Ista spletna stran na 2 domenah z malenkost različnimi podatki?

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Hej vsem..

Kolega ima spletno stran za njegovo poslovalnico (recimo https://poslovalnica1.com) in odprl bo dodatno poslovalnico, ki bi imela svojo spletno stran (https://poslovalnica2.com) s skoraj enako vsebino - le logo slika bi bil druga in v nogi drugačni kontaktni podatki - ostala dinamična vsebina bi bile ista na obeh naslovih.. Spletna stran je na wordpress.

Sedaj vprašanje: ali bi bilo možno, da torej oba URL naslova kažeta na isto spletno stran (isto izvorno kodo), ampak bi wordpress kodo nekak spremenil, da bi glede na odprt URL prikazal logo in kontaktne podatke ali prve ali druge poslovalnice?.

Ker kot sem rekel, ostala dinamična vsebina bi na obeh straneh morala bit enaka... In za vzdrževanje dinamične vsebine bi nam poenostavilo, če bi vsebine nalagali samo na 1 spletno stran..

Upam, da sem dovolj razumljivo opisal vprašanje.. ;) Torej, je možno naret tak? Ima kdo narejeno tako? So kaki pomisleki za tako rešitev?
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
939
113
Emona / Carnium
Na kratko:

1. Ni pametno imeti dve spletni strani, na različnih url- jih, z identično vsebino.

2. Kaj je podlaga za takšno idejo? Poceniti izdelavo druge spletne strani? Ciljati na stranke v drugem kraju/naselju/četrti?

Poslovalnice se običajno, dovolj jasno izpostavi oz. prikaže na spletni strani podjetja.

Urediš pa Google poslovni profil, če pričakuješ, da bodo ljudje iskali: "biznis/storitev + lokacija poslovalnice".
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
kaj pa 1.poslovalnica.com ter 2.poslovalnica.com , ali poslovalnica.com/1 ali poslovalnica.com/2
prvo verzijo ponavadi uporabljajo če imajo spletno stran v več jezikih.
če gre te to v wordpressu pa nimam pojma...
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
mistique , to ne vem točno, zakaj bi rad imel tako narejeno.. Saj mi je nekaj razlagal in se mi ni zdelo neke pomembno, ampak za njega in njegov biznis očitno je.. Mislim da je en izmed namenov tudi ciljati na stranke v drugem kraju..

Torej nosilno podjetje je isto v obeh primerih, odprti pa bosta 2 poslovalnici v različnih krajih in ime kraja je tudi v domeni (primer: poslovalnica-maribor.com in poslovalnica-ptuj.com).. In to mu je zelo pomembno..

smrkec - v našem primeru je poslovalnica.com domena že uporabljena za "matični" brand - prakso pa imajo, da uporabljajo poslovalnica-kraj.com za vsako poslovalnico..

Ista spletna stran pa bi lahko bila zato, ker se bo na obeh URL naslovih prikazala ista vsebina (samo logo in kontaktni podatki bodo drugi). Vse ostalo bo isto, obrazec za povpraševanje se pošlje v obeh primerih na isti email, skratka vse ostalo bo isto.. In ko se menjavajo dinamične vsebine (bannerji, ipd), bo moral v primerih ločene strani vedno spreminjat na obeh straneh.. Če bi se uporabljala ista spletna stran, pa bi urejal samo 1 spletno stran..

Torej bi se dalo v wordpress kako naret, da bi se glede na URL domeno prikazal en ali drugi logo in v nogi prikazali eni ali drugi kontaktni podatki? Pač ne vem, če ima kdo podobno narejeno v praksi..
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
pa sem mislil da imam jaz čudne ideje.

naredi naj eno stran, podstrani za poslovalnice, pol pa lahko pelje domena direktno na zavihek/podstran poslovalnice če je taka želja.

zakaj bi si nekdo oteževal delo pa urejal na dveh koncih isto zadevo?



če me kdo išče, prenašam 14 ločenih portalov/strani pod en wp :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
glede seo bi bilo najbolj smiselno uporabiti poddomene: prva.poslovalnica.com in druga.poslovalnica.com, ali poslovalnica.com/prva in poslovalnica.com/druga, ker google to jemlje kot skupen promet, sicer pa ga ne bi.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.303
2.276
113
Mala mal'ca dve domene - vsebinsko enaki, grafično enaki/različni!
Obe vlečeta dinamične strani iz iste baze. Koda ni vidna!
Zagotovo lahko vlečeš obliko strani iz iste lokacije (isti design, istočasno/enako se oblikujeta obe domeni)
Zakaj bi bilo to: nemogoče, nepravilno, neustrezno, ne...?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.303
2.276
113
SUPER.
debata/vprašanje pa je:
Sedaj vprašanje: ali bi bilo možno, da torej oba URL naslova kažeta na isto spletno stran (isto izvorno kodo), ampak bi wordpress kodo nekak spremenil, da bi glede na odprt URL prikazal logo in kontaktne podatke ali prve ali druge poslovalnice?.

In tale SEO je zaradi plagiatorstva.
In the majority of cases, Google seems to rank the wrong content.

I prefer all content to be at least 30% different from all other copy.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Obujam temo, ampak zaradi nekega drugega problema..

Vglavnem, sem na koncu naredil clone WP strani (preko Softacolus - "Clone" gumb) in je vse izgledalo vredu, ampak kolega danes ugotovi, da na se mobilnih napravah ob obisku homepage sklonirane strani zgodi redirect na neke druge strani (npr: zgodi se več redirectov, eden izmed njih na stran "redfiretoline.com")...

Ko sem stran skloniral, sem v admin malo pogledal in videl, da je vtičnik "Akismet" ponujal, da ga vklopim.. In sem ga (ker se mi zdi, da je bil par let nazaj zastonj, ampak ni več).. in ko mi je rekel, naj plačam, sem pač pustil ta vtičnik vklopljen, ampak ga nisem skonfiguriral do konca.. Čeprav dvomim, da je ta vtičnik povzročil redirekte na mobilnih napravah, sem ga danes disablal (in sedaj imam enako stanje med vtičniki kot na original strani), ampak redirecti se še vedno dogajajo, ampak samo na mobilnih napravah (na original strani pa ne), na brskalnikih na računalniku pa ne..

Mogoče slučajno ve kdo, kaj bi lahko bilo narobe?
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
mistique , nikoli ne veš čisto vsega, tudi če si strokovnjak na določenem področju.. ;) Vedno je nekje še nekaj novega, kar se lahko naučiš.. Dostikrat te nekaj preseneti, tudi če misliš, da vse veš... In v realnem svetu je nažalost tako.. ;)
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
939
113
Emona / Carnium
Jaz dobro vem, zakaj sem napisal to, kar sem napisal. Iz lastnih izkušenj namreč.
Evo par nasvetov. Konzumiraj v tem vrstnem redu:
1. Iz backupa potegni še delujočo stran in bazo (zastonj rešitev)
2. Kontaktiraj hosting naj ti preverijo ali je stran okužena (poceni rešitev)
3. Pošlji mi ZS, da uredim vse potrebno (draga rešitev)
 
  • Všeč mi je
Reactions: DJ_Beat

igi

Guru
13. okt 2007
5.371
999
113
Celje
Obišči stran
Pa dejansko si potem šel narediti clone strani? Ista vsebina in vse?

Tudi jaz se ves čas učim na napakah, ampak se pa trudim upoštevati nasvete. Vedno bolj namreč ugotavljam, da za vse kar sem "trmaril" in delal po svoje pred leti, sedaj popravljam. Kar pa praviloma vzame dosti več časa.

Kot je napisal mistique je pa zelo verjetno kaj okuženo. Upam, da imaš arhiv...
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
939
113
Emona / Carnium
no ampak če popravljaš za sabo je še zmeraj dosti boljše ko če za drugimi brez bilokake dokumentacije :D
Najslabše, kar se ti lahko zgodi je: "A bi ti pogledal kaj je narobe...imam enega, pa zdaj nima cajta / je šel za en mesec v Indijo / se ne javi...". Tu ne moreš postaviti razumne urne postavke, niti oceniti časa, ker je cel shitload stvari, ki jih moraš ugotoviti in kaj je umetnik pred tabo delal oz. kakšen nivo znanja je imel. Na koncu delaš za pašteto, rezultat je nikakav, naročnik pa že tako ni imel ravno najboljšega mnenja o tem, da računaš karkoli, ker saj si zasluži pomoč, ker ga je prejšnji malo nategnil... :zavijazocmi: #thuglife
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Najslabše, kar se ti lahko zgodi je: "A bi ti pogledal kaj je narobe...imam enega, pa zdaj nima cajta / je šel za en mesec v Indijo / se ne javi...". Tu ne moreš postaviti razumne urne postavke, niti oceniti časa, ker je cel shitload stvari, ki jih moraš ugotoviti in kaj je umetnik pred tabo delal oz. kakšen nivo znanja je imel. Na koncu delaš za pašteto, rezultat je nikakav, naročnik pa že tako ni imel ravno najboljšega mnenja o tem, da računaš karkoli, ker saj si zasluži pomoč, ker ga je prejšnji malo nategnil... :zavijazocmi: #thuglife
mistique , točno to situacijo imam... Kolegu je nekdo pred parimi leti naredil stran in potem je postal neodziven in sedaj mu jaz rihtam stvari... ;)

In tudi zato kaj vprašam, da se tudi kaj novega naučim.. ;) Ker načeloma razumem vse, ampak nimam izkušenj, ki so tudi pomembne v tem biznisu.. ;)
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.371
999
113
Celje
Obišči stran
Najslabše, kar se ti lahko zgodi je: "A bi ti pogledal kaj je narobe...imam enega, pa zdaj nima cajta / je šel za en mesec v Indijo / se ne javi...". Tu ne moreš postaviti razumne urne postavke, niti oceniti časa, ker je cel shitload stvari, ki jih moraš ugotoviti in kaj je umetnik pred tabo delal oz. kakšen nivo znanja je imel. Na koncu delaš za pašteto, rezultat je nikakav, naročnik pa že tako ni imel ravno najboljšega mnenja o tem, da računaš karkoli, ker saj si zasluži pomoč, ker ga je prejšnji malo nategnil... :zavijazocmi: #thuglife
Zadeva je pri wordpressu kar problematična... Tako kot je enostaven, tako je na drugi strani neugoden. Če imaš neko trgovinico si zelo hitro na 30 vtičnikih. In ko se 1 posodobi in posledično ne deluje x zadeva, za katero po možnosti ugotoviš čez kak teden, ko nisi več prepričan od česa bi bilo... In ko ti stran ureja po možnosti še nekaj "zunanjih" in vsak samo neko malenkost spremeni.... Uf... meni se je zmešalo. Samo zato sem se "naučil" osnov, da vsaj približno vem pri čem sem. In bi občasno potreboval pomoč koga, ki zadevo obvlada, a ker vem, kako neugodno je to za izvajalca se največkrat sam usedem zraven in pač porabim 50x več časa da "poštimam".
 
  • Všeč mi je
Reactions: raners

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Hja, pač če dobiš že narejeno stran, sem mnenja, da ne diraš preveč, oziroma diraš samo tisto, kar je nujno..

In ja, neki plugini se ne posodabljajo več, tudi zaradi licenc (ker včasih je kak plugin vključen v kupljeno temo, ali pa je bil pred parimi leti zastonj, sedaj pa več ne).. In nekateri plugini se ne posodobijo zaradi PHP verzije.. Ta stran uporablja PH 7.4 (vem, zastarela) in ko sem dal na verzijo 8.3, je stran nehala delat (tudi WP admin več nisem mogel prit - javilo kritično napako - verjetno kak plugin ne zna delovat v najnovejšem PHP).. Bomo sedaj to malo porihtali (kupili licence), da se bo vse lepo posodabljalo..

Hja, kot je rekel igi , je WP načeloma enostaven, ampak se zaplete, ko imaš nameščenih več vtičnikov itd... ;)
 

Podobne teme