Izrael - Palestina

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.739
2.348
113
Pomurje
Seveda je bilo vseskupaj skoordiniran show za rajo, na obeh straneh... kaj je sploh treba debatirat.

Politika Izraela je jasna in tudi kaj se bo zgodilo v primeru resnega ogrožanja obstoja države - popolna ukinitev grožnje t.j. Irana v nekaj minutah.
Takšne vojne še ni bilo in je upajmo, da tudi ne bo.
Nemogoče je 90 mil ljudi izbrisat v nekaj minutah
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.878
113
Če se cilja na nuklearno grožnjo vemo kaj to pomeni. Iran zagotovo ima dostop do jedrskega orožja, ali svojega ali pa ruskega. Si ni treba delat utvar da ko te 30 let jebejo z raznimi inšpektorji in preverjajo tvoj jedrski program, ki je bil itak vedno problem samo zaradi Izraela, pa slednji postane nevaren in zahteva nove gospodarske sankcije ... no ne vem, vsem bi bilo logično da se "uradno" jedrsko oborožiš. Če bodo UN sprejeli še končne sankcije zoper Iran, potem bodo najbrž tudi javno predstavili svojo jedrsko moč, balistične dosege so pa že sedaj demonstrirali.

Drugače kopenska invazija na iran s strani izraela je samo šala. Razen da sta državi precej narazen in je že logistično problem spravit vojsko tja, je Iran 10x večja država po prebivalstvu pa 100x večja po površini.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
Če Izrael ne bi imel jedrskega orožja bi ga Iran enostavno pregazil. Da ga bo Izrael v skrajnem primeru uporabil pa tudi ni treba dvomit. Zato pač resnega spopada med tema dvema igralcema ni na vidiku.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.937
2.412
113
Lublana
Obišči stran
Takšne vojne še ni bilo in je upajmo, da tudi ne bo.
Nemogoče je 90 mil ljudi izbrisat v nekaj minutah

japan-muslim-nuke1.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert in Kamele0N

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.411
9.160
113
ja, odvisno kaj je cilj. USA pač ni imela namena popucati vso prebivalstvo in vse zravnat ali?
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.944
2.419
113
Izraelci so od malega vzgojeni v sovraštvu do sovražnika, Palestina&co, ter jim ni težko ukazati in izvajati, napadov, pobojev, ne glede na spol in starost. Preprosto je nasprotnik ničvreden.
Na nasprotni strani seveda velja isto.
In oboji so trigger happy.
Rešitev? Je ni. Klali se bodo naprej. Se stoletja.