Ipad 1 in video ter kontrola na daljavo

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Zamislil sem si, da bom Ipad 1 uporabil kot video predvajalnik v avtomobilu za otroka. Kupil sem ovitek, ki se lepo namesti okoli vzglavnika in je super. Z Youtuba sem snel risanke in jih naložil gor, vse dela ok. Imam pa 2 povezana problema.

Hotel sem, da bi otrok sam kontroliral kaj bo gledal, zato sem želel uporabit en star Trustov BT daljinček, ki ima le par gumbov. Dela glasnost, dela play/pavza, žal pa gumb za naslednji video le prekine obstoječega, ne skoči pa naprej.
nova ideja je bila, da bi se pač risanke vrtele ena za drugo, pa tale video player, ki je na Ipadu tega ne omogoča ali pa ne znam nastavit
confused-1.gif

Tretja opcija, da bi preko Android telefona kontroliral Ipad mi pa tudi ne gre čez, saj ne najdem programčka, ki bi to omogočal preko BT. WiFi mi ne koristi, ker se to rabi v avtu.

Prosim ideje. Obstaja kak video predvajalnik, ki še dela na Ipadu 1 (na app storu jih ni veliko več) in omogoča neprestano predvajanje vsaj? Oz. pozna kdo kak program, da bi preko android telefona in BT kontroliral Ipad? Ali pozna kdo rešitev, da bi Trustov mini daljinček prepričal, da prestavi na naslednji video?
grin1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Jaz tudi iščem program, ki bi predvajal video zaporedno, pa se noben heroj ni našel, da bi mi kaj priporočil.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Nisem še mogel sprobat, ampak našel sem, da se da, če v Itunes vse filme označiš kot TV show in ne kot Movies. Potem ti pa da opcijo, da se predvaja zaporedoma, samo moraš zagnat prvega preko play gumba ob naslovu tv showa.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Ja jest iz youtuba dol jemljem preko konverterja in dam direktno v format za Itunes in potem sinhroniziram na Ipad. Sicer ne znam še dat v svoje mape in da bi video player to zaznal in dal opcijo odpiranja map...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Slick pravi:
Jaz na trojki uporabljam AVPlayerHD, samo ni zastonj.

Pa 100% samo naložiš gor fajle in igra potem cel seznam? A je treba še vseeno kaj ročno preklapljat? Ker ni problem dat te 3 eure, bolj je problem dat 3 eure pa nič za to ne dobit
grin1.gif
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Kolikor se spomnim - da. Ker sem tudi sam iskal takega.
Lahko pa počakaš, popoldne doma še 1x preverim in javim.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.122
451
83
Sem testiral sedaj AVPlayer (brez HD, ker sem na iphonu) in omogoča tako samodejno predvajanje naslednjega videa kot prestavljanje na naslednji video, tako da reši obe vajini težavi.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Ha, sem se s tem ukvarjal lani na morju... sprobam ko bom doma, meni je sicer najlažji način za nalaganje filmčkov kar preko dropboxa, ne vem pa če laufa enega za drugim... imam pa ful nekih programov, bom preveril.

lp
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
za kontorlo ipada z androidom bi vrjetno potreboval dlna player.
Sam sem se nekaj igral z https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bubblesoft.android.bubbleupnp ne vem pa če obstaja za ipad.

Med napravama vzpostaviš wifi (mal sem pozabil kako točno, vendar kolk se spomnem android narediš kot hotspot in potem se ipad poveže na njega)
risanke pa imaš lahko ali na androidu ali ipadu. V aplikaciji potem poveš kdo bo player, kdo komander...

https://www.youtube.com/watch?v=uEnjPRY_RFY&list=UUtRMjzGMvGcRiJ08v4OJ0Fw