Kje proizvajajo Honde Accord?

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
ne zanic so, nazalost

Zanič so Honde. Na žalost.

Angleži nimajo tu nič zraven.

Žal so časi ko je bila honda sinonim za kvaliteto mimo. Tako da..če že svetujem nakup hond za vrtne stroje...kultivatorje, kosilnice.
 

miha72

Pripravnik
29. jul 2008
848
1
18
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
ne zanic so, nazalost

Zanič so Honde. Na žalost.

Angleži nimajo tu nič zraven.

Žal so časi ko je bila honda sinonim za kvaliteto mimo. Tako da..če že svetujem nakup hond za vrtne stroje...kultivatorje, kosilnice.

Če imaš ti jajca od avta ni nujno, da je tudi vse ostalo.

J.D. Power v Nemčiji je rekel, da je Honda prva med znamkami, Accord pa dugi med vsemi modeli.
aplauz.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Jaz imam hondo pa čist lepo dela, še ni bilo ene napakice od nakupa nove 3 leta nazaj.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
To folk itak meša.
Če je angleška, kokr je novi Civic, še ne pomeni da crkuje za brezveze. Še vedno je to "zanesljiv" avto, seveda se kot vsak avto tudi kvari, vendar še vedno v povprečju manj.

Drugo pa je izdelava, ki je pa vsekakor šlampasta oz se pojavljajo zadeve (škripanje, cviljenje itd..) ki "japoncem" niso lih v ponos. takih bedarij prej ni bilo. Zadeve so poznane, ljudje se nenehno pritožujejo, ker pač od avta, za katerga so eni dali po 24.000€ (preden so cene padle) so pač pričakovali da bo izdelava v nulo.

Vendar treba spet priznat, da kot celota je recimo novi Civic vsaj avtu podobn. Ni več neudobna drvarnica, z min opremo kot so ble 5,6,7 G. Ki pa so bile nedvomno bolj kvalitetno skup dane..
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Moja je made in Japan, piše v prometni, na tablici v motornem prostoru in še kje (Accord, l.2004).

Jazz pa po novem (od letos naprej) delajo na Kitajskem in se menda kar pozna da ni isti avto.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Ja Accord je itak tista prava Honda, made in japan
grin1.gif


BTW: čist tako, zadovoljen z avtom?? Zame vsekakor, prva limizuna ki bi jo gledal, sploh ker so ratale poceni, vendar ne rabm tolk placa
grin1.gif
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
ne zanic so, nazalost

Zanič so Honde. Na žalost.

Angleži nimajo tu nič zraven.

Žal so časi ko je bila honda sinonim za kvaliteto mimo. Tako da..če že svetujem nakup hond za vrtne stroje...kultivatorje, kosilnice.

Joj kok si pameten... Verjetno si jih imel toliko, da to veš... Čudno, da sem jaz potem na moji v 4h letih, od kar jo imam prevozil 90 kkm in zamenjal en paket zavornih ploščic in eno žarnico... Pa se vsaj vozim v avtu, ne pa v sekretu, tako kot ti...
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
P. a treba začet z tem sr.. Tako kot on brezveze govori da so Honde zanič, tako ti brezveze prbijaš da vozi sekret
stupid-1.gif

Naučte se že enkrat, da brezveze nasedat na te "provokacije". Pol pa mamo spet kreganje
grin1.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Jaz tudi samo ploščice, redni servisi - ok niso poceni ampak sem kupil avto ki si ga lahko privoščim skupaj s servisi in gumami po potrebi. Drugače imam pa FR-V, ampak mašina je ista kot v Accordu, super dizelček.
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Mal ga more bit. Pač na živce mi gre, ko en misli, da je prjel Boga za jajca, če se vozi u passatu, ki je "DAS Auto". My ass. Vsak mesec se moram peljat v Muenchen in nazaj s to kripo in vem kakšen "das auto" je to.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Moja je made in Japan, piše v prometni, na tablici v motornem prostoru in še kje (Accord, l.2004).

Kaj piše v prometni je nepomembno. Pri meni tudi piše država porekla Francija, pa itak da ni.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Servisi dragi??? Kam ga pa voziš? Mene redni servis pri Žibertu pride okol 160€. Za cliota smo plačevali več...

Folk vsajjamra, da jih curijo po 250+€ o z celo 300 in več za recimo druge redne servise itd. Accord oz Civic.

Res mi ne gre v račun, ker realno gledano, več kot ti daš nimaš kaj dat za redni servis olje+filtri. Pa še to bi lahk sam teoretično kaj na olju pršprala če bi ga sam kupoval..
 
Nazadnje urejeno:

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Sm mal bral ja, cene, za olje curijo u pm
bonk.gif
Pustmo še sposobnost AC-ja, probi km drugam vozt, razn če ti je bolj ko ne vseeno..
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Pa se vsaj vozim v avtu, ne pa v sekretu, tako kot ti...

toliko o pametnosti.

lej, gre za sinonim za kvaliteto!

in zdaj je honda daleč stran...šlapmapsta izdelava, črički, deli stoji skupaj kot ne pri avto za pol manj denarja, pri dizlih okvare...če imaš novo generacijo Civica..pripelji, ti takoj pokažem 5 stvari, ki so slabo zmetane na kup...

za ta denar si tega ne bi smeli privoščiti. da ne razpravljamo o njihovi servisni mreži, rezervnih delih (ceni in kvaliteti le teh)..itd itd.

(upam da pri acordu za denar dobiš vsaj v BC-ju izračun povprečne porabe goriva
crazy1.gif
)

(pa hondaši..ne se usajat in jajcat...taka so dejstva. a ko je govora ov aših ljubljenčkih pa takoj nazaj v napad...vse ostalo so jajca....samo honda je oh in sploh...naštete zadeve so iz ust lastnika honde (tretjega zapored)..samo je rekel da če bo šlo tako naprej da ga več ne vidijo pri njih (zandji je 1leto star civic)).
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Eh, sinonim za presitž in kvaliteto so Mercedes, BMW in Porsche, vse ostalo so potrošniška jajčka, ena bolj, druga manj škripajoča. Sem jih imel že ogromno in mi je sedaj že drugič zapored jasno, zakaj so prej omenjena vozila malce dražja. Tisto kar je, je narejeno dobro in premišljeno. Pa še relativno poceni, če se kupuje dve leti stara, malo rabljena vozila za razliko od novih, kjer te res ožamejo kot limono.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
No no, tukaj si pa mimo usekal: dizli in okvare. Če je kaj dobrega v Civicu (in seveda Accordu) je to 2.2 dizel. Res folk nima problemov. Govorim izključno za agregat+menjalnik. Vedno so izjeme, vendar v povprečju je super motor
zmaga.gif


Servis je sevada drugo, ker curijo ko p. na pooblaščenih za servisiranje teh motorjev. Čist neopravičeno. FIltri so đabe, olje vemo kolk stane (4-10€ na l max). Deli na AC so itak 20% dražje kot v Avstriji
bonk.gif


Vse ostalo pa razumem in se strinjam, če je govora o novem Civica, avto je katasrofalno (ko ga primerjam z starimi modeli!!)skupaj dan. Vendar zanesljiv
grin1.gif
Sedaj ima vsaj realno ceno, ko ga dobiš za cca 4-6.000€ manj kot lani..

Ampak pustmo to, je le tema o Accordu, ki je na višjem nivoju, vsekakor pa mu manjka kkšna pametna oprema itd. BTW: ve kdo majo že navi karte za Slo
tongue-1.gif
Čist tko uprašam, vem da jih ni blo..
 

GFors

Pripravnik
12. okt 2007
406
0
16
Obišči stran
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
Eh, sinonim za presitž in kvaliteto so Mercedes, BMW in Porsche, vse ostalo so potrošniška jajčka, ena bolj, druga manj škripajoča. Sem jih imel že ogromno in mi je sedaj že drugič zapored jasno, zakaj so prej omenjena vozila malce dražja. Tisto kar je, je narejeno dobro in premišljeno. Pa še relativno poceni, če se kupuje dve leti stara, malo rabljena vozila za razliko od novih, kjer te res ožamejo kot limono.

Vse je relativno. Bojda tudi mercedesi niso nek sinonim kvalitete zadnje čase. Fotr od kolega je imel mercedesa za 14 mio. SIT (E 270), s katerim je imel probemov za 5 novih civicov. O turbinah pri 320d BMWjih se je pa odvijala debata par tem spodaj. Ne rečem, da je slab avto, ampak prestiž je pa le še subjektivna percepcija, kar si tudi sam dokazal, ko si med "svetimi tremi" izpustil audija
shocked-1.gif


O Porscheju pa niti ne bi. To je druga klasa
zmaga.gif
 

miha72

Pripravnik
29. jul 2008
848
1
18
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Pa se vsaj vozim v avtu, ne pa v sekretu, tako kot ti...

toliko o pametnosti.

lej, gre za sinonim za kvaliteto!

in zdaj je honda daleč stran...šlapmapsta izdelava, črički, deli stoji skupaj kot ne pri avto za pol manj denarja, pri dizlih okvare...če imaš novo generacijo Civica..pripelji, ti takoj pokažem 5 stvari, ki so slabo zmetane na kup...

za ta denar si tega ne bi smeli privoščiti. da ne razpravljamo o njihovi servisni mreži, rezervnih delih (ceni in kvaliteti le teh)..itd itd.

(upam da pri acordu za denar dobiš vsaj v BC-ju izračun povprečne porabe goriva
crazy1.gif
)

(pa hondaši..ne se usajat in jajcat...taka so dejstva. a ko je govora ov aših ljubljenčkih pa takoj nazaj v napad...vse ostalo so jajca....samo honda je oh in sploh...naštete zadeve so iz ust lastnika honde (tretjega zapored)..samo je rekel da če bo šlo tako naprej da ga več ne vidijo pri njih (zandji je 1leto star civic)).

Pa kaj ti bluziš ?? Dejstvo je, da bi lahko bil Civic bolje sestavljen v kabini ( mimogrede, tudi v Mercedesu za 120 k dobim precej napak ), vendar to nima nobene veze z kvaliteto motorja, podvozja, menjalnika ter ostalega. To pokaže čas, ponavadi pa čas pokaže pri Hondah eno in osto-da je kvaliteten avto. Zgleda da ocenjuješ celoto glede na pet kosov slabo pritrjene plastike.
Dizel je super motor, 150 km v Accordu ima praktično enake karakteristike kot Renaultu 177 km glede pospeškov in prožnosti. Vse to zaradi njegove izredno linearne krivulje. Hkrati je precej bolj trpežen in varčnekši. Glede trpežnosti PD motorjev pri VW pa ne bi govoril, ker je sam koncept zgrešen. Kakšen je novi dizel180 KS pri Hondi ne vem.

Bencinarji so tudi super, delani za svoj namen, torej solidno zmogljiv, trpežen in zelo ekonomičen. To je lastnost R serije motorjev.
V Accordu 2.0 motor pije manj !! kot Citroenov dizel v C5. Zelo zanimivo!! O menjalniku v Accordu pa ne bi izgubljal besed, ker je odličen in bi se lahko tudi dvakrat dražja konkerenca zgledovala po njem.

Glede BC pa raje poglej kaj ima, boš ugotovil, da je zelo zanimiv in uporaben brez miljarde funkcij. Vendar lahko nastaviš več stvari. Npr. porabo lahko gledaš za dve različni relaciji, prav tako lahko nastaviš ali se resetira en rač med tankanjem ali ne, ter ostale stvari.

Eden pameten novinar je kritiziral , da se zmeraj ko izvleče ključ čas relacije resetira. Pri tem pa ni pogleedal navodil in ni ugotovil , da se lahko to poljubno nastavlja.
Za dva servisa skupaj sem do zdaj dal, če se ne motim okoli 200 E, čeprav prodajo drago olje, drage filtre, kakšno brezvezno stvar zaračunajo,......

Prvi servis je 3,7 l ( oz. 3,5 l)olja + filter + 0,4 ure dela po normi. Seveda, če to določi rač.

Kar se tiče podvozja ( kvalitete in garancij ) , motorja, menjalnika ter same ergonomije lahko rečem, da je avto pojem. V drugih se niti slučajno nisem tako dobro počutil.

Sicer pa zgleda, da Accorda še videl nisi od blizu. Nemci sami priznavajo, da gre za super avto kar se tiče ekonomičnosti, kvalitete, trpežnosti, garancij,...porabe

Seveda pa vsakemu svoje, vendar Honde ( sploh Japonske ) so že zmeraj pojem trpežnosti in kvalitete. Seveda pa ima vsak avto svoje napake, to vemo vsi.