Kateri zobozdravnik na Hrvaškem - Umag in okolica

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik upiwaly pravi:
Kaj pa so realne cene?
Kolega je bil v WTCju pri eni super duper opevani zobarci.
Plomba v 6ko 120EUR. Ga po par dneh začne bolet, gre nazaj, še enkrat odpre zob, mu da zdravilo. Plačal je tudi to.
Pride tretjič, da mu zapre zob nazaj. Spet 120EUR.
Ne mi govorit, da to ni zlatarstvo.
Sicer ne vem, koliko pride material za plombo. Ampak za pol ure dela 120? Ajd pa ok, plačam tudi to brez problema, če mi reče, da si miren eno leto. Neka vrsta garancije, če lahko tako rečem. Pač da če že računa toliko, naj naredi, kakor se zagre. Ne pa da po 1 tednu še enkrat isto stvar plačuješ.

S takim načinom dela pač izgubljaš stranke. Pri nas bi sicer za večjo belo zalivko prav tako plačal okoli 105 eurov, ampak to ni pol ure dela, ampak si na stolu vsaj 1 uro. Če bi bil zob občutljiv in bi bilo treba še enkrat naredit, bi bilo seveda na garancijo. Na samo plombo, ki jo naredim na tak način, kot jo jaz delam, lahko dam brez problema 5 let garancije. Ampak garancijski pogoji so taki, da si vsake pol leta pri higieničarki, ki ti sčisti vse zobe, ti pa doma čistiš, tako kot je ona pokazala. Ker še tako dobra plomba ne drži, če ljudje ne čistijo.

Implantati so pa drug špas. Odvisno od firme je vse skup s keramično prevleko od 1200-1500 eurov. Garancije na keramiko ti lahko dam tudi okoli 5 let, kostni del načeloma če dobro čistiš roma s tabo v grob (kar pomeni, da recimo vsakih 5, bolj verjetno 10 let zamenjaš krono zaradi iztrošenosti, ker ti barva ni več všeč in plačaš nekje 500-600 eurov).

Recimo tole sem jaz osebno včeraj delal, ni najboljše, je pa aktualno:

Prej:


Potem:
 

nexi

Pripravnik
18. maj 2009
89
0
6
Ljubljana
ksz
Moja izkušnja z zobozdravniki na Hrvaškem (sicer malo dlje od Umaga:) Ker sem po stari seriji napak (nekaj mojih, nekaj od zobozdravnice:)) ostala brez dveh zob, vsakega na eni strani, sem se odločila da to nekako moram sanirati. Problem ni bil toliko estetski, ampak bolj funkcijski. No pa estetski tudi :/ Opciji sta bili mostiček (ceneje ampak sux) in implantat (dražje ampak odlično:). Na podlagi očetovih izkušenj izpred nekaj let, sem se odločila, da grem tudi jaz k istemu zobozdravniku na Hrvaško in sicer v Split. Dva razloga: očetova dobra izkušnja in cena. V bistvu se pri nas niti nisem kaj dosti pozanimala za ceno, ampak kot sedaj vidim je tam vseeno precej ceneje. Zdi se mi, da je glavna razlika v tem, da ne računajo ortopana, pregleda in ostalih malenkosti. Pač cena za implantat je toliko, za tisti vmesni člen (pozabila sem kako se reče) je toliko in za krono toliko. Ni dodatkov, razen če gre za komplicirane zadeve (predvidevam). Garancija na implantat je doživljenska, na krono 10 let.

Link: Implant centar Frankiæ

Zelo prijazno osebje, ql pa je tudi to, da imajo svoje apartmaje, ki jih lahko dobiš brezplačno v uporabo, tako da se da skombinirat še kratek oddih na morju:). Ko sem bila tam (trije obiski v 7 mescih) se mi je zdelo, da je večina strank Italijanov in Nemcev.

Pa še cena: dva implantata (astra), tisti vmesni člen in dve cirkon-keramični kroni: cca 1950€. + vožnja
 
Nazadnje urejeno:

B81

22. jul 2007
34.522
8.967
113
Za eno plombo eno uro?

Moj upokojeni ZZ pogleda, zvrta vedno brez injekcije (če je potrebno, da zdravilo noter in zdravi) in to je vse skupaj 20 minut. Plomba pa ne drži 5 let ampak vsaj 10 (toliko časa imam dve beli plombi not in nič ne kaže, da bi ju bilo treba obnoviti.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Za eno plombo eno uro?

Moj upokojeni ZZ pogleda, zvrta vedno brez injekcije (če je potrebno, da zdravilo noter in zdravi) in to je vse skupaj 20 minut. Plomba pa ne drži 5 let ampak vsaj 10 (toliko časa imam dve beli plombi not in nič ne kaže, da bi ju bilo treba obnoviti.

To je lahko ali sreča, ali pač ti ne veš, da nista več vredu. Tile zdaj upokojeni zobozdravniki so z belimi plombami delali načeloma več škode kot koristi.
 

B81

22. jul 2007
34.522
8.967
113
Ne vem, rece da sta ok ko grem na pregled...
Recimo mami je naredil krono na tricetrt zoba, ki ji je drzala 34 let.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Eno je tudi estetika. "Plombo" se da narest tudi tako, da ne ugotovis. Lahko vam tudi kaksne slike prilepim. In to pac ni narejeno v pol ure niti ni 100 eur, da se razumemo. Za nekatere je vse dobro, glede na vpogled pa definitivno na stol do dobrega, poceni/drag je meni vseeno.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
En mesec s puljenje, implantati in vsem skupaj je kot da bi na frisno pokitan avto sel nanasat barvo. Ko prides domov pade vse stran. Ljudje se bodo pocasi morali zavedati, da korektna oskrba traja in tudi nekaj stane. Vem, da bi vsak takoj naslednji dan imel zobe ampak to hitro pelje k slampariji. Precej pacientov se cez cas oglasi pri nas na vratih, kjer je treba probleme resevati od zacetka, znova. So sli na ekspres oskrbo cez mejo. Verjamem pa, da se naredi tudi dosti korektnih stvari cez mejo ampak dvomim pa da so tisti tako mnogo cenejsi kot pri nas.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Ne vem, rece da sta ok ko grem na pregled...
Recimo mami je naredil krono na tricetrt zoba, ki ji je drzala 34 let.

Morš pa tud ločit kaj pomeni, da zadeva drži in kaj pomeni, da ma garancijo. Jaz ne pravim, da bo čez 5 let za zamenjat. Jaz samo rečem, da če se v petih letih kaj zgodi, ti zamenjam gratis.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ker ste očitno tu gori tudi zobozdravniki, vam ne bom o nabavnih cenah za material za plombe recimo, ampak boljše da pacienti ne vejo kakšne so!
Mam pa cenik na namizju, tako da nebi kdo kaj "mutil".
wink-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Ker ste očitno tu gori tudi zobozdravniki, vam ne bom o nabavnih cenah za material za plombe recimo, ampak boljše da pacienti ne vejo kakšne so!
Mam pa cenik na namizju, tako da nebi kdo kaj "mutil".
wink-1.gif

Saj se ne plača za material ampak za delo
smirk-1.gif


Drugače tuba klasičnega materiala 4g stane od 20-65€ + DDV. Saj cene niso tajne, ampak javne...
 

perofero

Pripravnik
27. feb 2013
405
0
16
Da izkoristim temo.

KillaKHAN & Schumi koliko pa pri vama pride fiksni zobni aparat, ploščice iz plastične mase? Vse skupaj.. aparat, pregledi/menjave lokov itd. Vem, da je odvisno od primera do primera, tako da lahk tudi cenovni razpon.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.065
1.272
113
No, da še jaz pristavim svoj lonček. V glavnem dober kolega ima zobara na Hrvaškem, takoj čez mejo. Imena nevem, lahko pa vprašam, če koga zanima. Ordinacija baje kot hotel, sprejemnica zelo lepa, osebje noro prijazno, cene pa proti našim res super. Če se prav spomnim, je lani dal za zgornji plus spodnji zobni aparat (keramični beli) 2000€. Je zelo zadovoljen, pravi da v Slo ne gre več. Naredili so mu tudi mostiček, na en zob 150€, poln porcelan. Lahko bi za 100€ na zob vzel bel porcelan, potegnjen čez kovino, pa se je raje odločil za poln porcelan. Baje izvedba super, osebje super. Tudi sam premišljujem o aparatu in ko sem se pri lokalcu pozanimal, me je vrglo. Zgoraj porcelanski, spodaj kovinski - 3500€.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Miikech pravi:
No, da še jaz pristavim svoj lonček. V glavnem dober kolega ima zobara na Hrvaškem, takoj čez mejo. Imena nevem, lahko pa vprašam, če koga zanima. Ordinacija baje kot hotel, sprejemnica zelo lepa, osebje noro prijazno, cene pa proti našim res super. Če se prav spomnim, je lani dal za zgornji plus spodnji zobni aparat (keramični beli) 2000€. Je zelo zadovoljen, pravi da v Slo ne gre več. Naredili so mu tudi mostiček, na en zob 150€, poln porcelan. Lahko bi za 100€ na zob vzel bel porcelan, potegnjen čez kovino, pa se je raje odločil za poln porcelan. Baje izvedba super, osebje super. Tudi sam premišljujem o aparatu in ko sem se pri lokalcu pozanimal, me je vrglo. Zgoraj porcelanski, spodaj kovinski - 3500€.

Pri aparatu je tu še druga stvar - zadeva se nosi okoli dve leti, z mesečnimi kontrolami. Ka pomeni cca. 18-24 izletov. To je potrebno všteti v ceno.

Mostiček na en zob ne gre. Most je nadomestitev enega zoba s tem da dva sosednja obrusiš.

Izvedbe laik žal ne more in ne zna ocenit. Lahko samo barvo.
 

B81

22. jul 2007
34.522
8.967
113
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Ne vem, rece da sta ok ko grem na pregled...
Recimo mami je naredil krono na tricetrt zoba, ki ji je drzala 34 let.

Morš pa tud ločit kaj pomeni, da zadeva drži in kaj pomeni, da ma garancijo. Jaz ne pravim, da bo čez 5 let za zamenjat. Jaz samo rečem, da če se v petih letih kaj zgodi, ti zamenjam gratis.


Ja to pa je res, ne vem pa, kako bi bilo z garancijo.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.065
1.272
113
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik Miikech pravi:
No, da še jaz pristavim svoj lonček. V glavnem dober kolega ima zobara na Hrvaškem, takoj čez mejo. Imena nevem, lahko pa vprašam, če koga zanima. Ordinacija baje kot hotel, sprejemnica zelo lepa, osebje noro prijazno, cene pa proti našim res super. Če se prav spomnim, je lani dal za zgornji plus spodnji zobni aparat (keramični beli) 2000€. Je zelo zadovoljen, pravi da v Slo ne gre več. Naredili so mu tudi mostiček, na en zob 150€, poln porcelan. Lahko bi za 100€ na zob vzel bel porcelan, potegnjen čez kovino, pa se je raje odločil za poln porcelan. Baje izvedba super, osebje super. Tudi sam premišljujem o aparatu in ko sem se pri lokalcu pozanimal, me je vrglo. Zgoraj porcelanski, spodaj kovinski - 3500€.

Pri aparatu je tu še druga stvar - zadeva se nosi okoli dve leti, z mesečnimi kontrolami. Ka pomeni cca. 18-24 izletov. To je potrebno všteti v ceno.

Mostiček na en zob ne gre. Most je nadomestitev enega zoba s tem da dva sosednja obrusiš.

Izvedbe laik žal ne more in ne zna ocenit. Lahko samo barvo.

Cena 2000€ je končna, z vsemi pregledi zraven. Pika. Iz naše okolice hodi ogromno ljudi tja prek meje k njim.

Glede mostička. Cena je za nadomestitev enega zoba, torej poln porcelan 150€.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Miikech pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik Miikech pravi:
No, da še jaz pristavim svoj lonček. V glavnem dober kolega ima zobara na Hrvaškem, takoj čez mejo. Imena nevem, lahko pa vprašam, če koga zanima. Ordinacija baje kot hotel, sprejemnica zelo lepa, osebje noro prijazno, cene pa proti našim res super. Če se prav spomnim, je lani dal za zgornji plus spodnji zobni aparat (keramični beli) 2000€. Je zelo zadovoljen, pravi da v Slo ne gre več. Naredili so mu tudi mostiček, na en zob 150€, poln porcelan. Lahko bi za 100€ na zob vzel bel porcelan, potegnjen čez kovino, pa se je raje odločil za poln porcelan. Baje izvedba super, osebje super. Tudi sam premišljujem o aparatu in ko sem se pri lokalcu pozanimal, me je vrglo. Zgoraj porcelanski, spodaj kovinski - 3500€.

Pri aparatu je tu še druga stvar - zadeva se nosi okoli dve leti, z mesečnimi kontrolami. Ka pomeni cca. 18-24 izletov. To je potrebno všteti v ceno.

Mostiček na en zob ne gre. Most je nadomestitev enega zoba s tem da dva sosednja obrusiš.

Izvedbe laik žal ne more in ne zna ocenit. Lahko samo barvo.

Cena 2000€ je končna, z vsemi pregledi zraven. Pika. Iz naše okolice hodi ogromno ljudi tja prek meje k njim.

Glede mostička. Cena je za nadomestitev enega zoba, torej poln porcelan 150€.

Govoril je o kontrolah in ceni teh "izletov". 2000eur plus 20 izletov sosedom je koliko denarja in casa? Garancija? Itd. Cena polkeramike v Vinici je 90eur na vecjo kolicino in na roko. Naceloma je polkeramika povsod nad 120eur, izjema je Vukic. Za 150eur je on dobil Orbit porcelan. Pa se to ne verjetno.