Kabel (žica) debeline 0,5mm

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
42
Živjo,

morda kdo ve, kje bi lahko dobil kabel debeline 0,5mm? Bil sem že v Delkotu, Conradu, IC elektronika.. še najbliže so bili pri Elektronabavi, vendar je izolacija okoli malo debela in gre s težavo v kanale od konektorja... Se pravi, kje prodajajo kake take mikrokable, pa da imajo kako pametno izbiro..

Hvala

Lp
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
42
Ne, običajna žica v bistvu - to kar si dal na linku... sem pozabil omeniti,da sem bil tudi v Conradu, pa nimajo baš neke izbire...

Jaz rabim bolj specialne kable - gre se za napeljavo v avtomobilu, če kej pomaga
smile-1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Citat:
Uporabnik Raven pravi:
Ne, običajna žica v bistvu - to kar si dal na linku... sem pozabil omeniti,da sem bil tudi v Conradu, pa nimajo baš neke izbire...

Jaz rabim bolj specialne kable - gre se za napeljavo v avtomobilu, če kej pomaga
smile-1.gif

Pejt na uradni servis in naj naročijo original žice z ustreznimi konektorji (ne celotnih kabelbaumov od vrat - to bo hudo drago), ki so mišljeni za popravilo napeljave
zmaga.gif
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
42
Pri njih se lahko kupi samo celotno napeljavo, ki stane cca 200€.

Zato sem se odločil sam popraviti, ker me material košta nekaj 10€ za oboje vrat zadaj. Problem je samo dobiti dovolj tanko žico, ker pri prejšnjem konektorju sem se zelo nazajebaval, da sem dobil malenkost predebele žice notri. Pri tem pa ne bo šlo, ker ma nek defekt.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.955
9.016
113
EU
Na kakšnem avtoodpadu najdeš in odreži s kombinirkami koliko potrebuješ.
grims-1.gif
 

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.600
70
48
Poščipaj žice in daj nove. Spoji jih cca 30 cm v notranjosti na obeh straneh, brez konektorjev.

LP
 

scsiii

Pripravnik
1. sep 2007
160
2
18
Ne vem zakaj bi bilo premalo?

Bo že sam ocenil kakšno debelino rabi.... je pa vseeno lažje če je malenokost manjši vodnik in lažje zalotaš, kot da se zajebavaš ujeti vse laske.

Lahko vzame 24AWG ki je 0,58mm če ni predebel.

Nisem pa siguren ali govori res o debelini (mm) ali površini (mm2), kakorkoli dobi v vseh velikostih...
 
Nazadnje urejeno:

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.370
270
83
34
Elektrotrgovin je kot listja in trave vsepovsod, ni samo Elektronabava.
smile-1.gif
Vsaka more imet na zalogi 2x0,5 (0,35) zvočniški kabel.
 

scsiii

Pripravnik
1. sep 2007
160
2
18
Ne mlati prazne slame, če da vodnik z silikonsko izolacijo približnega preseka kot je zdej vodnik z PVC, bo z silikonsko izolacijo zdržal več toka ob enakem preseku....

Tudi ne vrjamem, da tečejo ne vem kakšni tokovi, sploh pa ne dolgo časa.

Če pogledaš link ki si ga prilepil že 26AWG prenese 2.2A (v realnosti tudi do 4A), 24AWG pa 3.5A

To da pri debelini vodnikov za el. napeljavo govorimo o preseku mi je jasno ampak če prebereš prvi post piše o debelini!