Katero tipkovnico in miško

kibu

Pripravnik
16. sep 2016
30
0
6
Kot naslov pove iščem novo tipkovnico in miško.
Trenutno mam Logitech S510 brezžični komplet, po občutku mnda že najmanj desetletje.
Sicer zadovoljen, ampak bi počasi menjal. Dela še zanesljivo vse, ampak je že dotrajano.

Želje: Če se da oboje brezžično, ni pa to pogoj. Tipkovnica je lahko na žico, miška pa mora bit obvezno brez. Druga želja je osvetlitev tipk na tipkovnici, ki se da seveda ugasniti (recimo z enim gumbom - ne 2min poseg po nastavitvah). Tipke bi bilo dobro da so visoko profilne, spet ni pa to pogoj.
Igrc se ne igra, ostalih natančnih profi stvari na računalniku tudi ne, tako da oboje hobi program - budget cca 50eur za oboje skupaj.
Mission impossible?
cool-1.gif
 

kibu

Pripravnik
16. sep 2016
30
0
6
Mudi se ne, se mi je pa zdelo, da bo to bol misija nemogoče, ko je že prvi google zadetek želel 70eur za čisto navadno tipkovnico.
Za ta denar bi mi morala že zjutraj najmanj kavo skuhat, pa toast popečt
rolleyes-1.gif

Sej ne rečem, da bi rabil neko profi zadevo, samo majo tud hobi artikli malo zasoljene cene. Ali se motim?

Kolk so pa kej zanesljivi ti 'no name' izdelki iz aliexpressa?
In kolk je potem začetni/vstopni budged za hobi program?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
kupiš enkrat in kvalitetno.
Uporablam logitech mx1000 miško odkar je bila predstavljena. Menjal sem samo stikala ta dveh tipkah. Baterija je še originalna in drži še vedno 3-5 dni. Konec koncev vse delaš z miško in na miši šparat je bedarija.
 

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
Tja, pogledaš, kaj je folk največ kupil, prebereš ocene, pa je... edino nekaj, tipkovnica ne bo slovenska... Se navadiš, vsaj jaz sem se in ne iščem več čšž...
Lahko pa tam kupiš samo miško, tipkovnico pa tu, recimo to: https://www.mimovrste.com/misk...-in-tipkovnices - jo ima prijatelj, pa je zelo zadovoljen...
Variant je več, seveda so "ta pametne" dražje od 50€...
 
Nazadnje urejeno:

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.860
3.887
113
Čisto navadna, kvalitetna žična tipkovnica je recimo Logitech K120 ali Cherry KC1000, dobiš za cca. 15-20EUR. Pri tistih z osvetlitvijo boš plačal samo blink efekt, nobene uporabne vrednosti (osvetlitev crkne tako jpo koncu garancije) in še mehansko je tipkovnica slabša od prej omenjenih.

Brezžična miška recimo Logitech Marathon M705.

To je kvaliteten komplet za 50-60EUR. Pod to ceno dobiš samo "kompromis" na kvaliteti.
 

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
Tja, jaz uporabljam osvetljene tipkovnice že kar nekaj let. Sedaj imam drugo. Prvo sem menjal, ker so bile cele tipke osvetljene, na njih pa odtisnjene črke, pa se jih je kar nekaj zbrisalo (po kakih treh letih). Zdaj imam kitajsko, s črnimi tipkami in graviranimi črkami, ki svetijo in dela kot pesmica... Pa tudi, stala je tako malo, da če bo crknila, bom pač kupil novo... Zakaj sploh osvetljena - ne rabim prižigat luči, preprosto...
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Kupi tako kot ti je utiševalec predlagov. Pusti tista sranja iz alija...
Sem videl in probal kar nekaj takih tipkovnic in me je vse minilo že takoj ko sem jih probal. Od čufnih dimenzij tipk, do čudnih zamikov med njimi, do zatikajočih se tipk, da ni čudno da jih je brat v steno metal...