KIA Soul EV

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Drejchi pravi:

Razlika v ceni med ZOE in Soulom je 12k€. Če jih nimaš in si jih moraš izposoditi (lizing ali kredit) jih moraš tudi vrniti, lahko veliko več, lahko nekaj manj, moraš jih. S tem denarjem si lahko kar nekaj let plačuješ najem baterije, spet odvisno koliko prevoziš.

Jaz sem govoril o razliki med najemom in nakupom pri ISTEM avtu (ZOE najem baterije vs.ZOE nakup),kjer je - predvidevam - razlika podobna (ali celo manjša) kot pri Leafu,torej 5.900 eur...pri tej cifri pa matematika govori v prid nakupu,tudi če si denar za razliko v ceni izposodiš na banki,ker ceno v razliki za najem baterije boš izenačil v cca. 5 do najkasneje 7 letih,potem pa naprej voziš avto,ki ima lastniško baterijo,pa še več je vreden kot rabljeno vozilo,kadarkoli ga prodaš...iz tega sledi,da se nakup avtomobila z najemniško baterijo pri razliki 5.900 eur ne splača!!
Popravi me,če sem se kje zmotil?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Glede na to, da nova 24kWh baterija za Leafa stane 5kEur, je to kar prava cena. Ocitno Renault placuje(260eur/kWh) za baterije konkretno vec od GM-a(145US/kWh).
 

Drejchi

Pripravnik
8. sep 2015
55
0
6
1. LG Chem ni niti najmanj navdušen, da se GM hvali koliko naj bi jim plačevali za baterije, ki bodo šele čez eno leto v Boltu. klik Da ne bo spet nepopolnih informacij
smile-1.gif

2. pišeš o celotnem baterijskem paketu (razbitem na kWh) ali o posamičnih celicah? Ni to glih eno in isto.
 

Drejchi

Pripravnik
8. sep 2015
55
0
6
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Mimogrede, zakaj misliš, da se Kia, VW ali Leaf ne bodo priključili na type2 priključek?

In kako boš Kio ali Leaf-a priklopil na Type 2 kabl na hitri polnilnici? BMW lahko, sem že doživel, upam, da izoliran primer.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Citat:
Uporabnik Drejchi pravi:
1. LG Chem ni niti najmanj navdušen, da se GM hvali koliko naj bi jim plačevali za baterije, ki bodo šele čez eno leto v Boltu. klik Da ne bo spet nepopolnih informacij
smile-1.gif

To že vem, ampak to ne spremeni dejstva.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Če se prav spomnim za oba obstaja type 1 / type 2 kabel oz adapter (na polnilnicah so pa itak CCS/Chademo/Type2 priključki).

Tako je. Tak kabel lahko dobiš tudi pri vsakem prodajalcu, ki prodaja EV.
Pri EV-jih, ki imajo type2 vtičnico v avtu, je to kabel type2->type2 (Zoe, i3, eGolf,...), taki ki pa imajo J1772 (type1) priključek, pa type2->type1(j1772) kabel (Leaf, C-Zero, Ampera, Kia,...)

In tudi Ampero bi lahko priklopil s tem kablom, ki ga itak že uporabljam na standardnih type2 polnilnih postajah, na hitro polnilno postajo, na AC type2 kabel:
https://evconnectors.com/j1772-to-62196-2-32-amp-plugs-and-cable-dsi-dsiec-ev32p

j1772-to-62196-32-amp-car-charger-lead-400x260.jpg



Če pogledaš CCS plug, se type2 konektorja s CCS postaje in type2->type1 kabla, ujemata:

combo-and-mennekes-plug.jpg
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
678
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Glede na to, da nova 24kWh baterija za Leafa stane 5kEur, je to kar prava cena. Ocitno Renault placuje(260eur/kWh) za baterije konkretno vec od GM-a(145US/kWh).

Se ena prednost najema naj bi bila ta, da recimo pri prejsnjem modelu Zoe (Q210) lahko baterijo menda zamenjas za tako, kot jo ima R240 ... Vsaj tako sem zastopil razlago prodajalca prejsni teden v salonu ...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
To je pa lepo. Na žalost voznikov 24kWh Leaf-a, se le tega ne da nadgraditi na 30kWh baterijo.
 

Drejchi

Pripravnik
8. sep 2015
55
0
6
Pisal sem o hitrih polnilnicah. Ampero polniš na hitri polnilnici v BTCju?

Stari model ZOE ne obstaja, oba (Q210 in R240) sta aktualna in se prodajata. Baterija je v obeh ENAKA!
Razlika je v motorju in polnilcu.

Res se mi več ne da...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
678
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Drejchi pravi:

Stari model ZOE ne obstaja, oba (Q210 in R240) sta aktualna in se prodajata. Baterija je v obeh ENAKA!
Razlika je v motorju in polnilcu.

Res se mi več ne da...

Nevem.... tako je bilo omenjeno... Jaz nisem v teh "vodah" ... in sem imel le zadnji vikend na posodo Renault Zoe ... in v debati ob izposoji glede cene najema je bilo omenjeno tudi to, da je Q210 bil prej v prodaji, sedaj pa se pocasi pojavlja tudi "novejsi" model R240. V tehniko se nisem poglabljal... le to vem, da je bilo omenjeno, da ima Q210 manjsi doseg z einm polnjenjem... in da R240 ne omogoca hitrega polnjenja... Informacij nisem se preverjat... kot pravim sem jaz tako razumel omenjene zadeve
smile-1.gif
...

Bi sicer pisal v temo o Zoe...samo naj moderator tale del debate, ki je o Zoe-tu premakne v pravo temo
smile-1.gif
 

Drejchi

Pripravnik
8. sep 2015
55
0
6
Q210 je bil do sedaj edini model. Uporablja Continentalov motor in omogoča polnjenje pri 43kWh
R240 je prišel v proizvodnjo letos in uporablja lastni Renaultov motor, ta je manjši, lažji, in ne omogoča polnjenja pri 43kWh. Je pa malce učinkovitejši in od tod tista razlika v dosegu, 30km po NEDC ciklu.

Oba modela sta v proizvodnji in se prodajata. V vseh ostalih karakteristikah sta identična, ista moč, isti navor, ista baterija, isti R-Link, vse isto.

Aja, pa Q210 je 500€ dražji. Zakaj? Bi rekel, da zato ker R240 uporablja Renaultov lastni motor, ga ne rabijo kupovati od Continentala in tako lahko ponudijo R240 ceneje. Je Renaultov lastni motor boljši (zaneslivejši) od Continentalovega? Čas bo pokazal...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Bi sicer pisal v temo o Zoe...samo naj moderator tale del debate, ki je o Zoe-tu premakne v pravo temo
smile-1.gif

Bi, pa forum ne omogoča
frown-1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Citat:
Uporabnik Drejchi pravi:
Pisal sem o hitrih polnilnicah. Ampero polniš na hitri polnilnici v BTCju?

Jaz tudi. Ne, bi pa lahko, če bi potreboval, ko se parkirišče CityParka zapre ob 22h.
 

Drejchi

Pripravnik
8. sep 2015
55
0
6
e, to me pa res zanima kako se polnilna postaja obnaša, ko poštukaš kable in od nje zahtevaš 3kW
smile-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.962
1.106
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Drejchi pravi:
Aja, pa Q210 je 500€ dražji. Zakaj? Bi rekel, da zato ker R240 uporablja Renaultov lastni motor, ga ne rabijo kupovati od Continentala in tako lahko ponudijo R240 ceneje.

Prej zato, ker so ocenili, da bodo kupci za možnost hitrega polnjenja pripravljeni plačat več.
 

Drejchi

Pripravnik
8. sep 2015
55
0
6
Uf! To je torej 7k€ dražje od najdražje Zoje. Če razliko financiraš s kreditom eko sklada na pet let, je obrok cca. 125€ ali sedem in pol let plačevanja najema baterije (79€/12.500km).

Glede nato, da je Soul le občutno boljši avto (doseg, moč, oprema, kvaliteta) je to sedaj povsem sprejemljiva cena. Bravo Kia! 👍