kanale da mu avto prijetno "diši". Ocitno je to res.
rolleyes-1.gif
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.022
52
48
Citat:
Uporabnik majoneza pravi:
Da updejtam, kako sem uredil:
Uporabil sem CRC Airco Cleaner. Cevkico vtakneš v vse zračnike, našpricaš peno in počakaš 15min. Potem pa zalaufaš avto, nastaviš pihanje na max in prevetriš nadaljnjih 20min. Prej sem vzel filter ven in ga po koncu postopka nadomestil z novim. Zgleda in diši ok.

Kje si kupil ta spray?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.892
5.169
113
Citat:
Uporabnik VanZ pravi:
Od kod vam ideje, da se klimo nekaj minut pred pred ugašanjem avta izklopi?
smile-1.gif

Kako sušite kanale v megli, kjer je vlaga 100%? S fenom iz kopalnice?

od kje ta ideja.
preprosto iz prakse.
Še vsakemu ki je jamral kak mu klima smrdi in sem mu to povedal od takrat dalje nima več problemov.

zakaj to deluje? Ko je klima vkloplena je uparjalnik okoli ničle. izklopiš avto in je tole odlična zadeva za kondenz nabirat.
klimo izklopiš minuto ali dve prej kot prideš na cilj in se v tistem času uparjalnik dovolj segreje, da se ta kondenz ne nabira več.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ker je govora o C5, ga vozim 7 let in je skoz na avto nastavljena klima in je do sedaj zasmrdelo le enkrat - vzrok zamašena odvodna cevka za kondenz!
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.786
1.935
113
Moja krača je stara 17 let, ima 480k km in mi nikoli ni smrdelo iz kanalov, čeprav je nikoli ne ugašam.

Si pa prvi, ki je dejansko napisal smiselen vzrok za smrad (podhlajen uparjalnik).
 

Fe3

Thinc
13. avg 2007
1.054
16
38
55
Vzhodna Gorenjska
Z ozonom se ni za zajebavat, ker je izredno strupen. Še stokrat bolj od čistega klora. Poleg pljuč je izredno agresiven tudi do plastike, ki je je v vsakem avtu polno. Rad verjamem, da pobije vse bakterije in plesni, vendar bi se jaz odločil za kaj manj nevarnega.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.477
113
Ozon ti naredi dezinfekcijo, vse drugo ti je ne naredi- le odišavi in prekrije smrad. Ozon tistih 10 minut v praznem avtu ne škodi nikomur, nato prezračiš avto, ozon pa " razpade nazaj na O2", tako da ni škodljiv za nikogar.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.892
5.169
113
kent nardi dezinfekcijo, wurth nardi dezinfekcijo. Waeco nardi dezinfekcijo.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Tile spreji so vsi za en velik K. Mi je smrdelo v avtu po bakterijah, vzel 4 spreje in jih naenkrat sprozil. Nic ni pomagalo. To sem naredil 3 avtih in niti pri enem ni delovalo. Cez 2 dni je zscelo ponovno smrdet.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.927
5.463
113
Da nisi slucajno v drek stopu...in je smrdel predpražnik
hysterical-1.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Od Sonaxa so bili. Tak, kot je zgoraj prilepljen, pa od Kenta tud.