Kia Rio 1.4 CRDi

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Ker vidim, da imaš veliko informacij o Kii, bi te prosil, da povprašaš za odgovor, kdaj bo kolega lahko dobil novo armaturko za Kio Ceed karavan. Avto je znotraj garancije, vendar po petih mesecih Kia žal še ni uspela dobaviti nove armaturke, potem ko se je stara ''napihnila''.

Hvala, kolega (ali pa jaz) časti pijačo.
Bo bil zelo vesel, če bi tole končno zamenjali, ker sedaj ne more več VAG-ovcem v nos metat te 7-letne garancije.
evil.gif

Oz. že cca. 4 mesece trpi duševne bolečine, ker VAG-ovci njega zajeb...
evil.gif
.
Ko se vozi je bolje, ker to malokdo opazi.
grin1.gif


PS: Se opravičujem za off-topic, ampak sem moral to dodati.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.818
113
se ti bo oglasil po končanem obredu dvigovanja zastave in prepevanja himne podjetja
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.320
113
Citat:
Uporabnik Niki11 pravi:
A Autobild ni dovolj verodostojen glede garancij, al kaj? V Slovenistanu je očitno še vedno veliko tistih, ki pravijo, da morata biti pri hiši vsaj pes in avto nemški.

A je pretežko dojet, da mene zanimajo zgolj in samo tvoji viri, kjer se lahko preveri tvoje navedbe? Ne gre za to, da Autobild nebi bil verodostojen temveč gre za to, da je link do tega vira informacij objavil nekdo drug in ne ti, ta drug pa je celo prodajalec KIA vozil, če se ne motim.

In ne, nisem mnenja, da morata biti pri hiši vsaj avto pa pes nemški. Se mi pa nemška vozila res bolj dopadejo kot korejska a to še ne pomeni, da nebi imel (ali pa nisem še imel) nobenega korejca.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
A ko ti majca iz kavbojk ven zleze greš tudi nazaj v trgovino težit za nove al majco zatlačiš nazaj in greš dalje. Zatlači tole nazaj pod rob zračnika in čao. Ko mu bojo armaturko menjal bo pa težil za vsakega od 200 čričkov posebej.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Plastika ni karton in pa avto je v garanciji, tako da ne vem zakaj bi on moral nekaj delat. Se pa strinjam z zadnjim delom tvojega komentarja, kar sem mu pa tudi Åže povedal.
Pa bolj primerna primerjava bi bila, da ti hlace na sredi riti razrtrga, pa si jih zatlači nazaj
smile-1.gif
.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Post je bil v celoti bolj za hec kot pa zares. Sanja se mi ne kaj bi sam naredil, verjetno nekaj časa še težil na servisu, potem bi mi pa dopizdilo in bi obupal in se navadil na "krivino".
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Podobno odstopanje armaturke okrog reže za luftanje vetrobranskega stekla je nekoč imel kolega na Fiatu. Tudi nov avto. Tudi nič rešili. Samo italijani itak niso obljubljali nekih 7 letnih garancij, se je že takoj vedelo, da delajo več ali manj po principu nategni in pobegni.

Je pač tako, da trajanje garancije ni edini pomemben faktor. Pomemben faktor je še kvarljivost avtomobila, oz. število napak in seveda kako to potem rešujejo.

Avto, ki ima skorajda nič napak, v osnovi ne potrebuje 7 letne garancije. Enako kvarljivi zadevi tudi 12 letna garancija brez omejitve kilometrov bolj malo pomeni, če majstri ne rešijo zadev. Oz. četudi rešijo, če je teh zadev slučajno preveč in se ti prej sfuzla.

Se pa strinjam, da vse avtomobilske znamke občasno kaj zajebejo. Starejši kolega iz ZDA je imel enega izmed prvih Lexusov. Kupil novega in crknilo je čisto vse. Od zicev, menjalnika, pa do motorja.
Vendar so vse rešili gosposko, prišli z nadomestnim Lexusom iskat pokvarjenega na teren in ko so skozi dve leti zamenjali skoraj cel avto, je nehal crkovat in ga je imel še 10 let brez težav.
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Kar se tiče Toyote/Lexusa so samo kapo dol kar se tiče reševanja zaje..... pri svojih avtih!
zmaga.gif


Če bodo kdaj korejci začel srat s škart robo sem takoj na Toyoti
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Je pač tako, da trajanje garancije ni edini pomemben faktor. Pomemben faktor je še kvarljivost avtomobila, oz. število napak in seveda kako to potem rešujejo.
zmaga.gif

Je pa tukaj potrebno vključiti še en parameter in sicer ceno garancije: morda se sicer zdi, da je ''brezplačna'', ampak ni.
wink-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.320
113
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik Niki11 pravi:
A Autobild ni dovolj verodostojen glede garancij, al kaj? V Slovenistanu je očitno še vedno veliko tistih, ki pravijo, da morata biti pri hiši vsaj pes in avto nemški.

A je pretežko dojet, da mene zanimajo zgolj in samo tvoji viri, kjer se lahko preveri tvoje navedbe? Ne gre za to, da Autobild nebi bil verodostojen temveč gre za to, da je link do tega vira informacij objavil nekdo drug in ne ti, ta drug pa je celo prodajalec KIA vozil, če se ne motim.

In ne, nisem mnenja, da morata biti pri hiši vsaj avto pa pes nemški. Se mi pa nemška vozila res bolj dopadejo kot korejska a to še ne pomeni, da nebi imel (ali pa nisem še imel) nobenega korejca.

Svojih virov torej še vedno ne misliš navesti? In ti delaš kao reklamo za KIO...
rolleyes-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.320
113
Zna bit. Ampak v teh oz. takšnih reklamah objavljajo dejstva, ki to sploh niso niso. Recimo poraba (KIA) in emisije (VW). Da o garancijah in zavajanjih oz. izključitvah v zvezi s tem sploh nebi, to so z drobnim tiskom hujši kot zavarovalnice
grin1.gif


In točno to je tudi razlog, da želim videti vire od Nikija, da lahko dejansko preverim kaj je na stvari. Kaj pa veš, mogoče me pa mika kakšna Kia pa bi rad preveril v kaj se spuščam
grims-1.gif
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Post je bil v celoti bolj za hec kot pa zares. Sanja se mi ne kaj bi sam naredil, verjetno nekaj časa še težil na servisu, potem bi mi pa dopizdilo in bi obupal in se navadil na "krivino".

Prodal bi jajca
smile-1.gif
No,v osnovi ga.sploh nebi kupil....
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Če trgovec ne popušča pri popustu, greš pa k drugemu. Najhuje je, ko se zapičiš v en rabljen avto, še slabše če je več zanimanja za ta avto. Malo si boš moral ogledati še druge avte, pri drugih prodajalcih in pridobiti njihovo ponudbo, še najboljše če ti sprinta ponudbo. Nato s to ponudbo, greš drugemu prodajalcu in naj ti on najde avto ali sestavi ponudbo za nov avto.
Sam sem na tak način bil pri šestih avtohišah, dokler mi ni en sestavil dobro pondubo in tudi za leasing bom preplačal nekaj malega čez 1k evrov. Sem pa kupoval nov avto od septembra in sem bil trma, da sem dobil res dobro ponudbo.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
in v tem času si zabil svojega časa in denarja bistveno več kot pa je bila razlika med popusti ?
wink-1.gif
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
..... Recimo poraba (KIA) .....
mi je celo ratalo na AC mb-kp spraviti na objavljeno ( reklamirano ali kak bi rekel )
evil.gif

drugače pa itak teh zadev pri nobeni kišti ne mreš resno jemat. mi je 15 let stari 1.9 nisan bencinc približni isto žrl kot pa 1.6 kia bencinc ( po mestu ). vozim pa seveda kak pride ( relativno težka noga )
če pa te ravno mika KIA
evil.gif
je meni dizl boljši od bencinca . čeprav ima bencinc več konjev so to verjetno osli dizl pa potegene kot se spodobi . Nisan bencinc je tudi fajn potegnil. Ne vem kaj so čarali korejčki ( oz slovaki )