Katero miško za prenosnik?

zigre

Zelenc'
12. jan 2010
10
0
1
picasaweb.google.si
Kupujem miško za prenosnik, imam nagledane štiri miške:
eclipse
Logitech® Performance Mouse MX™
MX Air™ Rechargeable Cordless Air Mouse
Anywhere Mouse MX™

Logitech je itak zakon, vendar pa se ne morem odločit, ker ima vsaka po svoje nekaj dobrega. Ne bi pa rad da je miška premajhna ali prevelika za prenašati s sabo. Zato prosim, da če ma kdo kake izkušnje s temi modeli mišk naj poda svoje mnenje. Ne branim se pa tudi kakšnega drugega predloga.(kupujem pa miško v rangu do 100eur).
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Kar se mene tiče, boljše miške kot je MX Revolution še nisem imel (pa sem jih kar dosti zamenjal). MX Performance je (verjetno?) zamenjava zanjo, tako da moj glas gre tej. Je sicer on-the-heavy-side in ni ravno miška za prenosnik. Ampak če imaš vedno na voljo vsaj delovno mizo, je po mojem to najboljša izbira (teflonske nogice ter laser in podloge sploh ne rabiš).
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Si že kdaj imel malo miško za laptop? Jaz je sploh ne morem uporabljat, ker me čez pol ure začnejo krči v roko grabit - pa nimam neke lopate.

Tak da sam svetujem normalno veliko miško, itak ne zasede toliko več prostora, če nimaš placa za njo na mizi, tudi za manjšo ne boš imel (razen če jo nameravaš vozit po ohišju).
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Jaz imam M705. Ni najmanjša, ampak se jo vsaj da uporabljat daljši čas. Tista mikro čudesa so smrt za zapestje, ker ti pri uporabi roka ne more počivati na miški.

M705 mi je všeč predvsem zaradi res micro unifiing receiferja, ki ga počiš v usb in pozabiš nanj in pa nenormalne življenske dobe baterij (pravijo da 3 leta z dvema AA baterijama). Zraven pa so seveda vsi Logitechovi cukrčki, kor npr. HyperScroll.

Drugače bi ble za notebooka zanimive tudi miši z bluetoothom. Vsakokratno iskanje in priklaplanje receiver dongla zna čez čas postati zelo zoprno.

Od tebi ožjih kandidatov se zdi meni najbolj všečen Performance MX. Ima tamali receiver, pa tudi ergonomija ga je že malo povohala, kar se za ostale ravno ne bi dalo rečt.
 
Nazadnje urejeno:

kajter

Pripravnik
25. sep 2008
41
0
6
Pojdi v trgovino kjer imajo rastavljene in probaj katera ti najbolje "sede" v roko. Pri miški je zelo pomembna tudi teža, posebej pri igranju iger, zato imajo ene tudi priložene uteži.