Izbira hladilnika za prenosnik

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.988
113
EU
Proizvajalec prenosnika dimenzionira hladilnik tako, da ustreza vsem pogojem predvidene uporabe. V kolikor se naprava pregreva temu ni vzrok hladilnik, ampak prah ki se je nabral.
Kako je zgoraj napisano očisti hladilna rebra in
priden.gif
 

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
Če ga želiš vzeti, vzemi takega, z čimvečjim ventilatorjem (al ipa dvema). Tak bi moral biti najtišji in najbolj hladiti. Tudi jaz imam enega na tak način in je dobro hladil, a ga je tudi zelo hitreje zapacal z prahom...
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.596
113
Gonzo
Citat:

Proizvajalec prenosnika dimenzionira hladilnik tako, da ustreza vsem pogojem predvidene uporabe.
Samo v teoriji.
Hp prenosniki do 600 eur so bili živ obup, po cca +1 letu crkovale osnovne plošče, ker se je vse skupaj pregrevalo od začetka.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
Hp prenosniki do 600 eur so bili živ obup, po cca +1 letu crkovale osnovne plošče, ker se je vse skupaj pregrevalo od začetka.

Govora je o HPju za 2x cifro, kot si jo ti napisal.

@wildude: temperature so še vedno v mejah normale. Jaz sem gnal 15" varianto tega laptopa par ur pa CPU ni prišel preko 70°C, GPU pa ne preko 80°C. Pa še to ni kritično. Slednje se začne tam pri 100°C. Disk je seveda izvzet iz te trditve.
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
0
36
Hp-ji se zanjo gret tudi zaradi tega, ker je tovarniška termalna pasta živ obup, na mojem Pavillionu se je po 2 letih zgodilo, da se je računalnik začel zelo pregrevat, tudi ob normalni uporabi. Noter niti ni bilo veliko praha, ampak termalna pasta na procesorju in grafični je bila tako namazana, da ni prekrivala niti 10% procesorja in gpu čipa, sem obadva spucal, namazal drugo termalno pasto in zdaj dela pri tako nizkih temperaturah kot še nikoli ni, pri prijatelju sem isto naredo, rezultat enak.