Kia Rio 1.4 CRDi

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
http://www.avto.net/_AVTO/ogla...CRDi%20EX%20Fun

Kako se kaj obnese tole? Na kratki testni vožnji sem bil in se mi je zdel OK...porabe nisem niti mogel testirat, ampak pomoje se ga da vozit z 5 litri, če paziš. Bolj mi gre na živce, ker so prodajalci (bil sem v MB) okoli cene zeeeelo nepopustljivi, sem misiil da se pri novih avtih da kaj barantati, tukaj pa se ne premaknejo niti za par 100 EUR. Pa tudi izračuni za leasing so bili katastrofalni, pri 7500 bi ga preplačal 2640 EUR
bonk.gif

Imamo kakega KIA prodajalca tukaj, pa da lahko zrihta kaj glede cene avta in financiranja? So pa pogoji malo drugačni, financiranja bi potreboval le 6k...v primeru zelo dobre cene za gotovino, pa bi lahko tudi to zrihtal.

Hvala za info in mnenja.
 

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.366
339
83
Ljubljana
Zakaj pa ne bi dal raje jurja več pa imaš za ta denar novega cliota diesel ki ima realno porabo 4l na 100 km (povem iz izkušenj ker je pri hiši) 5 let garancije in brezobrestno lahko dobiš 8000 eur leasinga na 4 leta
8000 / 48 mesecev = 166,6666666 eur/mesec
 

Niki11

Pripravnik
22. feb 2013
192
1
18
Izberi, kar ti bolj ustreza, a nekaj definitivno velja: glede garancije je razlika med Renaultom in Kio zelo, zelo velika. Clio nima 5-letne garancije, ampak ima zgolj 2-letno tovarniško. Vse ostalo je podaljšano jamstvo, ki ga za 2% nakupne cene avtomobila doplačaš - zadevo pa izvaja uvoznik, ne pa tovarna. Kia ima dejansko 7-letno tovarniško garancijo na celoten avto. Pri Kii prav tako ni pogoj za garancijo servisiranje na uradnem servisu, pri Renaultu pa je. Sicer pa ti o tem, kako se tega lotevajo francozi pove dovolj že tole: Podaljšano jamstvo Renault zajema: brezplačno odpravo vseh mehanskih ali električnih okvar na vozilu, brezplačno odpravo vseh morebitnih posledic na vozilu zaradi zgoraj navedenih okvar, brezplačno uporabo storitev Renault Pomoči.
Pogodba o Podaljšanem jamstvu Renault poteče, ko je izpolnjen prvi od naslednjih dveh pogojev : da je vozilo staro več kot 5 leta (starost se šteje od datuma predaje vozila kupcu), da je kupec prevozil skupno več kot 100.000 km.
Pri Kii velja garancija dejansko 7 let ali 150.000 km, pa še servisiraš lahko drugje, ne pa da moraš vsakič zaviti k uradnemu servserju. Po tej plati ponuja Kia definitivno precej več, o čemer si lahko prebereš marsikaj pohvalnega - celo nemške revije priznavajo, da je to najboljša avtomobilska garancija.
Sicer pa si preberi kakšen test..., da ne bo zvenelo kot neko nabijanje
ne-ne-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

B81

22. jul 2007
34.483
8.957
113
No to pa je zanimivo branje, sploh tista o random vleki vozila
smile-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.319
113
Citat:
Uporabnik Niki11 pravi:
Kia ima dejansko 7-letno tovarniško garancijo na celoten avto. Pri Kii prav tako ni pogoj za garancijo servisiranje na uradnem servisu , pri Renaultu pa je.
Pri Kii velja garancija dejansko 7 let ali 150.000 km, pa še servisiraš lahko drugje, ne pa da moraš vsakič zaviti k uradnemu servserju. Po tej plati ponuja Kia definitivno precej več, o čemer si lahko prebereš marsikaj pohvalnega - celo nemške revije priznavajo, da je to najboljša avtomobilska garancija .

Ti Kia PR trobilo, na vir si pozabil. Prosim za link(e), kjer se tvoje (odebeljene) trditve lahko dokažejo kot resnične.
 

rideronthestorm

Pripravnik
12. sep 2014
51
0
6
Meni nikakor ni jasno, da Kmagu ne potegne, da je reklama s temi PR trobili NEGATIVNA. Na alterju imaš Niki11, na avtomobilizem.com Veronico Borghessi, na Kia forumu jeklenega. Skupno jim je to, da uživajo v posmehovanju do drugih znamk, na čase pa so tudi nesramni ali celo žaljivi do drugih uporabnikov.
 

Hoci

Fizikalc
18. avg 2007
2.546
5
38
Prosim moderatorja da označi poste od Niki11 kot oglas oz spam. Ker če hočem brat reklame bom deaktiviral adblcoker.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Za linke se tudi jaz priporocam.
Kolikor sem jaz seznanjen ima Hyundai najboljso garancijo, pa ceprav je le 5letna.

Se prakticen primer Kia garancije: trenutno tece PETI MESEC od kar lastnik Kie Ceed caka na menjavo armaturke, ker se mu je napihnila. V petih mesecih Kia se ni uspela dobaviti nadomestnega dela. Se dobro, da ima se nekaj let do poteka garancije, v tem casu jim bo verjetno zadevo uspelo dobaviti in zamenjati.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.330
3.424
113
Ja v Sloveniji je zakonski rok za popravilo 45 dni. Potem pa lahko vrneš izdelek in prodajalec je dolžan vrniti kupnino.
Kaj pri KIJI to ne velja? ??
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.673
829
113
Citat:
Uporabnik Hoci pravi:
Prosim moderatorja da označi poste od Niki11 kot oglas oz spam. Ker če hočem brat reklame bom deaktiviral adblcoker.
grin1.gif

..al pa naj se mu vsaj primeren vzdevek dodeli... npr. PR KIA
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Ja v Sloveniji je zakonski rok za popravilo 45 dni. Potem pa lahko vrneš izdelek in prodajalec je dolžan vrniti kupnino.
Kaj pri KIJI to ne velja? ??
Sem mu to omenil in bo sedaj pogledal, kaj se da narediti v tej smeri. Ampak ne vračila kupnine temveč zamenjave avtomobila.
Ni se pa spomnil ali ima delovni nalog o tem ali je bila vsa zadeva ''ustna''.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Citat:
Uporabnik corsol pravi:
Citat:
Uporabnik Hoci pravi:
Prosim moderatorja da označi poste od Niki11 kot oglas oz spam. Ker če hočem brat reklame bom deaktiviral adblcoker.
grin1.gif

..al pa naj se mu vsaj primeren vzdevek dodeli... npr. PR KIA

Poševnooki cizy
tongue-1.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik Niki11 pravi:
Izberi, kar ti bolj ustreza, a nekaj definitivno velja: glede garancije je razlika med Renaultom in Kio zelo, zelo velika. Clio nima 5-letne garancije, ampak ima zgolj 2-letno tovarniško. Vse ostalo je podaljšano jamstvo, ki ga za 2% nakupne cene avtomobila doplačaš - zadevo pa izvaja uvoznik, ne pa tovarna. Kia ima dejansko 7-letno tovarniško garancijo na celoten avto. Pri Kii prav tako ni pogoj za garancijo servisiranje na uradnem servisu, pri Renaultu pa je. Sicer pa ti o tem, kako se tega lotevajo francozi pove dovolj že tole: Podaljšano jamstvo Renault zajema: brezplačno odpravo vseh mehanskih ali električnih okvar na vozilu, brezplačno odpravo vseh morebitnih posledic na vozilu zaradi zgoraj navedenih okvar, brezplačno uporabo storitev Renault Pomoči.
Pogodba o Podaljšanem jamstvu Renault poteče, ko je izpolnjen prvi od naslednjih dveh pogojev : da je vozilo staro več kot 5 leta (starost se šteje od datuma predaje vozila kupcu), da je kupec prevozil skupno več kot 100.000 km.
Pri Kii velja garancija dejansko 7 let ali 150.000 km, pa še servisiraš lahko drugje, ne pa da moraš vsakič zaviti k uradnemu servserju. Po tej plati ponuja Kia definitivno precej več, o čemer si lahko prebereš marsikaj pohvalnega - celo nemške revije priznavajo, da je to najboljša avtomobilska garancija.
Sicer pa si preberi kakšen test..., da ne bo zvenelo kot neko nabijanje
ne-ne-1.gif

Nabijač, PRovc in FDVjevc v eni osebi;

Glede garancije je splošno znano že par let; odkar je bil srejeta EU novela;
Garancija NE preneha, če KATERIKOLI avto servisiraš na KATERIKOLI servisu! To velja za VSE znamke, me samo za tvojo Cizo.

Vsak mehanik lahko šraufa avto, izpolnjevati pa mora par zadevc, kot so; originalni deli (!), vpis v originalno knjižico in jasno račun.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.330
3.424
113
Smo že razjasnili. Za garancijo imaš prav.
Ampak avtobilski proizvajalci ponujajo jamstvo za vse kar je več kot 2 leti.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.319
113
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik Niki11 pravi:
Kia ima dejansko 7-letno tovarniško garancijo na celoten avto. Pri Kii prav tako ni pogoj za garancijo servisiranje na uradnem servisu , pri Renaultu pa je.
Pri Kii velja garancija dejansko 7 let ali 150.000 km, pa še servisiraš lahko drugje, ne pa da moraš vsakič zaviti k uradnemu servserju. Po tej plati ponuja Kia definitivno precej več, o čemer si lahko prebereš marsikaj pohvalnega - celo nemške revije priznavajo, da je to najboljša avtomobilska garancija .

Ti Kia PR trobilo, na vir si pozabil. Prosim za link(e), kjer se tvoje (odebeljene) trditve lahko dokažejo kot resnične.

Ahoj Niki
pozdrav.gif


Ob vsemu pisanju po forumu si pozabil na vire v zvezi z info o teh garancijah
cheer.gif
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
te garancije pri kiji so bile res malce čudne ( ne vem kako je sedaj ) nekaj je bilo 5 let, nekaj 7, nekaj pa spljoh ni bilo v garanciji oz pač tisto leto ali dve kot je po zakonu. so pa baje - rekel 1x serviser pri novejših modelih kao vse živo vključili v 7 let... verjetno piše vse v garancijski knjižici oz listu, ki ga dobiš zraven kište ( ampak kia se ne kvari, kaj ti bo potem garancija
evil.gif
) včasih je bila samo ca sportage in ceed linijo 7 letna

nekaj o garanciji je tu : http://www.kia.si/warranty
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.319
113
Najlepša hvala obema ampak mene je zanimalo od kje Niki pobira svoje infomacije
pozdrav.gif
 

Niki11

Pripravnik
22. feb 2013
192
1
18
A Autobild ni dovolj verodostojen glede garancij, al kaj? V Slovenistanu je očitno še vedno veliko tistih, ki pravijo, da morata biti pri hiši vsaj pes in avto nemški.